Akwarium Korneli

Ocena:

2
4
27%
3
4
27%
4
6
40%
5
1
7%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 1 kwietnia 05, 18:32

Witaj Dave
Co do przeniesienia groty to pomyślę - bo była juz w rogu i niezbyt to wyglądało ale zobaczę jeszcze raz :)
Ale na razie muszę poczekać po samiczka kakadu siedzi tam jak nastroszona (najprawdopodoniej ma gniazdo) jak się wyjaśni to będę zmieniać.
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Akwarium Korneli

Postautor: aajaa » 2 kwietnia 05, 08:25

A może dałoby się tą grotę położyć, lub zamienić na coś mniejszego + kokoski, masz w akwa ładne tło, możesz je śmiało odsłonić. Na środku ona dominuje w zbiorniku, jak chcesz to mogę ci wysłać kilka sadzonek Hygrophila polysperma, szybko rośnie i jest ładne, jak będzie chciała to daj znać na priva.

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 2 kwietnia 05, 21:33

witaj aajaa
Wiem ze wydaje się ze to akwa ma mało roślin - ale tak wcale nie jest są ale malutkie.
Np za piaskowcem (widać zaledwie jeden listek) jest dość sporo roślinek( takich jak trafki ale z szerszymi listkami), ta duża bordowo zielona roślinka po prawej stronie właśnie puściła 4 nowe listki, żabienica także sie ładnie rozrasta za żabienica jest coś w krztałcie lotosa tylko biało zielonego też puściło dwa listki no i mam jeszcze trafki i te takie małe zielone listki które wyglądaja jak bluszcz jak to wszystko zacznie rosnąć to nie rusze się w tym akwa narazie wygląda ze jest pusto ale wszystko wymaga czasu.

Tak więc narazie dziękuję chyba poczekam aż to co mam rozrośnie się.
Mam też w innym akwarium wgłębke choduje ja by zrobić z niej coś w stylu trawniczka ale w tak dużym akwa to co mam by narazie zgineło :)

Mnie osobiście też podoba się zielone akwarium ale na całkowity efekt musze poczekać.

To widzisz tak, jak z rybkami miałam malutkie rybki całkiem tycie (akwa wyglądało jak puste) a teraz bojownik ma prawie 7 cm (jest w innym zbiorniczku) glonojad chyba juz ma z 10 cm jedno gurami (niewiem dlaczego ale wyrosło gigantyczne w 2 miesiące) ma chyba z 5-6 cm i akwa się samo zapełniło. Kakadu też jak kupiłam były malutkie a teraz nie do poznania a mam je 3 tygodnie.

Teraz mogę sie pochwalić ze te rybki wyrosły u mnie a nie kupiłam juz duże.

Lubię sie chwalić czymś co sama wychodowałam więc drodzy koledzy cierpliwości a jeszcze was zadziwię :D

A i dodałam do akwa jeszcze dwa kokosy jako domki dla kakadu które obsadziłam właśnie tym niby bluszczem i juz wygląda inaczej.
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Akwarium Korneli

Postautor: aajaa » 3 kwietnia 05, 08:32

OK
Życzę udanej hodowli , zarówno ryb jak i roślin :ok:
Ja też zaczynałam z kilkoma listkami od koleżanki i kawałkiem rogatka, a rybki które urodziły się u mnie w akwa, traktuję jak własne i nie mogłabym ich oddać.
Co do trawniczka z wgłębki, to ja obłożyłam nią kokoski, piaskowiec i korzeń, było pięknie.... niestety codziennie przez cały czas rybki namiętnie wyskubywały wgłębkę z pomiędzy nitek. Wymyśliły sobię że tak nie będzie, wyrywały wgłębkę i pluły nią, było na co popatrzeć :D tak ładnie i zgodnie pracowały...
Mam nadzieję że twoje ryby wykażą większy zmysł estetyczny i docenią twoje starania!
I jeszcze jedno, jaka to roślinka ten niby bluszcz?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 4 kwietnia 05, 23:19

Aajaa
Znalazłam w końcu trochę czasu by poszperać w internecie jakią mam roślinke toco miało być bluszczem jest zrodziny- anubias i o ile dobrze wypatrzyłam na zdięciu to chyba barteri Coffeifolia :)
Pozdrawiam

A co do trawniczka :D to historię masz zabawną zobaczymy co moje "urwisy" wymyślą jak juz zasadzę im trawkę (oby ją nie zadeptały :P )

A i pochwalę sie żabienica ma kolejne 2 malutkie listki a ta duża po prawej stronie kolejne 3 (tak więc roślinki rosną) zresztą rybki też są coraz większe już nie musze ich szukać w akwa - same podpływają jak tylko mnie widzą i obskubują mi rękę jak daje im jedzonko :D
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Akwarium Korneli

Postautor: aajaa » 5 kwietnia 05, 13:56

Moje rybki są wiecznie głodne. albo tak im się wydaje, jak tylko nachylam się do szyby żeby sprawdzić stan liczebny i zdrowotny :) to przypływają do szyby i się patrzą, a kakaduś stroszy się na wszystkie strony i patrzy mi prosto w oczy, fajny jest. W ogóle nie rozumiem jak można powiedzieć że ryby są niekontaktowe :?:
Ja musiałam wyciągnąć 20-stkę z piwnicy, i przełożyć tam część roślin, bo w głównym akwa było za ciemno, to małe będzie otwarte i mam nadzieję że rośliny będą ładnie wyrastać ponad lustro wody, jak tylko wymyślę jak je porządnie oświetlić :?

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 6 kwietnia 05, 20:22

A ja mam nowego mieszkańca moje mojego zbiorniczka - krewetkę siedzi na filtrze i nastawia radary - jak to określa moja córeczka.

Chciałam jeszcze dokupiś z 7-8 neonek ale nie wiem czy nie będzie rybką za ciasno??
Co wy na to?
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Akwarium Korneli

Postautor: aajaa » 7 kwietnia 05, 08:26

Neonków jeśli już to 10 minimum, one są stadne i najlepiej czują się w sporej grupie. Chyba nie będzie im za ciasno, neony to małe rybcie :)

Awatar użytkownika
mateusz03
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 26 lutego 05, 15:10

Re: Akwarium Korneli

Postautor: mateusz03 » 8 kwietnia 05, 10:22

Akwarium moze byc ale musisz zmienic troche wystroj..( korzennaprawde by sie tam przydal) i wysadz roslinki z doniczek!
4x skalar 2x gurami mozajkowy 3x gurami dwuplamisty 5x brzanki mszyste 5x brzanki sumatrzanskie10x neon Innesa 5x razbora kilinowa 5x zalobniczka 2x pretnik karlowaty 5x danio pregowany 4x gupik

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 9 kwietnia 05, 13:51

Mateusz
Jakie doniczki :( to są kokosy!) i mimo ze się nikomu nie podobają to mnie tak i dlatego zostaną, a moje glonojady uwielbiają je skubać, jak mam pozbawić ich takiego przysmaku :) - obraziły by się na mnie :)
Pozdrówka
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

korat
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 20 marca 05, 01:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akwarium Korneli

Postautor: korat » 10 kwietnia 05, 01:13

Kornelia, czy te niebieskie swiatełko to na nocke?? ładne. ile zapłaciłaś bo zobaczyłem i zacząłem sie zastanawiac:D

Awatar użytkownika
Misiek
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 4 listopada 04, 09:28
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Misiek » 10 kwietnia 05, 10:58

Witaj!!!
Akwarium niczego sobie, ładne nawet :) . Tylko że ja bym posadził jeszcze kilka roślinek (niekoniecznie dużych, małe też są ładne), i wiesz co... to podłoże to jak dla mnie za jasne. Ja po prostu nie lubie jednolitego podłoża,a zwłaszcza białego, ale to kwestia gustu. No ja bym go zmienił. Ale po za tym to mi sie podoba.

POZDRUFKA :ok:

Misiek

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 10 kwietnia 05, 16:39

Korat
Światełko oczywiście ze na nocke ale świeci najwyżej z 2 godzinki w rzeczywistości wygląda dużo lepiej. Kupiłam na allegro za 30 zł (było za 25 ale zażyczyłam sobie dłuższe kabelki i jeden led więcej). Jak bedziesz zainteresowany podam namiar od kogo.

Misiek
Dzięki za miłe słowa - akwa właśnie dzis troszkę zmieniło wystrój - piaskowiec na lewo roślinki po prawej - korzeń nadal puszcza kolorek ale już zatonoł. A co do podłoża - może zmienię w maju jak będą wolne dni - a raczej napracuje sie mój mąż bo to on odwala tą najgorszą robotę a ja tylko mówię gdzie :D

Pozdrowienia
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

korat
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 20 marca 05, 01:31
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akwarium Korneli

Postautor: korat » 10 kwietnia 05, 22:02

dzieki ale juz znalazłem jak to zrobic i jezeli dałem sobie raze ze świetlówkami to i z tym chyba dam sobie rade.:D

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 12 kwietnia 05, 18:42

Korat zdolny chłopak z ciebie - ja nieststy idę na łatwiznę i kupuję gotowe :D
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości