[54l] AQUAMEN Low-Tech

aquamen
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 29 lipca 11, 20:56
Lokalizacja: slask

[54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: aquamen » 6 sierpnia 11, 18:30

-wymiary zbiornika - 60x30x30
-oświetlenie - 1x 15W
-filtracja - Kaskada Jebo 501
-ogrzewanie - AQUA EL 50W
-obsada - 8x neon innes , 2x danio pregowany , 4x danio lamparci , 2x otosek,tymczasowo 2x pielęgnica
-roślinność - moczarka , mech jawajski , galezatka
-dodatkowe wyposażenie - korzen , dwa kokosy.


http://imageshack.us/photo/my-images/89/sdc13075.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/29/sdc13076j.jpg/

jakosc nie najlepsza..foty robione w dzien.. .

czekam na opinie..
co moglbym jeszcze ulepszyc tanim kosztem..
co dodac itd..jakie ryby..
Ostatnio zmieniony 15 sierpnia 11, 18:22 przez aquamen, łącznie zmieniany 3 razy.

telefonalarmowy
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 646
Rejestracja: 6 czerwca 11, 10:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: telefonalarmowy » 6 sierpnia 11, 18:34

aquamen pisze:http://http://imageshack....9/sdc13075.jpg/

jakosc nie najlepsza..foty robione w dzien.. .


żeby to jeszcze działało ...

aquamen
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 29 lipca 11, 20:56
Lokalizacja: slask

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: aquamen » 6 sierpnia 11, 18:37

telefonalarmowy pisze:żeby to jeszcze działało ...
teraz probuj

telefonalarmowy
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 646
Rejestracja: 6 czerwca 11, 10:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: telefonalarmowy » 6 sierpnia 11, 18:41

1. Podoba ci sie ten "dzbanek" ???
2. IMO potrzebujesz więcej światła bo 0.2 W/l to bardzo mało .
3. Jest średnie ,ale włożysz wiecej starań to może być naprawde ładne :D

aquamen
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 29 lipca 11, 20:56
Lokalizacja: slask

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: aquamen » 6 sierpnia 11, 18:47

telefonalarmowy pisze:1. Podoba ci sie ten "dzbanek" ???

chodzi Ci o ozdobe?wazonik?generalnie nie..ale na razie pusto tam troche wiec go wsadzilem..zamek juz wyjalem..;d
telefonalarmowy pisze:2. IMO potrzebujesz więcej światła bo 0.2 W/l to bardzo mało .

0.4 W/l by wystarczylo??? nie wiem czy uda misie wcisnac druga swietlowke pod pokrywe chociaz i tak mam cos pokombinowacbo tyl jest zle oscietlony
telefonalarmowy pisze:3. Jest średnie ,ale włożysz wiecej starań to może być naprawde ładne :D

to moj pierwszy baniak i dopiero poczatek..oczekiwania mam duzo wieksze.;d
Ostatnio zmieniony 6 sierpnia 11, 20:52 przez aquamen, łącznie zmieniany 1 raz.

telefonalarmowy
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 646
Rejestracja: 6 czerwca 11, 10:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: telefonalarmowy » 6 sierpnia 11, 18:50

aquamen pisze:0.4 W/l by wystarczylo???niewiem czy uda misie wcisnac druga swietlowke pod pokrywe chociaz i tak mam cos pokombinowacbo tyl jest zle oscietlony


To ciągle mało , lepiej staraj sie coś około 0.5 - 0.7 W/l . Choć i tak 0.4 lepsze niż 0.2 W/l :D


aquamen pisze:chodzi Ci o ozdobe?wazonik?generalnie nie..ale narazie pusto tam troche wiec go wsadzilem..zamek juz wyjalem..;d


Lepiej dokup jakiś kamień, korzeń, kokos , rośline bo te zamki , nurki , dzbanki to poprostu KICZ .

aquamen
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 29 lipca 11, 20:56
Lokalizacja: slask

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: aquamen » 6 sierpnia 11, 19:01

telefonalarmowy pisze:To ciągle mało , lepiej staraj sie coś około 0.5 - 0.7 W/l . Choć i tak 0.4 lepsze niż 0.2 W/l

kurde nie wiem gdzie to zmieszcze..musze cos wykombinowac..
telefonalarmowy pisze:Lepiej dokup jakiś kamień, korzeń, kokos , rośline bo te zamki , nurki , dzbanki to po prostu KICZ .

wiem wiem..mi tez to nie siada kamienie mam ale nie podobaja mi sie czekam na cos wyjatkowego nastepnego korzonka wsadzac nie bede...musze kupic roslinki wszystko w swoim czasie..

[ Dodano: 6 Sierpień 11, 20:04 ]
telefonalarmowy pisze:2. IMO

co znaczy IMO??

[ Dodano: 6 Sierpień 11, 20:07 ]
a co myslicie na temat obsady,co dodac/efektownego..?
Ostatnio zmieniony 6 sierpnia 11, 20:50 przez aquamen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: mati5123 » 6 sierpnia 11, 19:08

Daj zdjęcie pokrywy od środka to ci powiemy gdzie wcisnąć 2 świetlówkę powodzenia początki są trudne ale fajne :P

kacperoox
Narybek
Narybek
Posty: 76
Rejestracja: 2 lipca 10, 16:20
Lokalizacja: Polkowice

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: kacperoox » 6 sierpnia 11, 19:17

Po co do LT chcecie mu pchać 0.5-0.7W/l? :O Pomyśl nad innym podłożem i nową aranżacją. Roślin troszkę dołóż bo jest łyso ;-)
Trzy Hyundai'e, 126p, trzy akwaria, terrarium :D

Bialy
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 6 marca 11, 12:39

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: Bialy » 6 sierpnia 11, 19:17

Nie słuchaj telefona..... Jak on doradzi to masakra. to światło co masz starczy Ci w zbiorniku typu low Tech. W sumie to prawie 0,3W/L najwyżej dołozysz jakiś pasek diod np 10 diod. Na ten tył to wtedy już bedzie na pewno dobrze. Chociaż ja osobiscie zostałbym przy tych 15W. Dodaj jakieś roślinki. Jakiegoś anubiaska małego, może nurzance i Sagittaria subulata. :D i na prawdę nie zmieniaj tego swiatła. Jeżeli masz ziemie pod żwirkem i to jest low tech to dasz rae z tymi roślinkami co ci wymieniłem i z twoja moczarka. Jeszcze możesz poszukać sobie roślin do zbiornika low tech :D i wyrzuć te dzbanki;p Pozdrawiam.. | telefonalarmowy 0,5W/L - 0,7W/l do Low techa? i kupisz mu te świetlowki? dasz na butle do Co2 i na nawozy?? Bo węgiel w płynie to za mało przy takim świetle. Pomyśl na drugi raz. Nie każdy ma 300zł-500zł żeby żłożyć Co2 dołożyć świetlowki itd.

telefonalarmowy
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 646
Rejestracja: 6 czerwca 11, 10:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: telefonalarmowy » 6 sierpnia 11, 20:07

Bialy pisze:Nie słuchaj telefona..... Jak on doradzi to masakra. to światło co masz starczy Ci w zbiorniku typu low Tech. W sumie to prawie 0,3W/L najwyżej dołozysz jakiś pasek diod np 10 diod. Na ten tył to wtedy już bedzie na pewno dobrze. Chociaż ja osobiscie zostałbym przy tych 15W. Dodaj jakieś roślinki.



Czy ty myślisz co ma LOW TECH do tego ... Przecież mało roślin mu pociągnie przy takim świtetle

Bialy pisze:telefonalarmowy 0,5W/L - 0,7W/l do Low techa? i kupisz mu te świetlowki? dasz na butle do Co2 i na nawozy?? Bo węgiel w płynie to za mało przy takim świetle. Pomyśl na drugi raz. Nie każdy ma 300zł-500zł żeby żłożyć Co2 dołożyć świetlowki itd.


Ja nie nazywam swojego LOW TECH ale z tego co piszesz powinienem bo na całem akwa od nowa łącznie ze zbiornikiem i rybami i kreweciami wydałem 350 zł ... to dużo ???

aquamen
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 29 lipca 11, 20:56
Lokalizacja: slask

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: aquamen » 6 sierpnia 11, 20:19

dodam z 10 diodek jednak...;d a tyl a jakie dioty dac??

Bialy
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 6 marca 11, 12:39

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: Bialy » 6 sierpnia 11, 20:22

telefonalarmowy pisze:
Bialy pisze:Nie słuchaj telefona..... Jak on doradzi to masakra. to światło co masz starczy Ci w zbiorniku typu low Tech. W sumie to prawie 0,3W/L najwyżej dołozysz jakiś pasek diod np 10 diod. Na ten tył to wtedy już bedzie na pewno dobrze. Chociaż ja osobiscie zostałbym przy tych 15W. Dodaj jakieś roślinki.



Czy ty myślisz co ma LOW TECH do tego ... Przecież mało roślin mu pociągnie przy takim świtetle

Bialy pisze:telefonalarmowy 0,5W/L - 0,7W/l do Low techa? i kupisz mu te świetlowki? dasz na butle do Co2 i na nawozy?? Bo węgiel w płynie to za mało przy takim świetle. Pomyśl na drugi raz. Nie każdy ma 300zł-500zł żeby żłożyć Co2 dołożyć świetlowki itd.[/quMateusz Iwanowskiote]
Ja nie nazywam swojego LOW TECH ale z tego co piszesz powinienem bo na całem akwa od nowa łącznie ze zbiornikiem i rybami i kreweciami wydałem 350 zł ... to dużo ???
Używasz czasem mózgu? Wiesz co to akwarium typu low tech? Chyba nie... światła wystarczy0,3W przy takich roślinkach!!! POczytaj najpierwy zanim coś napiszesz!!! Bo twoje posty nigdy nic mądrego nie wnoszą do tematu.
za te twoje 30l to bym nawet 20zł nie dał... A co dobieru 350...JAk tam nic nei masz... Dobra nie chce mi się z tobą pisać. Nie odp znow z twoja mądrą radą. Typu 0,7W/L w low tech.... Poczytaj o zbiornikach typu low tech......... Nie odp. Nie chce czytać tych twoich odp bo to co piszesz to jest masakra.

[ Dodano: 6 Sierpień 11, 21:23 ]
aquamen pisze:dodam z 10 diodek jednak...;d a tyl a jakie dioty dac??
poszukaj sobie na allegro jakiś pasek. Ale i tak by Ci pociągneły rośliny przy takim świetle. No ale jak chcesz kase wydawać to sobie kup.

konradt52
Ryba
Ryba
Posty: 279
Rejestracja: 30 marca 11, 21:15
Lokalizacja: B-szcz

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: konradt52 » 6 sierpnia 11, 20:23

wydałem 350 zł ... to dużo ???

dziecko chyba sobie żartujesz....

Ja nie nazywam swojego LOW TECH


no powinieneś, powinieneś

Nie słuchaj telefona..... Jak on doradzi to masakra. to światło co masz starczy Ci w zbiorniku typu low Tech.

zgadzam się, bardziej kulturalnie tego ując się nie da :)

na przyszłoścaquamen, IMO = in my opinion, tj. moim zdaniem

aquamen
Ryba
Ryba
Posty: 124
Rejestracja: 29 lipca 11, 20:56
Lokalizacja: slask

Re: [54l] AQUAMEN Low-Tech

Postautor: aquamen » 6 sierpnia 11, 20:35

Bialy pisze: Jakiegoś anubiaska małego, może nurzance i Sagittaria subulata.

Anubias nana mini , Eriocaulon,Gałęzatka,Wgłębka wodna,Pistia rozetkowa,Żabienica sercolistna TAKIE MOGA BYCUMNE???

[ Dodano: 6 Sierpień 11, 21:40 ]
Bialy pisze:poszukaj sobie na allegro jakiś pasek. Ale i tak by Ci pociągneły rośliny przy takim świetle. No ale jak chcesz kase wydawać to sobie kup.

chce dodac diody by oswietlic tyl by bylo efektowniej bo narazie ciemno troche z tylu..;/ sory za pisownie pisze na gumowej klawiaturze:P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości