AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: piteri » 6 czerwca 05, 16:36

Zapomniałem o komentarzu...
Akwa naprawde piękne ! Roślinki śliczne i rybki też niczego sobie. Stosujesz jakieś nawozy dla roślin ?
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: Tomekł » 8 czerwca 05, 13:52

akwa bardzo mi się podoba, lubie akwa z taką ciemnością po bokach :lol:
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: rob1979 » 9 czerwca 05, 13:10

witam...
mam dwa zastrzeżenia:

1. za mało światła - widać to po moczarce, która ma spore odstępy między listkami. Reszta roślin wygląda dobrze ale to dlatego, że są to gatunki nie wymagające dużej ilości światła. AHA! posadź roślinki łodygowe w większych grupach - takie pojedyncze pędy nie wyglądają zbyt efektownie :)
2. obsada do korekty :) - kosiarki to ryby ZDECYDOWANIE za duże do hodowli w 55l! a dodatkowo są rybami STADNYMI więc potrzebują przynajmniej 4-5 towarzyszy. zamieńje na otoski i wszystko będzie dobrze... Danio też powinny pływać w liczniejszym stadku...
i to tyle...
w sumie akwa bardzo przyjemne na swój sposób i faktycznie przywołuje wspomnienia...
pozdrawiam
może później...

yoselka
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 19 marca 05, 14:47
Lokalizacja: Tarnów

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: yoselka » 10 czerwca 05, 15:23

piteri pisze:Zapomniałem o komentarzu...
Stosujesz jakieś nawozy dla roślin ?

Witaj
Dosłownie 3 razy wlałam do akwarium nawóz o nazwie BIOFLOR, ale (chyba) po nim roślinki dostawały brązowe plamy i teraz nic nie stosuję. Jak widać roślinki nie są w najgorszym stanie więc stwierdziłam że nie ma ich co sztucznie "pędzić".
Wczoraj podarowałm narybek kuzynowi i kombinuję kupić kilka neonek, aby akwarium nabrało trochę żywszych barw :)
rob1979 pisze:za mało światła

przy ostrzejszym świetle, moje akwa zaatakowały jakieś paskudne glony... znawcy doradzili żeby je ograniczyć i kupić kosiarki... od tamtego momentu nie wiem co to glony, więc chyba nie będę tego zmieniać.
Co do roślinek, to cały czas staram się zapełniać nimi powierzchnię akwarium... podoba mi się jak rybki mają "dżunglę" :)... dostosuje się do Twoich rad i w sobotę zabiorę się za grzebanie w żwirku i może dokupię coś zielonego na pocieszenie :)
Dzięki za wszystkie rady
pozdrowienia
Moje akwarium ma 55 l, jest wyposażone w grzałkę ATMAN 50W, filtr AQUASZUT działające 24/h

Awatar użytkownika
Misiek
Narybek
Narybek
Posty: 56
Rejestracja: 4 listopada 04, 09:28
Lokalizacja: Chrzanów

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: Misiek » 10 czerwca 05, 17:09

Witam!!!

No jak dla mnie to początek masz wystrzałowy. Akwa wygląda extra, dobrze komponują sie roślinki z tym tłem a przecież nie łatwo jest dobrać jedno do drugiego (sam mam z tym problemy :-( ). Jest tylko jeden problem... Masz bardzo gęsto posadzone rośliny (i fakt wygląda to bardzo ładnie, uwielbiam takie akwa) ale musisz pamiętać że niektóre rośliny dość szybko rosną (u Ciebie np. kryptokoryna (jak dobrze widze na zdjęciu) czy nurzaniec). Będziesz za niedługo musiała toszke je porozsadzać jak puszczą pędy. Ta kryptokoryna wypusza bardzo długie kłącza co może spowodować mały bałagan w akwarium. Ale wierze że dasz sobie radę. Przed tobą jeszcze dużo zmian, ale w tym "zawodzie" :mrgreen: to normalne i bardzo przyjemne.

:ok: :ok: :ok:

POZDRAWIAM !!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: BigFish » 29 czerwca 05, 21:39

Możesz napisać spis roślin jakie masz w akwarium razem z krótkimi opisami.
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: rob1979 » 30 czerwca 05, 09:26

yoselka pisze:przy ostrzejszym świetle, moje akwa zaatakowały jakieś paskudne glony... znawcy doradzili żeby je ograniczyć i kupić kosiarki... od tamtego momentu nie wiem co to glony, więc chyba nie będę tego zmieniać.


Kiepscy Ci znawcy skoro proponują takie metody walki z glonami (kosiarki w 55l + zmniejszenie oświetlenia). Za jakiś czas stwierdzisz, że najważniejsze w walce z glonami to zwalczać przyczyny ich występowania a nie skutki...
pozdr...
może później...

Awatar użytkownika
Logan
Ryba
Ryba
Posty: 165
Rejestracja: 27 kwietnia 05, 16:07

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: Logan » 1 lipca 05, 19:12

Masz extra akwa, naprawde mi się podoba :ok:
Ładny smiec ramirezki ja dzisiaj (niemogłem się powstrzymać) zmierzyłem samca ramirezki ma 7 cm bydle co :?:

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: BigFish » 1 lipca 05, 20:12

a i okmentarz oprócz pytań akwa bardzo ładne. głównie dzięki róślinką i kamienią. naprawde ładne i jeszcze raz prosze podaj liste roślinek bo ja w poniedziałek kupuje i chce to taką co masz z tyłu po prawej
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: AQUARIUM YOSELKI "chwila prawdy" :)

Postautor: akwakamas » 25 lipca 05, 21:56

Bardzo fajnie dobrałaś roślinki :D bardzo mi się podoba
Gratuluje :wink:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości