[112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

fasiozgr
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 27 października 10, 13:57
Lokalizacja: szczecin

[112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: fasiozgr » 27 października 10, 14:45

Wymiary zbiornika - 80x35x40 112litrów
Oświetlenie - chwilowo brak
Filtracja - aquael fun 1 plus (28.10.2008 - dostawa kubełka 1400 l/h jbl)
Ogrzewanie - jebo 200W z termostatem
Planowana obsada - pyszczki
Roślinność - w temacie
Dekoracje - Własnej roboty tło strukturalne

Witam chcialbym sie pochwalić swoim akwa :) jestem na etapie budowania tła wewnętrznego :)

Zainspirowalem sie przykladami w internecie ktorych jeszcze jest malo ale mysle ze pomysl super na zabicie czasu noi efekt jaki bedzie sie okaze hehe :)

Oto etapy budowy przez które już przeszedłem :) pierwsze 2 dni :)

Tak wygląda moje akwa teraz a jak bedzie wyglądać po remoncie sie okaże za kilka tygodni hehe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



1 dzień:

Wybrałem sie na zakupy kupując wszystkie potrzebne mi rzeczy : silikon akwariowy, pigment do barwienia ,styropian,pianke polietanową jednoskładnikową itp
noi zamiast użycia cr65 postanowiłem spróbować cx 5 skład i funkcjonalność jest taka sama jednakże cx schnie dużo szybciej i szybciej go można nakładać (nastepne warstwy) myśle że szybciej sie uwine niż koledzy tworzący na cr65:) Cx5 jest droższy ale efekt ten sam:)

Po przyjeździe do domu oczywiście mina narzeczonej i spekulacje :,, coś ty człowieku znów wymyślił `` hehe i takie tam ,ale słabo sie tym przejołem hehe i zabrałem sie do pracy:)

pierwsze pokleiłem steropian według planu i wymiarów i wyglądało to mniej więcej tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


zostawiłem na dobe by wyschneło sobnie i związało wszystko.
w międzyczasie przygotowałem pianke na kartkach do wyschnięcia:

Obrazek

Obrazek

po upływie doby zabrałem sie za wycinanie i naklejanie kamyków na ścianki(pomagał mi kolega ,ten chudszy;)) po czym wyglądało to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



po zakończeniu wpadłem na pomysł by zrobić wulkan ?? hmm dziwne ale jakoś moja intuicja podpowiada mi że bedzie gites majonez;p;p

Obrazek

Obrazek

schemat ma być taki że z wulkanu bedą ćmiły sie małe bąbeliki

(ewentualnie myśle o czerwonych ledach na noc??)

a za nim na całej długości od lewego skalniaczka do prawego bedzie kurtyna napowietrzająca schowana w żwirek.

wulkan pomalowany bedzie z czerwonymi zaciekami od wylotu do obrzeży :) powinien być fajny efekt:)

Czekam aż wyschnie wszystko i biore sie do nakładania pierwszej warstwy cx.. mam nadzieje że pomysł sie wam spodobał??A najlepsze to to że mojej narzeczonej zaczyna sie podobać i stwierdziła żebym zawodowo zaczoł to sprzedawać hehe na zamówienie ,ktoś chętny ?? hehe

wkrótce dalsze posty dotyczące całej budowy :) postaram sie codziennie aktualizować swoje postępy:)

Mam jednakże pytanie czy ziemia ogrodowa nadaje sie na podłoże do akwa?? dla roślinek chciałem :

Rotala rotundifolia
Heteranthera zosterifolia
Bacopa karolińska

Na ziemie wtedy tylko biały drobnoziarnisty żwirek kwarcowy biały itp

Co o tym sądzicie i prosze o porade??pozdrawiam forumowiczów:)

ps : do akwa bedzie ładna drewniana czarna pokrywa wraz z obżeżami więc wszystko powinno być ok:)
Ostatnio zmieniony 28 października 10, 04:50 przez fasiozgr, łącznie zmieniany 7 razy.
gÓWNIANE FORUM JAK I TYLKO SPAM ORTOGRAFICZNY CZEGO WIĘCEJ W NECIE Z KAŻDYM DNIEM HEHE!!!!

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: deXter » 27 października 10, 15:15

fasiozgr pisze:drewniana czarna pokrywa wraz z obże

Jednak wybierz spienione PVC ;] Drewniana będzie się wyginała i pleśniała ;)
Wiem wiem zabezpiecza się, każdy to mówi i potem każdy wywala więc po co przepłacać.
Tło jak tło czy mało tego w necie polemizowałbym co chwile widzę nowy projekt i w każdym jest coś.

Kamienie małe są zbyt regularne zobaczymy co Ci z tego wyjdzie.
Bąbelki są dla mnie szpetne, ale jak Ci się podobają to ok.

Za zawodowe robienie się nie bierz to jeszcze nie to ;)

PS> Mniej hehe -.-
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

MATHIAS
Ryba
Ryba
Posty: 145
Rejestracja: 12 stycznia 10, 22:12
Lokalizacja: KUJAWY

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: MATHIAS » 27 października 10, 17:28

Robi się ciekawie. . . będę śledził twój pomysł . . . Jestem ciekaw efektu końcowego ;-)

fasiozgr
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 27 października 10, 13:57
Lokalizacja: szczecin

[112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: fasiozgr » 27 października 10, 19:54

a jak z tymi roslinkami?? czytalem ze jakis preeparat sera jest podklad pod zwirek hmmm:) moze ktos powie jak sie nazywa??
Ostatnio zmieniony 28 października 10, 04:50 przez fasiozgr, łącznie zmieniany 4 razy.
gÓWNIANE FORUM JAK I TYLKO SPAM ORTOGRAFICZNY CZEGO WIĘCEJ W NECIE Z KAŻDYM DNIEM HEHE!!!!

Awatar użytkownika
Virtus
Ryba
Ryba
Posty: 156
Rejestracja: 1 grudnia 09, 15:11
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: Virtus » 27 października 10, 20:31

fasiozgr pisze:jakis preeparat sera jest podklad pod zwirek

Sera Floredepot.
Ale nie tylko Sera ma to w swojej ofercie:) Także JBL, ADA, Aquabotanique, Karel Rataj i na pewno jeszcze inne. A nazywa się to substrat :razz:

deXter pisze:PS> Mniej hehe -.-

Popieram :twisted:

Ps Twoja obsada troszkę nie teges jest :roll:
[center]112l Akwa Ogólne[/center]
[center]Posadź drzewo - kliknij;)[/center]

fasiozgr
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 27 października 10, 13:57
Lokalizacja: szczecin

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: fasiozgr » 27 października 10, 21:49

Ps Twoja obsada troszkę nie teges jest :roll:


tymczasowo poniewaz zostaja same pyszczaki reszta w rezerwie czeka:)dzieki za info dotyczace podkladu a ktory waszym zdaniem jest najlepszy??
deXter napisał/a:
PS> Mniej hehe -.-

ps . bedzie mniej ;p;p
Ostatnio zmieniony 28 października 10, 04:32 przez fasiozgr, łącznie zmieniany 2 razy.
gÓWNIANE FORUM JAK I TYLKO SPAM ORTOGRAFICZNY CZEGO WIĘCEJ W NECIE Z KAŻDYM DNIEM HEHE!!!!

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: Ruki » 27 października 10, 22:28

Jak do godziny 6.30(tak, o tej godzinie wstaję i na chwile odpalam kompa) nie poprawisz tematu, wyleci on na wysypisko....
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

fasiozgr
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 27 października 10, 13:57
Lokalizacja: szczecin

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: fasiozgr » 28 października 10, 04:33

Ruki pisze:Jak do godziny 6.30(tak, o tej godzinie wstaję i na chwile odpalam kompa) nie poprawisz tematu, wyleci on na wysypisko....


temat ogarniety moze byc?? bo jak nie to chociaz napisz co jest w nim nie tak??

ale zanim sie dalej doczepisz moderatorze to spojrz na ten post i jego temat (wziety pierwszy lepszy)
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=26560


i takich jak te sa mnóstwo na forum :)czemu akurat w moim jest coś nie tak??
Ostatnio zmieniony 28 października 10, 04:49 przez fasiozgr, łącznie zmieniany 1 raz.
gÓWNIANE FORUM JAK I TYLKO SPAM ORTOGRAFICZNY CZEGO WIĘCEJ W NECIE Z KAŻDYM DNIEM HEHE!!!!

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: deXter » 28 października 10, 04:49

W temacie masz Tanganika, w akwarium masz pyszczak, które są z Malawi, a pytasz się o substrat coś jest nie tak ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

fasiozgr
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 27 października 10, 13:57
Lokalizacja: szczecin

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: fasiozgr » 28 października 10, 04:51

deXter pisze:W temacie masz Tanganika, w akwarium masz pyszczak, które są z Malawi, a pytasz się o substrat coś jest nie tak ;]


już poprawione , przepraszam za zamęt tak jest na początku z nowym , musze sie oswoić. a co do substratu to chodzi mi jaki byłby najlepszy do pyszczków bo mam zamiar o ile to możliwe mieć pyszczaki i roślinki razem :) dlatego jest to dla mnie ważne jeżeli chodzi o substrat ponieważ chce wiedzieć czy to aby im nie szkodzi:)
gÓWNIANE FORUM JAK I TYLKO SPAM ORTOGRAFICZNY CZEGO WIĘCEJ W NECIE Z KAŻDYM DNIEM HEHE!!!!

Awatar użytkownika
cactus
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 25 września 10, 12:05
Lokalizacja: Muszyna

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: cactus » 28 października 10, 07:06

Z ryb które masz w podpisie w tym akwa nie powinno się znaleźć nic poza saulosi, przy czym nie w parach tylko harem 1+5 max, więcej samców nie zaryzykowałbym bo tło i tak zajmie bardzo dużo miejsca.
Zamiast wulkanu który moim zdaniem jest chybionym pomysłem spróbowałbym z kilkoma kamieniami komponującymi się z tłem, musisz stworzyć zaplecze dla inkubujących i nękanych przez samca samic.
Rośliny nie będą czuły się dobrze w twardej wodzie, podłoże nic nie da.
Jeśli już muszą być proponuje kryptokoryne, jej saulosi nie powinny ruszyć, a i przy dobrym oświetleniu bez typowo roślinnego podłoża powinna dać rade. Proponuje jednak surowy klimat bez roślin.
Nie widze miejsca w tym tle na montaż mechanika? Przy budowie mogłeś to uwzględnić, jak również maskowanie grzałki i rurek od filtra zewnętrznego.

Powodzenia
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek

zielonyogrodnik
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 18 października 10, 15:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: zielonyogrodnik » 28 października 10, 08:05

czy ja sie przewidzialem czy to akwa nie stoi całe na szafce? JAK najszybciej postaw je ałe bo pęknie!
Akwa 72L ogólne

Awatar użytkownika
cactus
Narybek
Narybek
Posty: 24
Rejestracja: 25 września 10, 12:05
Lokalizacja: Muszyna

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: cactus » 28 października 10, 08:18

Rzeczywiście - boki wiszą. To mały litraż i może nic się nie stanie, mnie jednak nie dawałoby to spokoju i jeśli nie ma możliwości postawienia na innej szafce dałbym na blat szafki blat o wymiarach dna akwarium.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie tła:
Zdajesz sobie sprawe z tego że w tych "grotach" które zaprojektowałeś po bokach tła nie będzie żadnej cyrkulacji?
M.sp.zebra chilumba Maison Reef, Ps.demasoni, Ps.acei, L.trewavasae
Obrazek

fasiozgr
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 27 października 10, 13:57
Lokalizacja: szczecin

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: fasiozgr » 28 października 10, 11:47

cactus

Z ryb które masz w podpisie w tym akwa nie powinno się znaleźć nic poza saulosi, przy czym nie w parach tylko harem 1+5 max, więcej samców nie zaryzykowałbym bo tło i tak zajmie bardzo dużo miejsca.


to postaram sie zamienic rybki tak by pasowały na dniach :) mam znajoma ktora zajmuje sie rozmnazaniem tych rybek tylko bede musial poczekac jeszcze z 2 tygodnie na odrosniecie saulosi u niej.. rybki wybierala narzeczona bo pod nia wszystko jest robione taki prezencik :)

Zamiast wulkanu który moim zdaniem jest chybionym pomysłem spróbowałbym z kilkoma kamieniami komponującymi się z tłem, musisz stworzyć zaplecze dla inkubujących i nękanych przez samca samic.


przemysle jeszcze stan z wulkanem zawsze mozna wyciac to na razie tylko pianka :) pozatym samice nie beda inkubowac w grotach ktore im zrobilem??

Rośliny nie będą czuły się dobrze w twardej wodzie, podłoże nic nie da.
Jeśli już muszą być proponuje kryptokoryne, jej saulosi nie powinny ruszyć, a i przy dobrym oświetleniu bez typowo roślinnego podłoża powinna dać rade. Proponuje jednak surowy klimat bez roślin.


akwa stoi od kilku tygodni i do tej pory z roslinkami jest oki chowaja sie miedzy nie pyszczaki i nie wyglada to na niedopasowanie do nich no ale niestety ryby glosu nie maja :) mam jednak tymczasowo slabe oswietlenie(15 w żarówka ale jakoś nie świeci jak 15 hmm


Nie widze miejsca w tym tle na montaż mechanika? Przy budowie mogłeś to uwzględnić, jak również maskowanie grzałki i rurek od filtra zewnętrznego.


jest wejscie na rurke wsysającą po lewej stronie wyciety kwadracik akurat rozmiarow i miejsce na deszczownice też sie znajdzie ponieważ tlo jest niżej o 4 cm niz akwa:) a grzalka z prawej strony z przody bedzie w koszyku typowym na grzalki wszystko juz zamowione i dzisiaj przyszlo jak znajde czas wrzuce foty :) ps jednak nie bedzie jbl dlatego ze budzet byl na ten tydzien troche okrojony:( bedzie filterek tanszy i polski :) ale tez niezle cacko :)

zielony ogrodnik

czy ja sie przewidzialem czy to akwa nie stoi całe na szafce? JAK najszybciej postaw je ałe bo pęknie!


owszem nie stoi ale stoi na podkladce usztywnionej kartonowo jakiejs dokladnie nie powiem bo nie pamietam .. ale blacik bedzie na pewno juz jest w piwnicy projektowana pokrywa wraz z nadlozeniem do szafki :) ogolnie szafka bedzie przerobniona bo dodatkowo potrzebuje drzwi by schowac filtr i różne rzeczy do środka:)

cactus

Jeszcze jedna uwaga odnośnie tła:
Zdajesz sobie sprawe z tego że w tych "grotach" które zaprojektowałeś po bokach tła nie będzie żadnej cyrkulacji?


myslalem o wycieciu od strony kata lewego otworu cos moze pomoze?? w srodku w grotach sa rowniez przejscia z dolnego poziomu na gorny to moze jeszcze w bokach podziurawic??
Ostatnio zmieniony 31 października 10, 08:14 przez fasiozgr, łącznie zmieniany 1 raz.
gÓWNIANE FORUM JAK I TYLKO SPAM ORTOGRAFICZNY CZEGO WIĘCEJ W NECIE Z KAŻDYM DNIEM HEHE!!!!

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [112l] Malawi by fasiozgr (fotorelacja)

Postautor: deXter » 28 października 10, 11:51

Tutaj uwag to można by jeszcze trochę napisać niestety.
Ciesze się, że temat już poprawiony. Mało wiesz o zachowaniu tych ryb, i akwarium jest projektowane pod Twoje widzi misie, a nie pod potrzeby ryb. Odwiedz kolegów Malawistów i może z nimi porozmawiaj na ten temat.


A propo's roślin w twardej wodzie czują się ok, tylko nie pasują do biotopu ;P

ps za błędy sorry pisałem na telefonie.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości