[56l] Pierwsze akwarium

ehrmani
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 18 stycznia 10, 16:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

[56l] Pierwsze akwarium

Postautor: ehrmani » 18 stycznia 10, 17:29

Witam!

Pierwsze akwarium
Wymiary: (65x25x35) [56l]

Wyposażenie:
Filtr wewnętrzny Aquaszut (model nieznany, przepływ 350l/h)
Grzałka z termostatem (40W)
Świetlówka (światło białe 18W)

Obsada:
Fauna: 4 danio pręgowane z pędzącym ADHD (3samce + 1 samiczka)
(teoretycznie) 15 krewetek Red Cherry
ampularia

Flora:
wgłębka (na korzeniu)
mech jawajski (na kokosie)
siakaś trawka
siakaś roślinka szerokolistna plaskato-rozrastająca się
coś drobnolitnego, co się zaplątało w zakupioną wgłębkę

Obrazek

Akwarium założone w połowie grudnia, zwierzaki wpuszczone na początku stycznia.
Krewetki zakupione w liczbie sztuk 15, ilość teoretyczna, ponieważ w "szczycie" udało mi się naliczyć 12. W tej chwili dwie samiczki dziarsko maszerują obciążone jajeczkami.
Danio - zakupione, bo dziecię chciało rybki koniecznie. Najprawdopodobniej do oddania, bo chociaż krewetki przestały zwracać uwagę na buszujące ryby, to pręgowane bestie (szczególnie Gruba Berta) zasmakowały w spirulinie. Poza tym - rybki z syndromem ADHD, jak dla mnie za mocno ruchliwe. Korci mnie zamienić je na 10 neonów...
Ampularia pojawiła się w akwarium również na życzenie Młodego (zamiast żab, węży i rekinów, które również znajdowały się w jego zamówieniu ;) ).
Akwarium założone w zasadzie tylko po to, coby rozrosły się roślinki, ponieważ w planie jest przeprowadzka i zakup większego litrażu, jak również filtra kubełkowego.
Póki co, najlepiej na razie rozrastają się glony :) Wiem, że światło trochę niemrawe, dojdzie druga świetlówka już w niedługim czasie.
Co do tła - na razie brak. Kombinuję ze zrobieniem tła strukturalno-roślinnego na siatce. Jak wytrwam z lepieniem kamieni, to zaprezentuję. Do tego mają się komponować mchy różnego rodzaju i gałęzatki (cały czas mowa o tle). Tyle teorii, co będzie w praktyce się okaże :)
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 10, 20:15 przez ehrmani, łącznie zmieniany 1 raz.

mlodybrzoza
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 2 stycznia 10, 17:22
Lokalizacja: Góra/Wrocław

Re: [56l] Pierwsze akwarium

Postautor: mlodybrzoza » 18 stycznia 10, 17:55

Gdy rozrosną się roślinki to zbiornik będzie ładnie wyglądał. Póki co możesz na tło dać nie zastąpiony czarny brystol- będzie lepszy efekt. Co do obsady pomyślałbym o stadku (min. 10 sztuk).

omaha
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 9 stycznia 09, 20:07
Lokalizacja: mam wiedzieć

Re: [56l] Pierwsze akwarium

Postautor: omaha » 21 stycznia 10, 17:28

mało roślin ale korzeń bajerancki

Awatar użytkownika
zegarsky91
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 510
Rejestracja: 28 marca 09, 21:45
Lokalizacja: Grójec k.Wa-wa

Re: [56l] Pierwsze akwarium

Postautor: zegarsky91 » 21 stycznia 10, 17:37

Ta trawka to vallisneria i radze jej dokupić to ładnie filtr zasłoni, a na razie czekamy na rozwój akcji ;-)

Muczo1994
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 21 stycznia 10, 16:28
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: [56l] Pierwsze akwarium

Postautor: Muczo1994 » 21 stycznia 10, 23:29

Ja bym dodał trochę roślinek, może żabienice lub dużego heńka?
..Niech się na ten temat wypowiedzą specjaliści, bo ja akwarystyką też zajmuję się od nie dawna.
112l - thorichthys ellioti (samiec)+ około 100-150 narybku 2-3 cm. + 1+2 zbrojnik niebieski.

ehrmani
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 18 stycznia 10, 16:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [56l] Pierwsze akwarium

Postautor: ehrmani » 23 stycznia 10, 20:14

Wiem, że roślin mało, ale: wgłębka się rozrasta na korzeniu, trawy mam nadzieję też się rozrosną, bo rzeczywiście w planie było, żeby zasłoniły filtr. Mam zamiar zakupić dyfuzor CO2, coby ten wzrost przyspieszyć. Czekam na gałęzatkę, którą mam zamiar na tło wrzucić. Regularnie odwiedzam zoologi, żeby dokupić mchy, ale masakra... albo java albo nic :(
Zdjęcie mieszkańca:
Obrazek
Pochwalić się muszę, że już trzy samiczki z jajeczkami chodzą :D

[ Dodano: 27 Styczeń 10, 09:59 ]
mały lifting

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości