Akwarium Adrianny

Ocena:

2
0
Brak głosów
3
1
8%
4
3
23%
5
9
69%
 
Liczba głosów: 13
Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Akwarium Adrianny

Postautor: Aigel » 30 marca 05, 22:11

Akwa ma 112L, oświetlane jest dwiema świetlówkami Philipsa TLD 865 18W, filtracja to unimax 250 z założonym prefiltrem, grzałki brak, ponieważ temp w pomieszczeniu to 25-26stC.
Obsada to 1+2 kakadu; 8xneon innesa; 6xkardynałek; 5xkosiarka; 10xkirysek ; 3xotosek; 6xkrewetka - 4 amano i 2 filtrujące; pływa tam też 6 malutkich ziemiojadów , ale wywędrują do drugiego zbiorniczka.
Roślinność to lotos tygrysi red; echinodorusy; lilelaopsis coś tam; wąkrotka; nurzaniec;amazonka, orzechowiec i jakaś paprotkopodobna roślinka, jeszcze coś tam rośnie ale nazwy nie znam :-)
Moja przygoda z rybkami zaczęła się od bojownika w kuli, mieszkał tak troszkę , potem założyliśmy internet i..... natychmiast zostało zakupione akwa 20L, za miesiąc było już 60 L , a po trzech miesiącach 112L. Na początku mieszkały tam gupiki, kiryski, neonki i kardynałki. Potem zakupiłam 5 ziemiojadów, ale moja wiedza akwarystyczna dopiero się rozwijała, czego skutkiem były częste choroby ryb :-(
Potem zachorowałam na apisto, więc pożegnałam się z pielęgnicami na korzyść pielęgniczek. Po ziemiojadach został mi przypadkowo odkryty przychówek, traktujemy go bardzo osobiście i specjalnie dla małych ziemków powstanie nowy baniaczek :-). Ale to dopiero plany, teraz wszystkie ryby pływaja zgodnie, czasem jest awantura jak krewetka filtrująca wejdzie do kokosa kakadu, samica zaczyna ją atakować, samczyk przypływa z odsieczą, a krewetka wieje na drugi koniec zbiornika. Cudnie to wygląda bo kreweta jest sporo większa od kakadu.
Ale tak naprawdę najfajniejsze jest to że moja 3,5 letnia córka zna nazwy wszystkich rybek, jak gdzieś wypatrzy sklep ZOO, to musi obejrzeć wszystkie ryby i zawsze informuje obsługę o tym że bojownikom w kubeczkach jest za ciasno i trzeba je wypuścić :-))
Pozdrawiam wszystkich akwamaniaków.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Wieksze zdjecia znajduja sie TU
Obrazek

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: Aigel » 30 marca 05, 22:13

Fajny zbiornik, podoba mi sie ten lotos.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: AnUBiS » 30 marca 05, 22:22

Swietny zbiorniczek ;)
Ladne roslininki...
Ja sie dopiero ucze i o takim moge tylko pomazyc :?
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: Elmo » 31 marca 05, 10:49

Bardzo fajne :ok: lotos rzeczywiscie ładny ogolnie widac ze lubisz rybcie... ;)

Ps.

moja 3,5 letnia córka zna nazwy wszystkich rybek, jak gdzieś wypatrzy sklep ZOO, to musi obejrzeć wszystkie ryby i zawsze informuje obsługę o tym że bojownikom w kubeczkach jest za ciasno i trzeba je wypuścić )
:ok: :ok: :ok: nie ma to jak wiedza wpajana od najmlodszych lat....

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: Suonko » 31 marca 05, 11:12

Podoba mi się :) Nie mam się do czego przyczepić :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: Kornelia » 31 marca 05, 12:21

Niczego sobie - ładne akwarium, i naprawdę super roślinki.
Mam pytanie czy tego lotosa sama wychodowałaś?

A co do dzieci to moja córeczka również 3,5 latka jako pupila wybrała sobie bojownika i nazywa go puszkiem ma osobny zbiorniczek z 2 panienkami.
A akwarium to wogóle jej pomysł.


Pozdrówka
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: Tomekł » 31 marca 05, 12:37

super akwa, nima sie do czego przyczepic jak już ktoś tu napisał :twisted: bardzo ładne :ok: :ok:
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: atusia » 31 marca 05, 17:02

Ładniutkie akwarium :ok:
Mam ochotę na Twojego lotosa...śliczny jest...może jakaś szczepka znajdzie się dla mnie :)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: aajaa » 31 marca 05, 17:48

Dzięki za miłe słowa dobrzy ludzie :D Lotosa dostałam od męża, u mnie wypuścił tylko 4 liście :wink: Niestety szczepki jeszcze nie ma ale jakby co, to dam znać... Mam spory nadmiar Hygrophila polysperma (Hygrofila wielonasienna) , rośnie toto jak wściekłe i już nie wiem co z tym robić :x
Moja córka upodobała sobie małe ziemiojady, liczy je i zaprasza na robaczki. Ogólnie wszyscy w domu często gapią się na ryby, szczególnie kocica...

Troszkę jaśniejsze zdjęcia możecie obejrzeć tu , widać na nich też ryby zwabione jedzonkiem :)

http://akwwa.blox.pl/html

Pozdrawiam Ada
Ostatnio zmieniony 31 marca 05, 20:06 przez aajaa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: Izka:-) » 31 marca 05, 18:11

Akwarium bardzo ładne. Ten lotos szczególnie piękny. Rzeczywiście nie ma się do czegp przyczepić :twisted:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: Dave » 1 kwietnia 05, 15:01

Brawo, bardzo fajnie :ok:

W dodatku wiem, ze ciemne zbiorniki, jak twoj znacznie ladniej wygladja na zywo, niz na zdjeciach. Rosliny ladnie rosna, sa fajnie ulozone, wrecz w stylu japonskim :D

Ale tak naprawdę najfajniejsze jest to że moja 3,5 letnia córka zna nazwy wszystkich rybek, jak gdzieś wypatrzy sklep ZOO, to musi obejrzeć wszystkie ryby i zawsze informuje obsługę o tym że bojownikom w kubeczkach jest za ciasno i trzeba je wypuścić )


pienkie, ksztalc corke, ksztalc, trzeba wychowac nastepne pokolenie prawdziwych akwarystow (to znaczy, takich, ktorzy nie chwala sie bojownikiem w kuli).

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: aajaa » 3 kwietnia 05, 09:17

W rzeczywistości w baniaku jest bardzo widno, tylko mój aparat jest, hmmm kiepski.

A tak z innej beczki, chcę odpalić 20L, i wymyśliłam sobie że będzie to zbiornik otwarty, będą tam roślinki które lubią wyrastać ponad lustro wody , tylko nie za bardzo wiem jak to oświetlić, położona belka ze świetlówką , jakoś nie bardzo mi wygląda i nie mam pomysłu.
Podrzućcie mi jakieś pomysły plissss :mrgreen:

Awatar użytkownika
mateusz03
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 26 lutego 05, 15:10

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: mateusz03 » 8 kwietnia 05, 11:49

ale lotos! akwa jest super
4x skalar 2x gurami mozajkowy 3x gurami dwuplamisty 5x brzanki mszyste 5x brzanki sumatrzanskie10x neon Innesa 5x razbora kilinowa 5x zalobniczka 2x pretnik karlowaty 5x danio pregowany 4x gupik

Awatar użytkownika
PPK
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 31 lipca 05, 09:05
Lokalizacja: Lipno kuj- pomorskie

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: PPK » 5 września 05, 08:57

Akwa ładne tylko troszke nie widać co jest wewnątrz. szkoda bo wygląda na ładny baniaczek. Pozdrawiam:)

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Akwarium Adrianny

Postautor: jonasz78 » 6 września 05, 12:47

Bardzo ładne akwa ..szczególnie podoba mi się tak jak wszystkim lotos ...kurcze moj chyba nigdy mi taki nie urosnie ;)
pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości