Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Na ile oceniacie moje akwarium?

kompletna beznadzieja
2
14%
ujdzie w tÂłoku
10
71%
Nawet fajne
2
14%
Bomba
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 14
Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Cichy_24 » 18 marca 05, 12:01

Cześć.

Akwarium 112 litrów profil, czyli faktycznie około 96 litrów.

Oświetlenie: jedna świetlówka Leucci DayLight, a druga Leucci Nature.

Filtr Aquael FAN-2. Grzałka 100W z termostatem.

Obsada: Gupiki (dużo), Zmienniaki 7 szt., Zbrojniki niebieskie 2 szt., Kiryski 6 szt. Ampluaria 1 szt.

Rośliny: kryptokoryny, moczarka, nurzaniec, anubias, wywłocznik, mech jawajski, wgłębka.

Nawożenie: Aqua Plant + Ferro-aktiv + nawóz w tabletkach pod korzenie

Zdjęcia:
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Mój glonek:
Obrazek

Proszę o ocenę mojego akwarium.

Braki w opisie postaram się uzupełnić.


Z pozdrowieniami

Tomek
Ostatnio zmieniony 18 marca 05, 13:08 przez Cichy_24, łącznie zmieniany 5 razy.
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: kamila » 18 marca 05, 12:35

cos na Twoim miejscu bym pokombinowala z roslinkami bo jak na moj gust o wiele ich za malo!

A co do rybek to nie wiem czy to byla pora karmienia na tych zdjeciach, bo wszystkie rybki przy lustrze wody a akwarium puste!


Fajne tlo, masz naprawde duze akwarium ( ja mam polowe mniejsze niestety) i warto by bylo je troszke obsadzic roslinkami, bedzie naprawde fajnie wygldalo a pracy wcale nie jest tak bardzo duzo.
Pozdrawiam i zycze powodzenia!

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Cichy_24 » 18 marca 05, 12:39

Akwarium ma miesiąc więc ciągle jakieś roślinki dodaje i przesadzam, a pozatym się trochę rozrosną. To zdjęcie ma parę dni ale znowu przybyła jedna roślinka.

Co do rybek to to nie była pora karmienia tylko one tak na mój widok reagują, myślały że coś im sypnę.
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: kamila » 18 marca 05, 12:42

jak to jest nowe akwarium to OK z czasem napewno sie rozrosnie!!

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Dave » 18 marca 05, 15:06

Na razie dosc slabe akwarium, ale skoro jest tak mlode to sie nie dziwie. Z ocena w ankciecie zaczekam do chwilii, az powiesz, ze akwarium jest skonczone. Radzilbym Ci dokupic zabienic, bo swietnie zapelniaja przestrzen. Jakie masz tlo? Ile ono kosztowalo?

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Rama » 18 marca 05, 15:25

Skromnie w tym Twoim akwa... Malo roslinek, filtr na wierzchu.....
jedyne co sie rzuca w oczy tlo/ Ponizej sredniego to oceniam ale oceny w nakiecie nie pisze... Bo po co :) Moze kiedys dostaniesz maks jak juz skonczysz.
PS. Tlo jest wewnetrzne. Dave przeciez to widac. Kupno takiego tla wiaze sie z wydatkiem mysle okolo 50-60zl...

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Cichy_24 » 18 marca 05, 15:31

Jakie masz tlo? Ile ono kosztowalo?
Tło jest wewnętrzne. Trudno powiedzieć bo odkupiłem od gościa w całości za 250PLN.

[ Dodano: 2005-03-18, 15:35 ]
filtr na wierzchu.....
Doradzcie jak go ukryć bo obawiam się, że to może być trudne. A w przyszłości mam zamiar zmienić filtr na zewnętrzny.
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Suonko » 18 marca 05, 15:59

Na wstępie powiem, że jak na nowo założone akwa, to jest naprawdę ładne :) Szczególnie podoba mi się, że mech jest zamocowany z tyłu na ściance :)

Kokos proponowałabym chociaż w części zakopać w żwirku - tak żeby żwirek był w środku ... Ale to taki mój kaprys ... Tzn mnie się tak podoba, ale niekoniecznie innym.
I wydaje mi się, że żwirku jest trochę za mało ... ?? ... Ile dałeś worków ?? Ja do takiego samego akwa załadowałam 10 worków (!!).


filtr na wierzchu.....
Doradzcie jak go ukryć bo obawiam się, że to może być trudne.


Proste, jak konstrukcja gwoździa ;) Kup jakąś wysoką roślinkę, np Cabombę i posadź ją tak, żeby zasłaniała filtr od przodu, ale żeby specjalnie nie utrudniała przepływu wody. Mogą być też powiedzmy ze 2 większe żabienice, jedna wysoka, druga niższa, tak posadzone, żeby też filtr ukryć. Ewentualnie jakiś większy korzeń, który conieco by maskował ... A może połączenie obu propozycji ... Pokombinuj i na pewno coś się uda zrobić :)

A w przyszłości mam zamiar zmienić filtr na zewnętrzny.


Bardzo słuszna decyzja :) I mniejszy problem z maskowaniem rurek ;)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Rama » 18 marca 05, 16:03

Ja mam zasloniety filtr wewnetrz kamieniem. Dlugi, plaski kamien... Pratycznie wystaje on ponad powierzchnie wodu ale filtr nie widac... Przed kamienim rosna zabience....

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Cichy_24 » 18 marca 05, 16:08

Kokos proponowałabym chociaż w części zakopać w żwirku - tak żeby żwirek był w środku ... Ale to taki mój kaprys ... Tzn mnie się tak podoba, ale niekoniecznie innym.
Poeksperymentuje nad tym i zobaczę jak lepiej.

I wydaje mi się, że żwirku jest trochę za mało ... ?? ... Ile dałeś worków ?? Ja do takiego samego akwa załadowałam 10 worków (!!).


Ja wsypałem 4 worki po 1,5kg i jeden 2kg, oprócz tego wsypałem żwirek z starego akwa ok. 3 worki. Ale żona też uważa, że żwirku jest mało. Ach te kobiety nic nie ujdzie ich uwadze :ok: .
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Suonko » 18 marca 05, 16:17

Cichy_24 pisze:Ale żona też uważa, że żwirku jest mało. Ach te kobiety nic nie ujdzie ich uwadze :ok: .


Widzisz :) Damska solidarność ;)

A poważnie, to jak jest więcej żwirku, to roślinki lepiej się trzymają. Wcześniej miałam 6 worków i co chwilę mi jakaś roślinka uciekała ... Dorzuciłam jeszcze 2, ale dalej nie było OK, także dopiero przy 10 jest OK. Co więcej taka ilość pozwoliła na zrobienie naprawdę sporego spadku w stronę filtra i do przodu.

Szukaj fajnych roślinek !! Ja jestem bardzo częstym gościem w sklepie zoo, właśnie z powodu roślin, które teraz są w sklepach okropne ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Cichy_24
Narybek
Narybek
Posty: 89
Rejestracja: 22 lipca 04, 14:12
Lokalizacja: Skrzyszów-Śląskie

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Cichy_24 » 18 marca 05, 16:24

Szukaj fajnych roślinek !! Ja jestem bardzo częstym gościem w sklepie zoo, właśnie z powodu roślin, które teraz są w sklepach okropne ...


W środę byłem w sklepie, ale prawie nic nie mieli
Akwarium 112 litrów: 80x35x40cm - prętniki, gupiki, platki, kiryski, zbrojniki niebieskie
Akwarium 21 litrów. Obecnie puste
Akwarium 8,5 litra: Stoi u mnie w pracy

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Rama » 18 marca 05, 16:25

Zwirek. Tez widzialem ze go malo, ale nie chcialem juz wiecej nic mowic....
Proponuje sie przejsc po jakiejs budowie... Zwirek zawsze sie tam znajdzie. Ja pracuja w budownictwie - jeden worek (reklamowke) sobie wzialem z pracy, drugi juz za leniwy bylem i sobie wzialem gdy kolo mnie budowali most... Teraz mam dwie rekalmowki w akwa 65 litrow... z jednej strony to warstwe zwiru mam okolo 7cm. przy wysokosci akwa 30cm....
W najblizszym czasie porobie pare fotek i wrzuce do swojego dzialu :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Dave » 18 marca 05, 21:24

Proste, jak konstrukcja gwoździa Kup jakąś wysoką roślinkę, np Cabombę i posadź ją tak, żeby zasłaniała filtr od przodu, ale żeby specjalnie nie utrudniała przepływu wody.


Komomba jest tylko na pierwszy rzut okja dobra do zaslaniania sprzetu. Ja tak tez kiedys zrobilem to roslina po prostu sie nie przyjela, bo to roslina, ktora nienawidzi silnego ruchu wody. Natomiast patent z zabienicami, uwazam za najlepszy. Jest ladny i uzyteczny. Najlepsze sa do tego zabienice blehera.

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarium 112 litrów profil - Cichy

Postautor: Suonko » 18 marca 05, 22:29

Dave pisze:Komomba jest tylko na pierwszy rzut okja dobra do zaslaniania sprzetu. Ja tak tez kiedys zrobilem to roslina po prostu sie nie przyjela, bo to roslina, ktora nienawidzi silnego ruchu wody.


Ja mam z jednej strony samą kabombę, a z drugiej patencik z kabombą i dwoma żabienicami. Trzeba pokombinować, żeby wylot filtra nie był skierowany na kabombę i już jest OK.
Ale oczywiście nic nikomu nie narzucam :)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości