Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: Behemoth » 15 maja 05, 17:41

Witam :D Wreszcie ja moge sie pochwalić moim co prawda niedokończonym akwarium. Bardzo proszę o ewentualne rady co zmienić, może coś przestawić? Dodać? A więc teraz troche teori na temat zbiornika. Zbiornik teoretycznie ma 200 litrów z giętą przednią szybą (100x40x50h). Filtracja to Filtr kubełkowy (narazie nie podłaczony, ale nastąpi to dziś wieczorkiem) AquaMax 250 650l/h oraz Filtr wewnętrzny Aqua~El Fan 3 750l/h. Napowietrzaniem zbiornika zajmuje sie pompka Elite-801. Nad prawidłowa temperaturą czuwa grzałka Aqua~El 200W. Oswietlenie stanowią dwie świetlówki : Flora ZGlo 30W i Power Glo 30W + Odbłyśniki. W przyszłości jednak chce dodać jeszcze jedną świetlówkę. Podłoże stanowi żwirek o granulacji 1-3mm. W akwarium znajdują sie cztery korzenie , łupiny kokosa. Flora mojego akwarium : Cardamine lyrata , Saururus cernus, Echinodorus bleheri (?) , Echinodorus Red rubin (?), Anubias gracillis , Żabienica szerokolistna , Paprotnica , Echinodorus sp. Kropczatyj, Microsorium pteropus, Nymphaea lotus,Alternathera colorata. Jeśli chodzi o nawożenie do dodaje Roślinex (PMDD) , a roslinki narazie ładnie rosną i nie pokrywają sie glonem. Parametry wody narazie takie sobie : Ph=7,8 Tww=3 Two=10 . Rybek jeszcze nie ma ponieważ akwarium dojrzewa. Wiem narazie tyle że będą to albo Palety albo pielęgniczki. Jednak muszę to jeszcze dobrze przemyśleć. Poniżej przedstawiam link gdzie znajdują sie zdjęcia mego akwarium. Niestety nie umiem dodać zdjęc na forum. Tak więc jeśli byłby ktos tak miły i mógł to zrobić za mnie. Jak coś to podeśle na e-mail. Czekam na komentarze :) Pozdrawiam . . .
==> http://www.fotogalerie.pl/galeria/Behemoth5113 <== :lol:
Ostatnio zmieniony 1 lipca 05, 17:59 przez Behemoth, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: AnUBiS » 15 maja 05, 17:47

Sliczne akwarium ;)
zazdroszcze takich ladnych roslinek... :P
Ja jakos nie moge uzyskac takiego efektu... ale mam nadzieje zamowione juz odblysniki pomaga mi w tym :P
Pozdro ;)
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: ciosek » 15 maja 05, 17:49

Bardzo ładnie akwarium, ładne korzenie i podłoże. Radzęci szybko dodać tą jeszcze jedną świetlówkę, bo niedlugo ci zmarnieją niektóre rosliny. Jak na razie widać ze jest w trakcie dojrzewania. Życzę powodzenia i polecam pielegniczki :).

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: atusia » 15 maja 05, 18:08

Bardzo ładne akwarium :) Roślinki śliczniutkie i takie zielone :) Jednym słowem super :)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: Behemoth » 15 maja 05, 18:11

Bardzo dziękuje mili ludzie ta pozytywne komentarze :lol: Mam zamiar zrobić mały remont w akwarium poniewaz nie jestem usatysfakcjonowany teraźniejszym wystrojem. Ciosekmasz racje, trzecią świetłówke potrebuje w zasadzie na juz. Tylko, że nie obejdzie sie bez przerobienia pokrywy a obawiam sie że sie do tego typu prac nie nadaje :) Wydaje mi się że akwarium jednak zamieszkają pielęgniczki. Moim zdaniem akwarium jest bardziej przystosowane dla nich. Poniewaz jak roslinki podrosną to nie będzie dla nich miejsca :cry: Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: ciosek » 15 maja 05, 19:26

Jeżeli chodzi o dolozenie swietlówki to jest dobry patent, i to bez cięcia pokrywy itp. Wiem że w pokrywie do prostego akwarium, jest z tyłu miejsce na dolozenie jeszcze jednej swietlóweczki. Ja to rozwiazalem w ten sposob, że do tej swietlówki z tyłu, przymocowałem http://plexidas.livenet.pl/catalog/prod ... 7963ef9ba9 takie uchwyty, a tam na wtrzask weszła świetlóweczka :). Te uchwyty przymocowalem takimi plastikowymi paseczkami (że zaciskasz i on juz się nie luzuje, nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ma takie ząbki), muszą być jak najcieńsze. Wiec swietlówkę juz mamy umocowaną. Teraz zasilanie... ja przynam sie poszedlem na łatwizne, kupilem gotowy zasilacza Aquaela, tzn że naklada się oprawki i podlacza do gniazdka i jes luz (tylko troche drogo kosztowalo), ale w ten sam sposob mozna to zrobić:
Kupujesz statecznik (elektroniczny albo magnetyczny... to zalezy od funduszy :)
i 2 takie oprawki wciskowe (http://plexidas.livenet.pl/catalog/prod ... 7963ef9ba9)
no i jakis przewód do zasilania.

POdłączasz wszystko, chowasz gdzies statecznik, i wciskasz na swietlówy oprawki. Ew. możesz kupic to samo co ja, zasilacz Aquaela, ale kosztuje chyba z 80 zł, a jest na statecznikach magnetycznych i grzeje się jak licho :(

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: Behemoth » 15 maja 05, 19:39

Dzięki Ciosek.Widziałem tez gdzies jakaś stronke gdzie jest tez artykuł odnośnie przeróbki pokrywy. Napewno sie będe na tych poradach wzorował i mam nadzieje że mi to wyjdzie. Trzymajcie za mnie kciuki. Hehe :lol:

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: Dave » 16 maja 05, 14:54

Ladne akarium. Naprawde podobaja mi sie twoje roslinki. Moglbys dodac jeszce duza kepe nadwodek trojkwiatowych, bo wieszkszosc twoich roslin ma okragle liscie, a kontrast dodaje zbiornikowi uroku.

A czy musze dodawac swietlowki do takiego samego akwarium? Mam 2x30 W, ale
mam wolna belke oswietleniowa 1x20 W, wiec moglbym ja dolozyc, co wy o tym myslicie? Sprytny jestem, cos wykombinuje zeby ja wmontowac. Mysle, o najprostrzym sposobie, moze nie najladniejszym, ale strasznie prostym. Po prostu z belki zdejmuje swietlowke i klade, ja tak, aby jeden koniec wszed jednym otworem do karmienia, a drugi drugim. Wtedy zalozylbym swietlowke.

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: Izka:-) » 16 maja 05, 15:41

Akwa faktycznie ładne. Podobają mi się akwaria z ładnymi i zadbanymi roślinkami. Gratulacje

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: Behemoth » 16 maja 05, 16:30

hej :) Jeszcze raz dziękuje za pozytywne komentarze. Dokupienie roślinek oczywiście w planach. Pokaże nowe zdjątka jak będą juz rybki pływały co myśle nastapi za jakieś 2-3 tygodnie. Postanowione, będa to pielęgniczki. Teraz pozostaje mi sie tylko rozejrzeć jakie gatunki są dostępne w moim miescie. Jeszcze raz dziękuje =)

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: jonasz78 » 24 maja 05, 19:21

Bardzo ładne rośliny udało Ci sie kupić :) bardzo mi sie podoba i w zasadzie nic bym tam nie zmienial a jesli chodzi o swiatlo to wydaje mi sie ze dla niektorych gatunkow oswietlenie jakie oferuje fabryczna pokrywa bedzie za male ...dwa wyjscia ...albo poczekac co sie bedzie dzialo w najlblizszym czasie ..albo od razu dolozyc z jedna swietlowke :)
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: akwakamas » 25 lipca 05, 22:05

No fajne akwa, ale coś mi ono nie wygląda na 200l:>
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowe zdjęcia Behemocikowego akwarium . . .

Postautor: Elmo » 26 lipca 05, 09:21

Behe wszytko ładnie bajera itp... ALE ...

- mogłeś dać ze 2 paczki więcej żwiru ;)
- jak robisz foty to zdejmij zmywak, puszke z pokarmem, i inny stuff.. :P :P :P


Ps. Rozwiązanie cioska jest dobre ale u mnie na "wsi" :P taki zasilacz aquaela kosztuje jakoś z 50 zeta..... ale to jest prosty sposób tak jak napisał ciosek ;)


Pozdrawiam ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości