[21l] [towarzyskie] by rob1979

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [21l] [towarzyskie] by rob1979

Postautor: akwakamas » 12 czerwca 05, 15:10

Zielono......zielono....ziellono i jeszcze raz zielono itd. :lol:

Akwa bardzo fajne i super klimacik :wink:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
Gosl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 30 marca 05, 11:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [21l] [towarzyskie] by rob1979

Postautor: Gosl » 16 czerwca 05, 18:26

Ale pieknie........Tez mam takie male ale nawet w polowie tak slicznie nie wyglada :) Moglbys mi napisac bardziej szczegolowo jak zrobic ten sliczny "trawnik"??

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: [21l] [towarzyskie] by rob1979

Postautor: rob1979 » 18 czerwca 05, 15:22

Veronika pisze:Bardzo mi sie podoba to akwa, gratuluje :) co to za podłoże??


Podłoże stanowi żwir krzemowy (tak pisało na etykiecie) zakupiony w zoologu za 2,9 pln za ok 2kg (bardzo drobnoziarnisty), przemieszany z niewielką ilością zwykłego żwiru rzecznego (żwir rzeczny jest na samym spodzie - miało to zapewnić lepszą cyrkulację wody w podłożu

Gosl pisze:Moglbys mi napisac bardziej szczegolowo jak zrobic ten sliczny "trawnik"??


Sztywna siateczka z tworzywa sztucznego (zobacz na Allegro: www.allegro.pl/show_item.php?item=54176086 ) przycięta na wymiar planowanego trawnika. na tej siateczce kładziesz kępki wgłębki (nie trzeba dużych ilości). potem obwiązujesz to wszystko żyłką aby wgłębka nie wypłynęła na powierzchnię akwa. Można też zamiast żyłki użyć siateczki w której sprzedają owoce (np. kiwi) lub ziemniaki...
Należy pamiętać żeby nie rozkładać wgłębki na całej powierzchni sztywnej siatki. Trzeba zostawić po ok. 2 cm miejsca z każdej strony żeby potem te miejsca przysypać żwirkiem...
No i zostaje cierpliwie czekać gdyż początkowo ten "trawniik" nie wygląda zbyt efektownie..
U mnie trwało to wszystko ok. 2 miesięcy przy oświetleniu 2x8W na 21l. Zaznaczam, ze nie podawałem CO2...
pozdrawiam
może później...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości