[180] RIO Zdzisława

Rysica
Ryba
Ryba
Posty: 320
Rejestracja: 25 maja 11, 10:10
Lokalizacja: Warszawa-Pruszków

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: Rysica » 25 lipca 11, 12:12

Panie Zdzisławie - Pana akwarium jest po prostu przepiękne!!! :grin: Aż mi dech zaparło z wrażenia!!! :shock: :dzieki: :ok:
Ja bym chyba w życiu takiego efktu nie uzyskała! Niesamowicie to wygląda!

teraz wpadłam tu na forum na chwilkę, ale wieczorkiem jak synek uśnie, to poczytam więcej o akwarium.
Było 120 L i 54 L, jest 240 L

dawid17
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 20 lipca 11, 18:49
Lokalizacja: Rawicz

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: dawid17 » 25 lipca 11, 15:07

Wow !! :dzieki: Jedne z najlepszych jakie w życiu widziałem :) gratuluję i zazdroszczę :)
http://daviden.posadzdrzewo.pl

Do odważnych świat należy :)

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 5 sierpnia 11, 08:02

Moje RIO wygrało konkurs fotograficzny na aranżację, zorganizowany przez Juwela.Pl. Chciałem podzielić się nagrodą (Korall60) z bardziej potrzebującym i udało się - znalazłem fajnego młodego człowieka Sebastiana, wychowanka z Domu Dziecka. Roślinne prezenty od kolegów "podforaków" i hojnego sponsora ZOO Iguana oraz ciut pracy zamieniło nagrodę w nowe własne akwarium Sebastiana:
Obrazek

A to Sebastian ze swoim nowym akwarium
Obrazek

Sebastian mówi o nim, że jest "czadowe", a ja mimo iż to dopiero początek, cieszę się - warto było.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: polak.krk » 5 sierpnia 11, 10:46

Super sprawa Zdzislaw!
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

szarik
Ryba
Ryba
Posty: 112
Rejestracja: 24 marca 11, 21:25

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: szarik » 5 sierpnia 11, 18:10

Powzdychać tylko :) Nad akwarium i nad człowiekiem.... pozytywnie oczywiście
-----------------------------------------------

-----------------------------------------------

kacperoox
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 2 lipca 10, 16:20
Lokalizacja: Polkowice

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: kacperoox » 6 sierpnia 11, 18:47

Akwarium piękne do tego Twoje wielkie serce! ;-) Zazdroszczę tak wprawnej ręki. Wielkie pozdrowienia. Kacperoox :ok:
Trzy Hyundai'e, 126p, trzy akwaria, terrarium :D

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: mati5123 » 6 sierpnia 11, 19:03

pięknie się zapowiada ,teraz już jest supcio :D :ok:

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 8 września 11, 23:09

Nie wiem czy zmierzam w dobrą stronę, ale by nie było całkiem już nudne to moje akwarium, to próbuję nieśmiało wykorzystać w aranżacji Pogestemon erectus i rogatka.
Obrazek

Zabolała mnie bardzo porażka z M.Ramirezi Electric blue - były przepiękne ale niestety bardzo krótko:
Obrazek

Dziś (od 12.08.11) poznaje i cieszę się Dicrossus maculatus (1+2)
Obrazek

W akwarium "topię" 6 liści ketapangu (Ebi Gold), do podmian daje łyżeczkę Mineral salt, po podmianie na noc Fishtamin (18 kropel) i co tydzień 1 nowy ząbek czosnku. Może dam radę. Pokarmy to granulaty i dyski Hikari, a zwłaszcza Cichlides gold mini pellet. Odpukać - wszyscy zdrowi.
Posiłek łagodzi obyczaje:
Obrazek

A teraz to i C.Maronii dołączają do stołu:
Obrazek

Pozdrawiam
P.S. W akwarium Sebastiana "chwasty" rosną nieźle jak na 15W i życia juz pływa więcej:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: polak.krk » 9 września 11, 00:04

Niezle to malo powiedziane z tym akwarium Sebastiana.
Te ryby nowe to dicrosus filamentosus, osobiscie doradzam zakup wiecej sztuk. Te ryby zyja w koloniach, sam trzymam 5 w 67l i jest w miare okey.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: deXter » 9 września 11, 06:07

Twoje akwarium jak i Sebastiana wyglądają świetnie.
Masz rękę doprowadzenia rośliniaka pozazdrościć.

U Ciebie w akwarium pogostemon wygląda świetnie i bardzo ładnie wygląda więc jestem jak najbardziej na tak :)
Muszę pomyśleć nad jakimś aparatem chyba, bo takiego zdjęcia jak Ty robisz, to niestety nigdy nie miałem okazji mieć, a szkoda bo akwarium od razu wygląda lepiej.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 9 września 11, 07:03

polak.krk pisze:Te ryby nowe to dicrosus filamentosus

Tak też "było w papierach zakupowych" w sklepie. Ale ja nie widzę u samca nawet zaczątków lirnikowatego kształtu płetwy ogonowej :neutral: - kształt płetwy ogonowej jest łopatkowaty. Rybki natomiast bardzo fajne, wręcz towarzyskie i w pływania to mają coś ze stylu naskalników. Uwaga - bardzo lubią krewetki karłowate i zatoczki!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: polak.krk » 9 września 11, 11:13

U mnie w ogole nie jedza krewetek. Twoje sa jeszcze mlodziutkie, gdy samiec podrosnie to bedzie lira, maculatusy wygladaja inaczej, nawet gdy sa mlode. Ja bym dokupil samca alfa + kilka sztuk, ale jak uwazasz.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 9 września 11, 15:52

polak.krk, Chętnie skorzystam z Twoich rad i doświadczeń z Dicrossusami - moje są na dziś żadne. Kupiłem jeszcze 4. malucha dzisiaj - bo był taki samotny w sklepie. Dołączył bez lęku już do dwójki, która trzyma rewir w lewym rogu akwarium (skałki + anubiasy i korzonek). Będę się bardzo cieszył jak pojawią się liry! Na razie zaczynają się pojawiać pierwsze opalizujące wybarwienia. Czy wg Twojego doświadczenia intensywnie czerwony kolor płetw piersiowych nie jest cechą charakterystyczną dla samiczek?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
szosa
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 571
Rejestracja: 18 czerwca 10, 17:18
Lokalizacja: Nowy Targ

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: szosa » 9 września 11, 16:11

naprawdę piękne akwaria! zarówno Pańskie, jak i Sebastiana... oby tak dalej :mrgreen: widać, że wkłada Pan w to wiele pracy :dzieki:
PS. ja chyba jednak będę używał formy ''pan'', bo jakoś tak czułbym się niezręcznie...

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: polak.krk » 9 września 11, 16:29

Czerwony kolor w okolicy brzucha to gotowsc do tarla, szukaj samca alfa bo to on musi miec podobne kolory. Plci nie da sie odroznic gdy sa mlode osobniki, samiec alfa rosnie najwiekszy, pozostale samce sa wieksze od samic ale mniejsze nic samiec alfa, przynajmniej u mnie tak jest. Samce wlasnie opalizuja na niebiesko.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości