[54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Rysica
Ryba
Ryba
Posty: 320
Rejestracja: 25 maja 11, 10:10
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków

[54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: Rysica » 25 maja 11, 12:17

Witam!
Wczoraj założyliśmy z mężem akwarium :D Pierwsze w moim dorosłym życiu, bo kiedyś jako dziecko, przez prawie całą podstawówkę mieliśmy akwarium 30L ale większość robił w nim tata - no i to było wieki temu ;) więc dużo się pozmieniało
Woda była odstana uzdatniona (JBL) i nabakteriowana (JBL) już wcześniej, ale wczoraj wszystko "do kupy" złożyliśmy :)
Sprzęt:
Filtr Aquael Pat mini wewnętrzny - póki co nie będę wymieniać na inny - zobaczymy jak się sprawdzi
grzałka 75W ale póki co nie jest włączona bo temp i tak jest od wczoraj 25 stopni
lampa 1x11W
Podłoże:
żwirek - naturalny - na samym dole 6kg średnio gruby pomieszanego z 2kg drobnego - żeby roślinki lepiej rosły, a wierzchu trochę grubszy. Nie spojrzałam na opakowanie jaki to był...
roślinki - jedna moczarka kanadyjska a druga nie pamiętam - w przyszły m-cu coś dokupię :)
aaaaa - bo zgłupiałam... roślinki się sadzi w tych koszyczkach czy jakoś się je z nich wyjmuje?? Bo ta po lewej jest w takim koszyczku, ale żeby ją wyjąć, musiałabym korzenie poodrywać te wystające poza koszyczek... a moczarka była taką gąbką i metalem owinięta - na razie tak je zakopałam jak je kupiłam i postanowiłam WAS zapytać o radę w tej kwestii :)
rybki:
5x neonki
4x gupiki - dwie parki
4x danio pręgowane
2x mieczyki
2x glonojad - jeden albinos i jeden zwykły
na pewno będę jeszcze je urządzać ładniej, jakaś trawka może, jakieś jeszcze roślinki, jakieś kamienie, korzenie małe.
Dolałam też do wody uzdatniacz JBL, rybki mają się dobrze :)
Na razie nie jest ono imponujące, woda się musi sklarować ;)
ale wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać wszyscy domownicy zachwyceni ;)

za wszelkie cenne porady i pozytywne opinie będę wdzięczna :)))

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: polak.krk » 25 maja 11, 12:38

Obsada do zmiany, roslinom mozesz urwac troche korzonkow nic im nie bedzie.
Poczytaj watki przyklejone o dojrzewaniu akwarium bo wpuscilas ryby zanim akwarium dojrzalo i ryby moga Ci zdechnac. Filtr jest dobry dla malej obsady czyli 2-3 rybki.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Rysica
Ryba
Ryba
Posty: 320
Rejestracja: 25 maja 11, 10:10
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: Rysica » 25 maja 11, 12:45

Obsada do zmiany? o matko, czemu? tego się nie spodziewałam...
Zawsze mieliśmy takie rybki i wszystko było w porządku.
W dzieciństwie rybek było nawet więcej - bo kilka mieczyków hellera (same się rozmnażały), kilkanaście gupików (same się rozmnażały), molinezje, kardynałki, danio pręgowane, kiryski spiżowe, glonojad nam urósł do 20 cm :))) było jeszcze kilka skalarów i stado 10 neonków. Swego czasu były też ramirezki dwie, jakiś czas gurami - ogólnie akwarium miało 8 lat i zawsze było w świetnym stanie... nie wiem czemu bym miała zmieniać rybki - tym bardziej, że dopiero co je kupiłam...

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: polak.krk » 25 maja 11, 12:47

Biedne te rybki byly, te tez sa biedne.
Glonojady rosna za duze.
Mieczyki rosna za duze.
Danio potrzebuje wiekszej powierzchni do plywania.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Rysica
Ryba
Ryba
Posty: 320
Rejestracja: 25 maja 11, 10:10
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: Rysica » 25 maja 11, 12:52

biedne? bez przesady - mają tyle miejsca do pływania, że ciężko je wszystkie czasem znaleźć...
a tamte - nie wyglądały na biedne... Były zdrowe, nigdy nie mieliśmy problemów z żadnymi chorobami... baaardzo rzadko nam coś wtedy zdychało - za to często maluchy oddawaliśmy do zaprzyjaźnionego sklepu zoologicznego.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: polak.krk » 25 maja 11, 12:56

Widze, ze argumenty nie trafiaja. Mam nadzieje, ze zrobi Ci sie tam Low Tech i ryby same sie zredukuja i wtedy beda jakos zyc. ;) Powodzenia.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: deXter » 25 maja 11, 13:20

polak.krk pisze:yby same sie zredukuja i wtedy beda jakos zyc.

Nie zredukują się, bo jak coś padnie to się dokupi kolejne ;]

Dokup więcej roślin.
Często gęsto ludzie oddają całe masy roślin niekoniecznie musisz wszystko kupować w sklepach ;]

Rośliny wyjmij z koszyczków, metalowych obejm i innych takich.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

konradt52
Ryba
Ryba
Posty: 279
Rejestracja: 30 marca 11, 21:15
Lokalizacja: B-szcz

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: konradt52 » 25 maja 11, 14:33

Hmm jakby to ując,,,

Jak na pierwsze akwarium w dorosłym życiu przypomina zbiornik, który urządziłby Twój syn...
Jeśli chcesz miec akwarium z prawdziwego zdarzenia, a nie popierdółkę to słuchaj tutaj ludzi...
Fototapetę wywal, wstaw czarne tło no i naprawdę zmień obsadę.
Jeśli chodzi o aranżację poprzeglądaj nasze zbiorniki, cos Cie powinno natchnac - pod warunkiem, ze chcesz wejsc w to na serio a jak nie to nie.

Rysica
Ryba
Ryba
Posty: 320
Rejestracja: 25 maja 11, 10:10
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: Rysica » 25 maja 11, 19:41

Powiem tak - ja po prostu chcę cieszyć się akwarium i rybkami - nie mam nie wiadomo jak wygórowanych aspiracji, nie będę kupować ryb po 30 czy 50 zł ani roślinek po 40 zł, nie mam też nie wiadomo jakich pieniędzy na to. Chcę nieduże akwarium z kolorowymi rybkami, ładnie urządzone - ładnie nie znaczy super nowocześnie z najdroższymi podłożami czy tłami - na start kupiłam dwie roślinki bo to kosztuje wszystko (tu dwie roślinki, tam to i się uzbierała i tak ładna kwota) - w przyszłym m-cu coś dokupię z roślinek, jadę teraz w góry z rodzinką za kilka dni - jakieś skałki przywiozę, może jakiś fajny korzeń tam znajdę :)

a gdzie znaleźć ogłoszenia, że ktoś chce oddać jakieś roślinki? Bo ja z Pruszkowa jestem, więc od każdego z Warszawy i okolic Pruszkowa ;)
Było 120 L i 54 L, jest 240 L

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: deXter » 25 maja 11, 19:46

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewforum.php?f=11

Wiem wiem reklama innego forum.
Ale sorry nie znalazłem tak szerokiej oferty roślin za free na innych forach ;)
Szukaj ja swoje znalazłem ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Rysica
Ryba
Ryba
Posty: 320
Rejestracja: 25 maja 11, 10:10
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: Rysica » 25 maja 11, 19:56

dziękuję Dex :grin: :dzieki:

i proszę Was o troszkę więcej tolerancji dla początkującej :) i na dodatek (przyznaję bez bicia) przekornej i lubiącej się troszkę mądrzyć :niewiem:
ja nie chcę nie wiem jakich rarytasów - tylko miłe i przyjemne dla oka akwarium :) szczególnie - żeby się syn mógł cieszyć - póki co jest zachwycony, nawet na dobranoc dał im buziaka w szybkę :P i pyta się w ciągu dnia "ja już zjadłem, mogę teraz dać jeść rybkom?" :)))

konradt52
Ryba
Ryba
Posty: 279
Rejestracja: 30 marca 11, 21:15
Lokalizacja: B-szcz

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: konradt52 » 25 maja 11, 21:48

Moja droga jeśli chcesz żeby cieszyło oko może sztuczne rośliny ? Mój dziadek jakoś całe życie na nich jedzie... :D Jak poszperam w piwnicy to znajdę... Mogę wysłac za opłaceniem kosztów przesyłki ;)

Tylko niech syn nie przekarmia rybek!

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: deXter » 25 maja 11, 22:06

konradt52 pisze:Moja droga jeśli chcesz żeby cieszyło oko może sztuczne rośliny ? Mój dziadek jakoś całe życie na nich jedzie... :D Jak poszperam w piwnicy to znajdę... Mogę wysłac za opłaceniem kosztów przesyłki ;)

A co żywe takie trudne w utrzymaniu niby są?
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: Spicy99 » 25 maja 11, 22:14

konradt52 pisze:Moja droga jeśli chcesz żeby cieszyło oko może sztuczne rośliny ?

Tylko nie sztuczne! Prawdziwe rośliny spełniają wiele BARDZO ważnych funkcji poza dekoracyjną. Rysica, rośliny nie są takie drogie. Najlepiej kupić od innego akwarysty z przycinki w cenie 1zł za sadzonkę (szybko się rozrośnie). I na prawdę poczytaj sobie o dojrzewaniu akwarium :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 11, 00:57 przez Spicy99, łącznie zmieniany 1 raz.
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [54L] Moje pierwsze akwarium w dorosłym życiu :))

Postautor: polak.krk » 25 maja 11, 22:44

Rysica jeszcze wpisz w google fawa, forum warszawskie, tam chyba spoko ludzie pisza, i cos moze od kogos dostaniesz z roslin.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości