[54]moje małe akwarium - aktualizacja

bikuss
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 2 marca 10, 18:17

[54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: bikuss » 15 marca 10, 20:42

Witajcie, postanowiłem pochwalić się swoim akwarium - choć nie wiem czy jest czym się chwalić bo niestety mam trochę problemów z roślinkami, ale od początku:

akwarium 60x30x30 54l proste
oświetlenie pokrywa z oświetleniem 2x15 - świetlówki: sylviana aquastar, tropical orginal + odbłyśniki
filtr - pat mini aquael
grzałka 75W z termostatem aquael
podłoże to podkład dla roślin i na to żwirek

akwarium wystartowało na początku stycznia, po 3 tygodniach trafiły do niego pierwsze rybki
obsada:
11 neon inessa
3 otoski
4 krewetki amano
ramirez - tylko samiec bo niestety samiczka zdechła parę dni temu
rośliny
co do roślin to kilka rodzajów ale nie wiem jak sie nazywają ale widać je na zdjęciach

parametry wody
pozostawiają wiele do życzenia dlatego narazie odpuściłem dokupowanie rybek aż ustabilizuję sytuację w akwarium...
no3 - 25
no2 - 0
GH - 14
kh - 3
ph - 7,2

wodę od 2 tygodni podmieniam co 3-4 dni około 25% bo walczę z glonami których zdjęcia są niżej.
nawożenie
do akwarium dodaje nawóz sera tylko taki ogólny bez azotanów i fosforu - a i tak mam glony :(

czekam na wasze opinie i na pomoc w zwalczeniu tego paskudztwa...
Już zastanawiałem sie czy nie wywalić wszystkich roślin i nie zacząć od nowa, zwłaszcza ze nie tylko glony mnie dręczą ale i roślinki na początku ładnie rosną a potem robią się dziury w liściach, liście ciemnieją i glony je zjadają - juz nie wiem co z tym zrobić, pozdejmowałem glony mechanicznie ile się tylko dało, podmieniłem 50% wody, od tygodnia świecę tylko po 6-7h dziennie a nie po 11 jak wcześniej i nic to nie daje a wręcz przeciwnie :(

a teraz zdjęcia:
Obrazek
tu widać że do niedawna miałem mniejsze światło i roślinki rosły tylko na środku a po bokach było ciemno i wszystko padło - ale powoli odrasta
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a teraz roślinki i glony na nich :( :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam i czekam na opinie i pomoc
Ostatnio zmieniony 11 maja 10, 08:18 przez bikuss, łącznie zmieniany 2 razy.

Konrad8888rm
Ryba
Ryba
Posty: 169
Rejestracja: 21 listopada 09, 15:32
Lokalizacja: Strzelin

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: Konrad8888rm » 15 marca 10, 20:55

Dla mnie akwarium Bomba, niby nic specjalnego ale mi bardzo przypadło do gustu.
Co do glonów to nie wiem jak Ci pomóc jak miałem takiego glony usunąłem mechanicznie wszystko co się dało, z liści roślin itp. Świeciłem 7godz, dodałem więcej rybek, trochę krewetek, zakupiłem więcej roślin i jakoś pomogło, do tej pory nie mam glonów.

Ps. Ta Ramirezka jest piękna, moje wczoraj padły :(

bikuss
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 2 marca 10, 18:17

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: bikuss » 15 marca 10, 21:02

dzięki, własnie też myślę nad dokupieniem roślin ale chwilowo jestem bez kasy ale może pod koniec miesiąca, no ramirez tez mi się strasznie podoba tylko boję się żeby mi nie padł z samotności bo jego partnerka padła jakieś 4 dni temu :(

Awatar użytkownika
norbi2322
Ryba
Ryba
Posty: 184
Rejestracja: 16 sierpnia 09, 20:01
Lokalizacja: Olkusz

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: norbi2322 » 15 marca 10, 21:10

Akwarium mi się podoba. Ramirezka jest śliczna i amano także, wgl to wszystkie rybki masz ładne. Co do glonów to ci nie pomogę bo się na tym nie znam.
Pozdrawiam i powodzenia

sekibun
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 879
Rejestracja: 25 stycznia 09, 12:54

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: sekibun » 15 marca 10, 21:44

bikuss pisze:własnie też myślę nad dokupieniem roślin ale chwilowo jestem bez kasy

Zawsze są szanse, że ktoś w okolicy się z tobą podzieli roślinami z przycinki. Wystarczy napisać odpowiednie ogłoszenie w odpowiednim dziale ;)
Obrazek

wonder-dog
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 28 września 08, 22:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: wonder-dog » 11 kwietnia 10, 18:37

akwarium ładne robi wrażenie :)

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: boro100 » 11 kwietnia 10, 19:09

Bardzo przyjemny zbiorniczek.
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Awatar użytkownika
Michał.Waw
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 555
Rejestracja: 26 lutego 10, 20:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: Michał.Waw » 1 maja 10, 18:34

Pierwsze akwarium na tym forum które naprawdę mi się podoba :dzieki: :dzieki: :dzieki:
Mógłbyś wrzucić większe fotki??? Sam sobie teraz w moim 30l. takie spróbuję zrobić.
Obrazek

bikuss
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 2 marca 10, 18:17

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: bikuss » 3 maja 10, 23:28

dzięki za opinie...
jutro postaram się zrobić lekka aktualizacje ale niestety czeka mnie restart...

niestety glony zjadają mi roślinki aż miło(nawet żwirek dopadły jakies krasnorosty i zielenice)... jutro kupuje nowy filtr kaskadowy tylko jeszcze nie wiem czy AQUA CLEAR czy FZN-2

Będzie trochę zmiana wystroju... planuje po pierwsze:
-czarny żwirek (tylko mam problem czy dawać podkłąd dla roślin który mam obecnie pod żwirek czy nie??)
- jakiś jeden większy korzeń i pewnie te dwa małe zostaną ;)
- trochę nowych roślinek (rogatek, trawa, coś jeszcze na pewno ale coś mało wymagającego i szybko rosnącego...) może uda mi się odzyskać coś z moich roślin...

ogólnie narazie wyleciały piaskowce i odrazu twardość wody i ph się ustawiło tak jak powinno:
PH 7-7,2
No3 15
No2 0
KH 3
GH 12

planuje dodać trochę krewetek (najchętniej dodałbym kilka sztuk RC tylko ciekawe czy inne stworzonka w moim akwarium nie zjedzą mi RC) strasznie spodobały mi się krewetki :) takie sympatyczne i bezproblemowe zwierzątka ;)

mam pewien plan co i jak będzie wyglądać ale to narazie tajemnica ;) ale jeżeli wyjdzie mi to co sobie zaplanowałem to może nadal bedzie sie podobało

poldzakson
Ryba
Ryba
Posty: 264
Rejestracja: 13 września 09, 17:02
Lokalizacja: Lublin / Londyn

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: poldzakson » 4 maja 10, 02:17

Ja te wysokie rośliny z przodu dał bym trochę dalej, bo widzę, że masz tam z tyłu jakieś fajne kamienie, których prawie nie widać.

bikuss
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 2 marca 10, 18:17

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: bikuss » 4 maja 10, 07:27

kamieni już nie ma od miesiąca a roślinki te wysokie są mocno podcięte bo glony je zjadły ;)

nikodem
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 10, 10:38
Lokalizacja: Markowo

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: nikodem » 4 maja 10, 16:37

Super, może kup jakiś nawóz i się poprawi stan roślin.

bikuss
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 2 marca 10, 18:17

Re: [54]moje małe akwarium - aktualizacja

Postautor: bikuss » 5 maja 10, 08:16

Nawoziłem ale nic poza plagą glonów nie dało :/ Ja mam podłoże pod roślinki i podejrzewam ze własnie jak dałem nawóz to było za dużo tego... Teraz podaje potas i zobaczymy efekty...

[ Dodano: 10 Maj 10, 22:11 ]
Z góry przepraszam za post pod postem ale to ze względu na aktualizacje sytuacji w moim akwarium...

Parametry w danej chwili to:
No2 - 0
No3 - 15
GH - 12-13
Kh - 4
Ph - 7,5

Walka z glonami trwa ale ostatnio zauważyłem lekkie postępy, już mniej się robi tego na szybie i na roślinkach mniej przybywa. Ale walka trwa i pewnie jeszcze trochę potrwa.

Z ogólnych zmian to podciąłem trochę roślinki i myślę ze teraz wygląda to lepiej.
W tym tygodniu zawita nowy filtr kaskadowy - AQUA CLEAR 150/30.
I w tym miejscu zadam jedno pytanie: Jak długo muszę trzymać stary i nowy filtr w akwarium (jednocześnie)?
Na koniec dwie fotki jak to teraz wygląda:
Obrazek
musiałem wrzucić mojego ulubieńca ;)
Obrazek
Przepraszam za słabą jakość pierwszej fotki ale zrobiona na szybko - fotka poglądowa.
Pozdrawiam i czekam na komentarze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości