Akwarium Korneli

Ocena:

2
4
27%
3
4
27%
4
6
40%
5
1
7%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Akwarium Korneli

Postautor: Aigel » 30 marca 05, 22:20

Na tej pod stronie przedstawione jest akwarium Kornelii. Zbiornik ma ma dopiero 3 tygodnie!
Kornelia w swoim zbiorniku hoduje ryby:

6 pielęgniczek kakadu (2 samce, 4 samiczki) samce podzilili sie między sobą paniami po równo większy ma 2 większe panie mniejszy ma 2 mniejsze
4 gurami mozajkowy płeć ?- ja nie umie odróżnić natomiast pięknie tańczą między sobą
2 glonojady
parka malutkich ramirezek

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wieksze zdjecia znajdziesz TU
Obrazek

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Aigel » 30 marca 05, 22:24

Kornelio zapomnialas napisac jakiej wielkosci jest zbiornik, oraz cos o sprzecie :). Ja osobiscie nie lubie jak zbiornik jest zrobiony tak sumetrycznie jak Twoj, wyjol bym rowniez roslinki z doniczek. Zamaist piaskowca dal bym korzen, oraz wiecej roslin (widze ze podajesz CO2).

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Akwarium Korneli

Postautor: AnUBiS » 30 marca 05, 22:32

Hmmm... powiem tak... oryginalny pomysl ;)
Ale wole jak jest wiecej roslinek i korzen :? :P
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Rama » 30 marca 05, 23:13

Ja takze sie przekonalem ze korzen to jest najlepsza dekoracja akwa... zajrzyj na moja stronke przed i po sama zobaczysz roznice....
Co do ilosci roslinek mam nadzieje ze bedzie ich znacznie wiecej. Masz dopiero to akwa 3 tygodnie wiec dluga droga przed Toba do doskonalosci... Ale nie poddawaj sie. Zycze powodzenie i czekam na foty po modernizacji.....

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 31 marca 05, 08:20

Co do wielkości akwarium to ma 112 l
Sprzęt jak na razie filtr fluval 3 plus (myślę o zmianie na kubełkowy), grzałka aquna-el 150 z termostatem, CO2, świetlówki FloraGlo i LifeGlo 20Watt.

Co do korzenia był w tym akwarium ale strasznie puszczał barwę i denerwowało mnie to, dlatego wymieniłam na piaskowce, a roślinki posadziłam w kokosach ze względu łatwiejszego wsadzenia do akwarium. I oczywiście mam nadzieję ze się rozrosną i wtedy będzie ich zdecydowanie więcej :)

Dzięki za słowa otuchy.

zajrzyj na moja stronke przed i po sama zobaczysz roznice....


Rama faktycznie różnica kolosalna i to na korzyść korzenia :D - mój sie ciągle moczy jak przestanie puszczać barwę to zapewne zamienię piaskowca na korzeń ale na razie jego miejsce w wiaderku, (choć słyszałam że on może tak farbić przez długi okres czasu) :( [/quote]
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Suonko » 31 marca 05, 09:11

Kornelia, korzeń po prostu wygotuj kilka godzin w trochę osolonej wodzie. Ja swój gotowałam 3 czy 4 godzinki, ale 2 razy wymieniałam kontrolnie wodę, żeby zobaczyć czy dalej barwi. Warunek jest taki, żeby korzeń był zakryty, a jeżeli to niemożliwe, to trzeba go przewracać i odpowiednio dłużej gotować.

A przy okazji, to odważna jesteś, żeby w takim akwa trzymać tyle pielęgniczek :lol: 8)
Ja mam 2 pary Ramirezek i mam wirówkę w akwarium, jak się zbliża tarło :lol:

A co do Twojego akwa to:
1. roślinki lepiej wyjąć z doniczek, poza tym duuużo więcej roślinek by się przydało - właśnie się przyglądam dokładnie, czy te doniczki, to nie są kokosy ?? ;)
2. Korzeń oczywiście wskazany ;)
3. Podoba mi się ta skałka, ale nie widzę jej w tym miejscu. Dałabym ją z boku i obsadziła jakimiś roślinkami - chyba by wyglądała bardziej naturalnie. Tą skałką mogłabyś też ładnie zamaskować filtr, a jak zmienisz filtrację na kubełek, to wlot i wylot kubełka też można zamaskować nią.
4. Żwirek - nie widzę dokładnie na zdjęciach, ale coś mnie w nim niepokoi ... Czy nie jest to jakiś marmurek ??? Generalnie ładnie wygląda, ale będzie się paskudnie brudził
:twisted:
5. Fluval 3+ jest niezły, ale nie spełnił moich oczekiwań ... Dobrze, że przymierzasz się do wymiany na kubełek. Ja wybrałam Fluval 204 - tylko taki był u nas w sklepie, ale jestem z niego zadowolona - ładnie pracuje i cicho chodzi. Nie ma żadnego porównania z filtrem wewnętrznym :)

Poczekam jeszcze z wystawieniem ocenki :) Ale uważam, że będzie OK :)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Elmo » 31 marca 05, 11:00

To teraz wujek Elmo troszkę sie poczepia.. :P

Podłoże - czy to jest grys ktory podbija ph ??? bo cos mi sie wydaje ze tak.... ty masz rybki z SA ..

Dekoracja - piaskowies swietny.. ale mysle ze lepiej by sie prezentował korzen... sa korzenie ktore w mniejszym stopniu barwia wode... mozna je latwo odroznic...

Ps. ciekawy kształt pokrywy... i oswietlenie nocne... czy ono jest w roznych miejscach akwarium ?? np podłoze itp??? bo wyglada jak podwodna dyskoteka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Tomekł » 31 marca 05, 12:27

mi też nie podoba sie twn żwir, i jak ja nie lubie piaskowców. Oby ten korzen się szybko wymoczył :D :D , noi oczywiście jeszcze duzo roślin
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 31 marca 05, 12:44

korzeń po prostu wygotuj kilka godzin

Suonko - ja go gotowałam juz 2 razy chyba z 12 godzin łącznie a moczy się juz od początku kupiłam go równo z akwarium zresztą pisałam juz o tym na forum.
Nie wiem dlaczego nadal barwi - dziennie zmieniam wodę i czekam.
Co do pielęgniczek są narazie spokojne - może dlatego ze jedna jest panem a reszta sie podporządkowała (jak na razie) i chyba mam znowu gniazdko kakadu tylko ze pod piaskowcem.


Podłoże to gryz - jak chodzi o ph wody to mierzę po każdej podmianie wody czyli raz w tygodniu i mieści się między 6-7 więc chyba jest ok pod spodem jest czarny żwirek.

Akwarium niestety na razie nie zmieni wystroju jak chodzi o ilość roślinek bo zbieram na filtr. Na dżunglę roślin musze poczekać - jak sama wyrośnie. :)
Mam inne plany związane z moim życiem i nieststy na to jest mi potrzebne duuuuuuuuuużo kasy (teraz czas na zmiane mojego domu)
:D

A korzeń jak przestanie barwić znajdzie sie w akwa - wtedy się pochwalę.

[ Dodano: 2005-03-31, 12:52 ]
Elmo - masz rację oświetlenie jest w różnych miejscach ale wcale nie wygląda jak dyskoteka - bo nie miga :D
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Akwarium Korneli

Postautor: atusia » 31 marca 05, 16:58

Kornelia pisze:A korzeń jak przestanie barwić znajdzie sie w akwa - wtedy się pochwalę.

Mam korzeń mopani...ciągle barwi wodę, i z tego co zdążyłam się już dowiedzieć to ciągle tak będzie...te rodzaje korzeni poprostu robią herbatkę w akwarium :) Nie wiem jaki Ty masz korzonek...ale moim paletkom to nie przeszkadza, woda jest kryształowo-herbaciana.Myślę, że śmiało możesz włożyć ten barwiący korzonek z powrotem do akwarium :) Masz pielegniczki i z pewnością kolor wody im nie zaszkodzi, takie ciemne wody super pasują do pielęgniczek :)
Odnośnie piaskowca...raczej nie bardzo się nadaje do Twojego akwarium...utwardzi Ci z czasem wodę, a kakadu nie bardzo to lubią ( pomyślne tarło to miękka i kwaśna woda)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Kornelia » 31 marca 05, 18:42

Witaj Atusia
wyciągłam korzonek właśnie dlatego ze nie podobała mi się taka woda a moja córeczka mówila: mamusiu wylej tę wodę bo rybki zrobiły siusus :D
A co do twardości to bardziej od piaskowca obawiam się podłoża bo ono chyba ma większy wpływ na ph
Każdy ma inny gust co do wystroju - wiem ze wam podoba się gąszcz roślinek ale u mnie on dopiero rośnie :D
Za rok zobaczycie jaka dżungla tam będzie :).
To akwa ma niecały miesiąc i przeszło już chyba z 3 metamorfozy: korzeń + roślinki, skalniak, i obecnie to co widać i to mi się najbaedziej podoba 8)
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
aajaa
Ryba
Ryba
Posty: 256
Rejestracja: 23 lutego 05, 15:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Akwarium Korneli

Postautor: aajaa » 31 marca 05, 20:01

Jak roślinki urosną będzie super :ok: Jak na mój gust dno jest za jasne , ale każdy urządza swój baniaczek po swojemu. Jak sama napisałaś to młode akwa, za rok pewnie będzie nie do poznania. Co do brązowej wody , to mi też taka się nie podoba, rekompensuję to moim rybom roślinami i lawą wmieszaną w żwir.
Życzę powodzenia i zdrowych ryb :!:

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Akwarium Korneli

Postautor: atusia » 31 marca 05, 20:57

wiem ze wam podoba się gąszcz roślinek ale u mnie on dopiero rośnie

U mnie też pomalutku akwarium się zazielenia i jeszcze sporo czasu upłynie zanim będę miała dżunglę ;)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Akwarium Korneli

Postautor: AnUBiS » 31 marca 05, 20:58

U mnie też pomalutku akwarium się zazielenia i jeszcze sporo czasu upłynie zanim będę miała dżunglę

U mnie tak samo :P ;)
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Akwarium Korneli

Postautor: Dave » 1 kwietnia 05, 14:54

Jak na 3 tygodniowe akwarium jest super. Ogolnie to jednak niespecjlanie. Kup ten filtr, z roslinakmi mozesz poczekac. Tylko ta grote uloz w rogu akwarium. Roslinki wymij z tych doniczek. Jesli bedziesz umiala to obsadz ten zamek mikrozium jest bardzo tanie, a fajnie wygladaja takie zarosniete budowle.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości