[45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 26 listopada 11, 20:43

Jak patrzę na zdjęcie to również mam takie wrażenie ;] Nastempnym razem umyję szyby i włożę mniejsze liście :D

PS: Mała rada dla innych. Liście bukowe, które są też bardzo często polecane, moim zdaniem nie nadają się. Od razu krewetki się za niego wzięły i rozstrzępiły w przeciągu niecałego tygodnia :roll:
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: polak.krk » 26 listopada 11, 22:20

No i o to wlasnie chodzi, i wlasnie dales dowod ze super sie nadaja te liscie bukowe. :) Debowe wlasnie sa do kitu.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 27 listopada 11, 09:52

Ale co z z tego, że liść zaraz zostanie rozszarpany? Wolę, żeby trochę poleżał i puścił trochę garbników do wody + ozdoba akwarium :]
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: polak.krk » 27 listopada 11, 20:54

To daj tyle, zeby troche zostalo, krewetki to lubia, ja bym sie cieszyl. Garbniki i tak sie dostaja po wrzuceniu lisci, lepszym sposobem na garbniki jest dodanie suchych szyszek olchy.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 6 marca 12, 22:18

Udało mi się uchwycić kilka krewetek, a na jednym zdjęciu widać wybarwionego Endlerka :]

Miłego oglądania rozmazanych zdjęć :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tutaj młody Ancistrus, poroże dopiero rośnie :]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 6 Marzec 12, 22:18 ]
A tak to teraz wygląda:
Aktualizacja 06.03.2012
Obrazek

:D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Fatty » 6 marca 12, 22:34

Jegomość Ancistrus w porównaniu do mojego, przechrzczonego na "gęboczłonka" to ma już rożyska, a nie rogi- kawał ryby był, a wąsy mniejsze niż u Twojego podrostka ;)
Are you sure, you want to exist?


Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Killifish » 6 marca 12, 23:18

Dla mnie, to tu nic sie kupy nie trzyma. Litraz zbrojnika, endlery krewet, te czarne wody, dla mnie tylko "Wyglad" z tytulu jest ok do obsady etc. Ale to moje zdanie, a jak wiadomo, mam wypaczenie biotopowe.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 7 marca 12, 08:26

Toteż zawsze podkreślam, że to pseudo BW :] Parametry znacznie odbiegają od prawdziwych Czarnych Wód. Próbuję stworzyć coś ładnego dla oka, bo zawsze miałem problem z aranżacją. Na czymś trzeba się uczyć :mrgreen:

Zbrojnik jak już wcześniej wspominałem, malutki jeszcze.

Fatty pisze:Jegomość Ancistrus w porównaniu do mojego, przechrzczonego na "gęboczłonka" to ma już rożyska, a nie rogi- kawał ryby był, a wąsy mniejsze niż u Twojego podrostka

Wcześniej, jak pływał z dominującym samcem w dużym akwarium, rósł strasznie powoli i miał malutkie wypustki. Dopiero jak odizolowałem go od dominatora, to jakby sterydy zaczął brać :D Rośnie szybko a jego poroże jest już większe od poroża tatusia, który najwidoczniej nie pozwalał mu się rozwijać :) Czuję, że jak młody wróci do dużego akwarium to szykuje się niezła walka o dominacje ;-)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Doody » 7 marca 12, 08:45

U mnie w 440l trzymam zaadoptowanego samca z likwidowanego zbiornika. Ma już około 13-14cm, wielkie rogi, jak się przyssie do szyby to normalnie potwór ;-)
Rzadko jednak opuszcza za "dnia" kryjówkę pod korzeniem i na kazdy ruch z zewnątrz reaguje ucieczką. Stary wyga ;-)
Musisz jednak swojego przenieść do większego baniaka, bo zatrzymasz jego wzrost.
440l - Roślinne

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 7 marca 12, 09:07

Doody pisze:Musisz jednak swojego przenieść do większego baniaka, bo zatrzymasz jego wzrost

Na dniach to zrobię :) Nie pozwolę mu chorować. Dostrzegam w nim zbyt silne geny, żeby chłopak się marnował ;)

Jestem bardzo ciekawy kto wygra walkę o dominację. Czy stary samiec, dwa razy większy, ale z małymi wąsami, czy młody mniejszy, ale z o wiele bardziej rozbudowanymi wąsami.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 29 września 12, 21:00

No to tak... Dawno nie było aktualizacji w temacie, chociaż czasami zdjęcie sobie cyknę i nic Wam nie powiem :P Dziś znalazłem trochę czasu i cyknięte zdjęcie postanowiłem wrzucić :) Od ostatniej aktualizacji było wieeeeeeele zmian, więc przygotujcie się na krótką historie :mrgreen:

Zaczynamy od sprzętu, ponieważ były niewielkie zmiany. Stary filtr Atman odszedł do Hadesu (ciekawe czy dotarł, bo nie było gdzie wsadzić pieniążka dla przewoźnika :twisted: ). Oprócz wymiany filtra, przygarnąłem pokrywę DIY. Zrobiona ze starej lampy na świetlówki liniowe 36W T8. Lampa pamiętała jeszcze czasy komuny, więc solidny sprzęt ;) Niestety stateczniki poszły, więc cała lampa poszła na złom. Zepsute stateczniki wywaliłem, przewody i stalową lampę zostawiłem. Musiałem ja trochę skrócić ;) Pomogła mi w tym kątówka. Lampa od wewnątrz pomalowana została na biało, a na zewnątrz srebrzanką. Świetlówki jakie zainstalowałem to 2x8W 6500K T5 + 1x11W świetlówka kompaktowa niestety 2700K (muszę ją wymienić bo psuje efekt). Świetlówki liniowe przylutowałem do elektroniki ze zniszczonych świetlówek kompaktowych o mocy 11W (pani w sklepie zrobiła wielkie oczy jak poprosiłem ją o zepsute żarówki energooszczędne. Nie chciało mi się jej tłumaczyć po co mi te śmieci, więc powiedziałem, ze kolekcjonuję wszelakie rodzaje żarówek i akurat brakuje mi tych energooszczędnych o mocy 11W :mrgreen: )

Wymiary zbiornika - 50x28x32 45l

Oświetlenie – Pokrywa DIY. 2x8W T5, 1x11W świetlówka kompaktowa

Filtracja – Kaskada ALEAS No:XP-08 (tak, chińczyk. Ale działa ;) )

Ogrzewanie – Atman At-50w z termostatem

Dodatkowe wyposażenie – Czarny worek na śmieci jako tło.

Obsada:
4x Krewetka Red Cherry
?x Gupik Endlera - nie wiem ile ich jest. Może z 10 rybek tworzy wesołą pomarańczową gromadkę. Głównie samce.

Roślinność:
-Spiky Moss
-Creeping Moss
-Flame Moss
-Pellia
-Ludwigia repens
-Hygrophila difformis
-Heteranthera zosterifolia
-Hemianthus micranthemoides
-Hydrocotyle leucocephalla
-Riccia fluitans
-Cryptocoryne wendtii brown


Parametry wody
Temperatura 23*C
NH3/4 - 0,1mg/l (z tego względu, że podaję NH4NO3)
NO2 - 0mg/l
NO3 - 10 mg/l
pH - 7,5
kH - 3
gH - 7

Nawozy – Zestaw nawozów Blue-Line:
Blue Line Macro
Blue Line Micro
Blue Line Carbo

Najpierw dla porównania stare zdjęcia, z dawnych czasów, kiedy to roślin w akwarium było jak kot napłakał:

Pierwsza wersja:
Obrazek
Druga wersja:
Obrazek
Trzecia wersja:
Obrazek
Tak, ewoluowało akwarium bez roślin.

Niestety stary filterek spalił się, więc musiałem zaopatrzyć się w nowy. Kupiłem chińską kaskadę, a hydroponike musiałem zlikwidować. Postanowiłem kupić trochę chwastów i sole do EI. Wyszło tak:
Obrazek

Początkowo miałem problemy z nawozami, bo szyby byłe mega zielone, co zresztą widać na zdjęciu, ale po dwóch tygodniach akwarium ustabilizowało się. Zresztą na starcie zawsze są problemy.


Ale, ze w międzyczasie skończyła się sesja i zaczęły wakacje, a ja nie mogłem znaleźć pracy, desperacko wybrałem się na spacer nad rzekę. Nazbierałem trochę korzonków i przywiozłem do domu ;) Bardzo nie podobał mi się żwirek w akwarium. Ten żwirek rzeczny, pomieszany z szarym piachem wyglądał strasznie, więc zamówiłem czarny bazalt. A tak powstawała aranżacja:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wybrane korzonki trafiły do dużego garnka. Ugotowałem korzenną zupę i wreszcie zabrałem się za akwarium. Oto efekt :)
Obrazek
Obrazek

Mam wrażenie, że lewy róg jest jakiś taki pusty... Pracuję nad tym :D

Te zdjęcia przedstawiają kondycję roślin. Myślę, że nie jest najgorsza... Chociaż stare liście coś już zaczyna brać.
Obrazek
Obrazek

A tutaj mieszkańcy. Niestety mój aparat nie nadaje się do robienia zdjęć ruchliwym pozorantom, więc udało mi się uchwycić tylko te "spokojniejsze" zwierzaki ;) To tak, żebyście mi uwierzyli, że tam są :P
Samiczka Wisienki:
Obrazek
Obrazek

I bardzo pożyteczny mieszkaniec mojego akwarium świderek (jest ich więcej :mrgreen: ):
Obrazek

A tu bardzo ciekawa konstrukcja z korzonka grubości małego palca u ręki i wgłębki wodnej. Ciekawie wygląda taka kępka :) Na pierwszym planie Creeping Moss, a na drugim wgłębka.
Obrazek
Obrazek

Kto dotrwał do końca? :D

Dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 13, 19:21 przez Hunter, łącznie zmieniany 2 razy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Killifish » 29 września 12, 21:22

może być ;) nie będę się czepiał :D
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Dawid » 29 września 12, 21:25

Mi tam się podoba bardzo fajna zieleń :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: Hunter » 1 listopada 12, 18:22

Killifish pisze:może być nie będę się czepiał

Hahah kamień z serca :ok:

87dawid87 pisze:Mi tam się podoba bardzo fajna zieleń


miło słyszeć ;] Korzeń i chwast to coś co lubię w akwarium :)

Dużego Heńka będzie trzeba lekko znów przyciąć, bo za bardzo się wybija.

Edit:
Mała aktualizacja. Od miesiąca sporo pracuję i nie mam zbyt wiele czasu na akwarium. Czasami zapomina mi się wlać nawozy, węgiel w płynie też już nie leję codziennie. Wstając rano o 5 zwyczajnie nie mam głowy, żeby o tym myśleć :zdziwko: Muszę pomyśleć nad jakimś automatycznym podajnikiem nawozów.

Obrazek

Dla porównania wersja pierwotna:
Obrazek


Zdjęcie zrobiłem, bo muszę w końcu przyciąć rośliny i to dość sporo. Jestem w trakcie wystawiania aukcji Allegro, więc zainteresowani roślinami mogą się zgłaszać na PW, lub zerknąć do działu giełda, niebawem wstawię tam info o aukcji :P Chce rośliny przyciąć tak, żeby akwarium wyglądało jak w pierwotnym stanie, czyli można się spodziewać ogromnej masy zieleni ;-)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [45l] Czterdziestka-piątka - Nocna lampka

Postautor: deXter » 1 listopada 12, 18:26

Dobrze, obstawiam, że minie trochę czasu zanim moje znów tak zarośnie.
Muszę chyba zamówić znów sole do EI i jakiś dobry mikronawóz, a do tego chyba kupić węgiel w płynie, nie chce mi się butli nabijać :D
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości