[375] Natural Image by arden

arden25
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwietnia 11, 20:43
Lokalizacja: Jawor

[375] Natural Image by arden

Postautor: arden25 » 9 października 11, 21:09

-Wymiary akwarium i litraż
150x50x50 375l

-Filtracja
Kubełek HW-304B z lampą UV 2000l/h (ceramika, biobale, gąbka, zoolit)

-Oświetlenie
2x36W z odbłyśnikami, świecą 14h dziennie

-Ogrzewanie
grzałka 300W z termostatem

-Podłoże
25kg Bazalt, żwir kwarcowy 1,4-2mm na plaże, 1cm ziemi pod bazaltem

-Nawożenie
mikro, makro

-Podłoże
JBL Aqua Basic plus, żwirek

-CO2
Opti glass 700S z butlą i komputerem pH

-Ozdoby
2 korzenie, kilka kamieni.

-Flora
Hemianthus micranthemoides
Ludwigia repens i arcuata
Micrantheum umbosum
Cryptocoryne wendtii i undulata
Echinodorus magdalensis
Ammania gracilis
Rotala wallichii i rotundifolia
Didiplis diandra
Althernathera reinecki
Christmas moss


-Fauna
4 Neon czerowny
4 Neon czarny
11 Gupik
5 Skalar
1 Zbrojnik złoty
4 Otosek
2 Kirys
2 Bocja wspaniała

Start: 28.08.2011

Wcześniej miałem dwa malutkie zbiorniki, ale stwierdziłem, że jak szaleć to szaleć :)
Po ponad miesiącu od startu wreszcie zbiornik nabrał ostatecznego kształtu - woda ustabilizowana, rośliny rosną, obsada już prawie skompletowana. Korzenie już nie muszą być obciążone, żeby nie wypływały na

wierzch.
Poniżej historia powstawania.

Obrazek

Najpierw dziura w ścianie, podmurowanie podstawki z drugiej strony i obróbki. Dzieci przykleiły muszle, co prawda morskie, ale łądnie wyglądają :)

Obrazek

Następnie modelowanie powierzchni (włożyłem kostki marmurowe, żeby zużyć mniej żwiru). I tak płukanie takiej ilości żwiru było czasochłonne...
Kamieniami oddzieliłem dwa rodzaje żwirku.

Obrazek

Podłoże JBL Aqua Basic Plus

Obrazek

Zalanie wodą. Najpierw nosiłem wiadrami, ale po chwili podłączyłem wąż bezpośrednio z kranu.

Obrazek

Po zasadzeniu roślin. Korzenie obciążone kamieniami, bo wypływały na wierzch. Po pierwotnym ich oblaniu wrzątkiem, szorowaniu i płukaniu, okazało się, że nadal w akwarium puszczają dużo śluzu i mnóstwo

śmieci. Woda oczywiście zrobiła się bardzo brązowa. Musiałem je wyciągnąć i ponownie płukać w hektolitrach wody. Deszczownia obecnie jest na lewej ścianie akwa, wtedy była jeszcze na tylnej.

Obrazek

Dodałem mech na korzeniach, wpuściłem pierwsze rybki.

Obrazek

Skalar w zbliżeniu.

Obrazek

Akwa w całej okazałości. Rośliny trzeciego planu podrosły już po kilka centymetrów.

Obrazek

Jedyna roślina, którą kupiłem "gotową".

Obrazek

Pełna panorama.

Obrazek

Bocje wykopały sobie jaskinię pod kamieniami i wychodzą tylko wieczorami

Obrazek

Neonek przy kolacji. W pewnym momencie dostały ospy, ale podwyższenie temperatury do 31 stopni na tydzień załawiło sprawę. W międzyczasie gupiki powiększyły rodzinę - jest ich o 5 więcej.

Nie mam dużego doświadczenia w prowadzeniu akwarium, wiec chętnie przyjmę wszelkie rady jak sobie radzić dalej.

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: [375] Natural Image by arden

Postautor: Michał77777777 » 9 października 11, 21:16

Jak na razie łyso, ale początek ciekawy. Vallisneria gigantea na tył aż się prosi.
Dolej wody.
Co do obsady: zdecydowałbym się na jeden gatunek ławicowy w większej ilości, oddał kiryski i dokupił bocji (to ryby stadne). A skalary jak sie dobiorą w pary to zostawić 1+1, ewentualnie 2+2.

Bialy
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 6 marca 11, 12:39

Re: [375] Natural Image by arden

Postautor: Bialy » 9 października 11, 21:19

Dolej wody. Czerwone roślinki nie mają szans rosnąć w takim świelle za mało W/L. Neony to ryby stadne nie trzyma sie ich po 4 szyuki ;p Co najmiej 15-20 w tak duzym akwarium. Oświetlenie max 12h. A najlepiej 10:D Ogolnie dość fajnie to wygląda :D fajny pomysł z tymi kamyczkami i muszlami ;p pozdrawiam.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [375] Natural Image by arden

Postautor: polak.krk » 9 października 11, 22:05

Akwa ma potencjal, obsada w miare okey, ja bym zrezygnowal z bocji wspanialych, bo to sa krowy, rosna naprawde bardzo duze. Jesli bocje to inny gatunek. Dorzuc neonów, moga byc oba gatunki, one i tak w lawicy plywac nie beda. Skalarów tez jest dobra liczba, w koncu to 375l.
Widac, ze ma byc akwarium dekoracyjne, wiec ja bym kupil jakies ciekawsze ryby.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

kiler1984ww
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 547
Rejestracja: 19 stycznia 08, 18:01
Lokalizacja: Ostr wlkp

Re: [375] Natural Image by arden

Postautor: kiler1984ww » 10 października 11, 06:26

witaj

zapowiada sięciekawie

jak znajdziesz miejssce w pokrywie to zainstaluj choć jedną świetlówkę jeszcze

:)
380L>>
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=340909#340909


260L >>Kiryski
100L >>Raki krewetki ślimaki
60L >>Raki

Bialy
Ryba
Ryba
Posty: 258
Rejestracja: 6 marca 11, 12:39

Re: [375] Natural Image by arden

Postautor: Bialy » 10 października 11, 14:28

polak.krk pisze: ja bym zrezygnowal z bocji wspanialych, bo to sa krowy, rosna naprawde bardzo duze. .
tak polak rosna duże ale wiesz w jakim czasie? Chyba nie...Ta ryba żyje do 25lat też slyszalem opinie ze do 50lat... A rosnie dosć wolno. Nie rezygnuj z bocji. To bardzo fajne rybki a żeby urosła spora to potrzebuje co najmiej 5-10lat. Zostaw je :D pozdrawiam

skalar?
Ryba
Ryba
Posty: 143
Rejestracja: 26 grudnia 10, 21:24

Re: [375] Natural Image by arden

Postautor: skalar? » 10 października 11, 16:13

Fajne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości