[180] RIO Zdzisława

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 9 września 11, 20:11

polak.krk pisze: Plci nie da sie odroznic gdy sa mlode osobniki, samiec alfa rosnie najwiekszy, pozostale samce sa wieksze od samic ale mniejsze nic samiec alfa, przynajmniej u mnie tak jest. Samce wlasnie opalizuja na niebiesko.

Mimo, że moje zdjęcia są kiepskie (nie mam obiektywu macro niestety i focę stałką) potwierdzam Twoje spostrzeżenia w całości :grin: Przykład:
Obrazek
Wg moich obserwacji na tym zdjęciu trójki osobników: Alfa to ten z lewej, z prawej to ten "drugi" a nad nimi samiczka.

A czy to nie jest portret samiczki, z jej krótszymi płetwami piersiowymi o karminowym kolorze?
Obrazek

A na tym zdjęciu Alfa - większy, silniejszy od "drugiego", z dłuższymi płetwami piersiowymi i już trochę opalizujący?
Obrazek

Czwarty dzisiaj "zwodowany" gdzieś się ukrył ale mam nadzieję, że jutro go zobaczę. Na dziś nie mam w Rzeszowie możliwości powiększenia kolonii Dicrossusów - wykupiłem wszystkie :lol: Co radzisz, jak liczna mogłaby być ich kolonia w moim zbiorniku, by czuły się dobrze? Trochę już w nim pływa, ale wg mnie, w strefie przydennej jeszcze nie jest tak źle.

Z wyrazami szacunku

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: polak.krk » 9 września 11, 20:53

10 spokojnie, nawet 15. Zbyt mlode ryby, zeby rozpoznac cokolwiek Zdzislaw. Chcesz to Ci zrobie zdjecie mojego samca alfa. :) W Krk moglbys kupic ryby od hodowcy, on niestety nie wysyla.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 9 września 11, 20:57

polak.krk pisze:Chcesz to Ci zrobie zdjecie mojego samca alfa. :)

Dzięki! Pewnie że chcę :grin:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: polak.krk » 9 września 11, 21:07

Obrazek

Bardzo prosze. Ja mam chyba samca albo 2 samce i 3 lub 4 samice (lacznie 5 rybek).
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 9 września 11, 21:21

polak.krk, Dzięki - śliczny! Też chce mieć takiego! Ja myślę, ze mam tylko jedna samiczkę i ich trzech. Czyli tylko teraz polować muszę za samicami. Trudne zadanie, ale nie odpuszczę - chociaż ze cztery by się zdało.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: polak.krk » 9 września 11, 21:25

Spoko Zdzislawie, generalnie szukaj samca Alfa, chyba ze taki Ci urosnie w akwarium. Masz mlode ryby, plec okreslisz za kilka miesiecy.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 9 września 11, 21:37

deXter pisze:Muszę pomyśleć nad jakimś aparatem chyba, bo takiego zdjęcia jak Ty robisz, to niestety nigdy nie miałem okazji mieć, a szkoda bo akwarium od razu wygląda lepiej.

Aparat mam cienki (nikon d3000) i dopiero się uczę focić i akwarium swojemu zdjęciami bardzo nie pomagam. A szkła do niego tylko drogie, no bo światła mam mało (0,5W/l). Nieraz dziś myślę, że lepiej było kupić Canona G11(dziś około 1.4 tys). Może tę myśl Ty zrealizujesz?
Życzę powodzenia, bo zbiornik Twój wart tego.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: Aigel » 11 września 11, 20:50

Witam
Akwarium jest imponujące robi wrażenie. Akwa Sebastiana też fajnie zaczyna wyglądać (super gest)
P.S. Masz może zdjęcia swoich Akar, w jakim wieku one są?

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
tomaszzaq1xsw2
Ryba
Ryba
Posty: 388
Rejestracja: 19 listopada 10, 19:04
Lokalizacja: Osiek

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: tomaszzaq1xsw2 » 11 września 11, 21:21

Piękny baniaczek :) pozdrawiam

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 11 września 11, 21:35

Aigel, dzięki za opinie. Moje akary mają ponad rok - kupiłem maluchy w sierpniu 2010. Ale dzisiaj są i piękne i duże - rządzą jednak bardziej mną niż w akwarium. Więcej o nich tutaj: http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=30177

Pozdrawiam

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: Kadav » 12 września 11, 17:56

Zdzichu robisz dobrą rzecz - powodzenia i oby tak dalej :)
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: zdzislaw » 13 września 11, 18:12

Aigel pisze:Masz może zdjęcia swoich Akar

Mam też i takie - łagodne są przecież jak baranki, ale czasem spojrzą na mnie tak, że ...
Obrazek

miniaszka
Ryba
Ryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 stycznia 09, 15:23

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: miniaszka » 16 września 11, 20:04

Akwarium niesamowite :shock: :shock: :shock:
Ustawiam sobie jako tapetę na pulpicie, bo nie mogę się napatrzeć!!! Mam nadzieję, że mogę? :grin:

Awatar użytkownika
tomaszzaq1xsw2
Ryba
Ryba
Posty: 388
Rejestracja: 19 listopada 10, 19:04
Lokalizacja: Osiek

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: tomaszzaq1xsw2 » 17 września 11, 20:50

Ja też ustawiam na pulpit :) bo to najlepsze akwa jakie widziałem i nie mogę wyjść z podziwu że można zrobić coś tak pięknego :)

Jayix
Narybek
Narybek
Posty: 84
Rejestracja: 7 września 11, 19:37

Re: [180] RIO Zdzisława

Postautor: Jayix » 18 września 11, 11:38

Hmmm...co tu pisać akwarium to szczy wszystkich aranżacji...gdybyś mógł wyślij mi na PW swoje gg:) Potrzebuje pomocy w takim jednym...problemie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości