AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: yoselka » 3 czerwca 05, 20:57

Witajcie
Przedstawiam Wam moje ( niedawno założone) akwarium... piszcie co się może podabać a co powinnam zmienić.

Obrazek

Obrazek, Obrazek[/img], [img][img]http://img74.echo.cx/img74/840/dsc011089ok.th.jpg[/img][/img], [img][img]http://img22.echo.cx/img22/5828/dsc010930nt.th.jpg[/img][/img], [img][img]http://img25.echo.cx/img25/2792/dsc011099rh.th.jpg[/img][/img]

Proszę o łagodny wymier kary :)
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 10, 21:31 przez yoselka, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: ciosek » 3 czerwca 05, 21:07

Bardzo ładne... i takie hmm... jakby to powiedziec... naturalne, takie... domowe :) [to i tak nie to co chce powiedziec :P]. Podoba mi sie że ładnie współgra z tłem, i nie widać tej różnicy (na poczatku sie złapałem :P). Jedyne co bym zrobil to tą kuleczkę na środku co jest położył gdzieś na biurku :), jest ładna ale nie w akwarium, psuje troche kompozycje

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: yoselka » 3 czerwca 05, 21:10

Dzięki za budującą opinię :)... a wiesz że tych kuleczek jest więcej?...lecz tamte ( szczęśliwie) zapadły się pod żwirek a ta jedna nie chce...a szkoda... w takim razie jej pomogę i zakopię głęboko :)
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: lukasz » 3 czerwca 05, 21:34

Fajne oki spoki nowocześnie i domowo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: Dolphineq » 3 czerwca 05, 21:42

Witam. ;-)

Sympatyczne akwarium. Takie oryginalne, tylko ze obsada jest nie do końca dobrze skompletowana. Radziłbym oddać kosiarki i dokupić więcej krewetek, tak zeby było minimum 5-6. Ogólnie mi się podoba.

Pozdrawiam. ;-)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: yoselka » 3 czerwca 05, 21:53

Przyznam że mam trochę bałaganu z rybami teraz... po "orybieniu" się 2 molinezji mam nadstan i chętnie pozbyłabym sięcałego narybku. Natomiast kosiarki kupiłam tylko dlatego że miałam kłopot z glonami ( nitkami) a one sobie z tym świetnie poradziły. Myślę że pozbędę się raczej 3 molinezji ( wraz z młodymi) i faktycznie dokupię ze 3 krewetki... Zdaję sobie sprawę że moje rybki są mało atrakcyjne :? lecz pamiętajcie że to mój początek, a człowiek uczy się na błędach.
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: Dolphineq » 4 czerwca 05, 00:09

Zrozumiałe. Początki są zawsze trudne, ale i bardzo interesujące. ;-). Fakt faktem, ze jak na poczatek to swietnie sobie radzisz. ;-)

Swoja droga w podpisie chyba zapomnialas dodac jednej rybki. Mianowicie Pielęgniczkę ramireza widze na jednym zdjeciu.

Pozdrawiam. ;-)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
LukE
Ryba
Ryba
Posty: 118
Rejestracja: 9 kwietnia 05, 13:47
Lokalizacja: Wolbrom

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: LukE » 4 czerwca 05, 11:42

Świetne akwarium, bardo ładne roślinki a rybki terz. ;D naprwde bardo ładne

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: yoselka » 4 czerwca 05, 11:53

Faktycznie pominęłam ramirezki :roll: , ale już jest poprawione.
Dzięki jeszcze raz za "dobre słowo", będę się starała aby było coraz lepiej.

Pozdrawiam
Anka
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: Elmo » 5 czerwca 05, 07:34

Ciosek... chciałes powiedzieć chyba ... akwarium o klasycznym klimacie... taki oldshool :D ja lubie tak użądzone zbiorniki mają swój klimat ;)

Pozdrawiam Elmo

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: Dave » 5 czerwca 05, 08:56

Bardzo ogrinalne, takie oldshoolowe. Moaglabys jeszcze dac na przod maly korzen. Przydalaby sie tez zabienica, ktora zaslanialby filtr.

Bardzo fajne jest to, ze wystoj pasuje do tla, co jest bardzo trudne, gdy ma sie fototapete.

Masz problemy zo obsada, ale nie jest to przerybienie. Ryby zyja w zgodzie, wiec przez pewien czas moze tak byc. W swoim pierwszym akwarium mialem jeszcze gorszy misz masz.

PS. Przytnij troche ta moczarke i porob z odcietych kawalkow sadzonki.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: ciosek » 5 czerwca 05, 15:44

Hmmm Elmo... trafiłeś w 10-tke :). to akwarium przypomina mi moje starą 35-tke jak miałem jeszcze z 4-6 lat ach... to byly czasy :)[rozmażyłem sie ;P]. To akwarium jest inne... kiedy wszyscy wzorują się na holendrach i amano [aczkolwiek nie neguje żadnego ze stylu bo wszystkie są piekne, razem dobrym oldschoolem oczywiscie :P], hmm.. klimatyczne :).

pozdrawiam

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: yoselka » 5 czerwca 05, 16:09

Muszę tu częściej zaglądać, bo aż miło się Was czyta :)... cieszę się że co u niektórych moje akwarium wywołało wspomnienia, no i najważniejsze że nie razi Was w oczka.
Odnośnie rybek chciałabym zrobić "mały" remanent, otóż chętnie pozbyłabym się molinezji i danio a na ich miejsce dałabym jakieś mniej pospolite rybki. Ponieważ jesteście fachowcami w tej dziedzinie, doradzcie co mogłoby się tam znaleźć. Fajnie byłoby aby nowe rybki były choć troszkę kolorowe ( moja 3-letnia pociecha chętniej patrzyłaby na nie).
A co do korzenia, to chętnie umieściłabym tam jakiś ale ciągle bezowocnie poszukuję czegoś ciekawego (ze sklepu nie chcę, wolę sie trochę potrudzić). Zaznaczę tu jeszcze że wszystkie ozdoby ( włącznie z jaskinią zbudowaną z kamieni, której na zdjęciu nie widać) pozbierałam nad brzegiem rzeki i przyznam że to mnie bardziej cieszy... pewnie dlatego to moje akwarium jest takie "zwykłe" bo jast tam to, co można spotkac wypoczywając nad rzeczką.
Sory, że tak dużo napisałam :)
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: piteri » 5 czerwca 05, 17:05

Jeśli chodzi o kolorowe, ładnie wyglądające rybki to polecam neonki. Najlepiej kupić minimum 15 sztuk i odrazu akwa jest piękiniejsze. Jak byś się zdecydowała na te neonki to chyba musiałabys coś oddać.
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: Izka:-) » 6 czerwca 05, 15:53

Akwa rzeczywiście ładne! Czyściutkie, zadbane ale bardzo naturalne. Tak trzymać

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości