[45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Marcin37
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 13, 19:52

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Marcin37 » 15 maja 13, 18:46

Super zbiorniczek

Niedługo będę zakładał nowe 50 l dla crystal red. Liczę że mi Pomożesz z aranżacją.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 19 maja 13, 11:04

Dziś przy podmianie zdecydowałem się na małą sesję zdjęciową :mrgreen: Niestety chętni do zdjęć byli tylko chłopcy :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ale ukradkiem dziewczynom też zrobiłem zdjęcia, chyba nie zauważyły nawet :ok: Pochowane takie, wstydzą się czy co? Pewnie nie umalowane :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fajne stworki, garną się do mnie jak pszczoły do miodu, wiedzą kto jest ojcem żywicielem :grin:



Edit: Tak teraz patrzę na te zdjęcia na starszym monitorze w pracy i hmmmm... nic nie widzę xD Ale te zdjęcia są ciemne :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 13 lipca 13, 20:05

Patrzę sobie dziś na akwarium i oczom nie wierzę :o Toż to moja Helenka żyje :D Tak dawno jej nie widziałem, że postanowiłem pstryknąć jej zdjęcie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak wygląda akwarium teraz. Przed jutrzejszą przecinką.

Obrazek
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: djmoniska » 12 kwietnia 15, 13:41

Powalający zbiornik :) Mam pytanie, bo widzę że masz Heteranthere Zosterifolie i widzę że u Ciebie pięknie rośnie, jakoś ją specjalnie nawozisz? U mnie przy oświetleniu 0,7w/l kulkach glinowo-torfowych, Co2 z butli+Carbo cały czas kuleje :( Od spodu robi się na bieżąco cała czarna a u góry ma tylko zielono, świeżo wypuszczone listki, które już po kilku dniach znów czarnieją :( Co robić? Uwielbiam tą roślinkę.... i nie chcę z niej rezygnować. Nie jestem zwolenniczką wlewania jakiś uniwersalnych nawozów bo nie chcę przechodzić przez wysyp glonów przy takim oświetleniu a swoją drogą uważam że jeżeli jest coś do wszystkiego to jest do niczego, wolałabym wlać jej coś czego na prawdę potrzebuje. Reszta micro i macro mam w kulkach glinowo-torfowych.
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 12 kwietnia 15, 14:16

Dobre kulki glinianotorfowe faktycznie zawierają w sobie nawozy, jednak wiele wyrobów "własnej roboty" sprzedawanych na Alledrogo to tylko kawałek gliny. Niby sprzedawcy zapewniają, że zawierają w sobie nawozy, ale to tylko szczątkowe ilości. Jest prosty sposób, żeby to sprawdzić. Wystarczy zalać taką kulkę w szklance wodą RO a jak się rozpuści i uwolni do wody nawozy, wystarczy ją zbadać testami akwarystycznymi.
Glina ma to do siebie, że fajnie magazynuje nawozy o ile oczywiście te nawozy są do niej dodane ;) Dlatego wybierając z pośród kulek, kapsułek, tabletek itp, stawiałbym na kulki.

Kulki są dobre, ale mało wydajne i na pewno nie ma szans utrzymać zdrowych roślin przy mocnym oświetleniu na samych kulkach glininanych. Rośliny wode pobierają nawozy przede wszystkim ze słupa wody. Tylko nieliczne o dobrze rozbudowanym systemie korzeniowym (kryptokoryny, żabienice) bardzo lubia żyzne podłoże.

Moja Heteranthere też ciągle czernieje. Ma bardzo delikatne liście, ktore łatwo się łamią nawet przy większym prądzie wody z filtra. Złamany liść od razu czernieje, później rozpada się. Tylko wierzchołki ma zielone. Tajemnica tkwi w częstym przycinaniu.
Ja mam taki sposób, że bardzo czesto ją przycinam tworząc z niej "krzaczek". Krzak zielony jest tylko na zewnątrz, wewnątrz jest masa starych liści, ktore powoli znikają za sprawą rozdętek i zatoczków. Od dołu mam same łyse łodygi, ale zasłonięte są innymi roślinami.

Ja jak pisałem wcześniej nawożę:
Nawozy – Zestaw nawozów Blue-Line:
Blue Line Macro
Blue Line Micro
Blue Line Carbo

http://allegro.pl/blue-line-kompletny-z ... 46620.html
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: djmoniska » 12 kwietnia 15, 14:20

Czyli sugerujesz jednak lać jeszcze jakieś dodatkowe nawozy? Boję się przesadzenia z dawkowaniem ;/ Producenci napiszą sobie 1 naciśnięcie na 100l dziennie i masz babko placek, a ty się zastanawiaj ile to będzie na 30l :/ Ale jeżeli Pan Mistrz zaradzi to ja posłucham ;)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 12 kwietnia 15, 14:32

djmoniska pisze:Czyli sugerujesz jednak lać jeszcze jakieś dodatkowe nawozy?

Na razie nic nie sugeruję, bo wiem tylko tyle, że masz 0,7w/l, a to przecież sporo i nie kojarzę baniaka z taką ilością światła bez nawozów. Nie wiem nic o obsadzie, wymiarach baniaka, rodzaju światła, ilości i rodzaju roślin itp...
Więc jeśli jest jakiś problem z akwarium czy roślinami to mamy odpowiednie działy na forum. Zapraszam ze szczegółowo opisanym swoim tematem :)
djmoniska pisze:Producenci napiszą sobie 1 naciśnięcie na 100l dziennie i masz babko placek, a ty się zastanawiaj ile to będzie na 30l :/

1 naciśnięcie na 3 dni ;) Prosta matematyka. Nie ma co się zastanawiać.
Pamiętaj, że każde akwarium jest inne, a to co zalecają producenci (niezależnie czy ogromne koncerny akwarystyczne, czy mali chałupniczy hobbiści), to są to tylko dawki zalecane, które należy korygować pod swoje akwarium na podstawie obserwacji kondycji roślin i glonów.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: djmoniska » 12 kwietnia 15, 14:35

Na razie nic nie opisywałam bo nic już nie ma :D Szafka na której jeszcze wczoraj stało 30l i 10l jest już pusta, woda zlana do pojemnika po zabawkach od dziecka ;) a Ja czekam 2 tydzień na akwarium 54l. A kulejąca roślinka jest póki co w słoiku z innymi roślinami i czeka na wystartowanie w nowym akwa ;) Wszystko zostanie szczegółowo opisane już w najbliższym czasie :)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Doody » 15 kwietnia 15, 06:04

Ładna gęstwinka :-)
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
beny112
Ryba
Ryba
Posty: 162
Rejestracja: 2 maja 15, 19:03

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: beny112 » 6 grudnia 15, 15:49

ZAJEFAJNY ZBIORNIK :arrow: tylko pozazdrościć
A miało być tak tanio i łatwo

Obrazek

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: mihow1979 » 16 kwietnia 16, 19:10

Za***isty! :)
Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 16, 19:32 przez mihow1979, łącznie zmieniany 1 raz.
Glossy Reef 215L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości