Akwarium BigFisha

Czy podoba ci sie moje akwa?

Tak,bardzo.
0
Brak głosów
Tak
3
19%
TrochĂŞ
6
38%
Nie
7
44%
 
Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: BigFish » 2 lipca 05, 14:18

tapeta jest. a te zdjecia ze skalarami sa nie aktualne. Żabienice kupie w poniedziałek. oświetlenie mam 15 W, ale nie bede zmienial bo akwa za niedlugo pewnie pojdzie na emeryture. behemoth co to jest ten saurus? sprawdziłem pH i wyszło ok 8 stopni

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: Behemoth » 2 lipca 05, 18:45

Hej Rob1979. Sam czepiasz sie literówek, a zobacz co napisałeś w swoim poprzednim poście. Jeśli potrafisz dolać wody tak, żeby jej poziom wody był powyżej pokrywy to GRATULUJE. Wiem że teraz ja sie czepiam bo przecież wiadomo o co chodzi, lecz ty o tym nie pomyslisz pisząc kilku zdaniowe posty, których przesłaniem jest tylko wytknięcie pomyłki forumowiczowi . . . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: rob1979 » 2 lipca 05, 22:51

Behemoth pisze:lecz ty o tym nie pomyslisz pisząc kilku zdaniowe posty, których przesłaniem jest tylko wytknięcie pomyłki forumowiczowi . . . Pozdrawiam


rob1979 pisze:Przede wszystkim dolej wody (żeby poziom był powyżej pokrywy), jak chcesz ładne roślinki to musisz mieć więcej światła... Tak w ogóle to podaj ile Wat ci tam świeci? A parametry wody znasz? może coś poradzimy na glony..


Gdzie wytykam pomyłkę forumowiczowi? Proszę o konkretne dane mogące pomóc w zwalczeniu problemu z glonami... A sformułowanie dotyczące poziomu wody faktycznie było niezręczne - ale nie ma chyba problemu ze zrozumieniem?
A może chodzi ci o to, że zwróciłem uwagę TOBIE w TWOIM wątku? Nadepnąłem na odcisk?
Ojojoj... :twisted:
może później...

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: piteri » 3 lipca 05, 08:23

Ludzie ! Takie żeczy załatwiajcie prywatnie. Ten temat ma być o akwarium BigFisha, a nie o waszych sprzeczkach :zly:
duuże mcharium w przygotowaniu...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: BigFish » 3 lipca 05, 09:33

prosze mi podpowiedziec czy obsada:
-10 neonow
-5 danio
-10 molinezji
-5 kiryskow
- kilka ramizerek (tylko ile) lub haremik kakadu
bedzie dobra w akwa 112 l z filtrem FZN 2 i grzalka jager 100W
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: lukasz » 3 lipca 05, 10:27

2r amirezki znaczy się parka a kakadu 1 samiec + 2-3 samiczki.Mówię ci danio odpadają wolą chłodniejszą wodę niż reszta obsady.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
rob1979
Narybek
Narybek
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 05, 23:04
Lokalizacja: Tychy

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: rob1979 » 3 lipca 05, 12:52

lukasz pisze:Mówię ci danio odpadają wolą chłodniejszą wodę niż reszta obsady.


Nie bardzo rozumiem. Danio wytrzymują dosyć szeroki zakres temperatur (18-25*C wg Kornobisa i Marianiego) Molinezje (23-28*C wg Kornobisa), kiryski pstre (18-26*C wg Kornobisa, 22-25*C wg Marianiego) i neonki Innesa (22-24*C wg Marianiego, 19-22*C osobniki przeznaczone do rozrodu, 23-25*C nie przeznaczone do rozrodu, wg Kornobisa)
Jedynie Ramirezy (27-29*C wg Kornobisa, 23-26*C wg Marianiego) i Kakadu (24-27*C wg Marianiego) lubią cieplejszą wodę ale wg mnie to żaden problem... Wystarczy utrzymywać w akwa stałą temperaturę w okolicach 25*C i wszystko będzie w porządku... Większych problemów dopatrywałbym się w tym, że pielęgniczki lubią kwaśną i miękką wodę, natomiast molinezje raczej wolą odczyn obojętny i nieco twardszą wodę...
pozdrawiam
PS. Żeby sprawdzić dokładnie wymagania rybek polecam stronkę www.akwafoto.pl
może później...

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: BigFish » 3 lipca 05, 14:34

dzieki za rade. ph mam wysokie ok.8 a wode raczej miekka dokladnie niewiem. to czy moge trzymac te pielegniczki bo bardzo mi na nich zależy. KIedys mialem skalary ph ok7.8, a twardosc 14 i przezyły pani w sklepie gdy je oddawalem powiedziala ze sa w swietnym stanie (sklep porzadny).
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Elmo
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 516
Rejestracja: 20 maja 04, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: Elmo » 3 lipca 05, 15:35

Witam ;)

BigFish...

Przedewszystkim "zwalcz" to wysokie Ph.... a kranowit jakie ma u ciebie ??? i czy nie jest tak że coś zatwardza ci wode... następna sprawa poziom wody... dolej wody :D . pomysl nad jakimś tłem... no i tak pustawo u ciebie troszke :wink:

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: BigFish » 3 lipca 05, 22:25

Na razie będzie foto tapeta. jak zwalczyć pH (torf?)? nie długo kupuje roslinki wiec spoko. rybki do piero za pare tygodni. Czy w akwa 112-120 moze byc grzałka 75 W. Temperatura w domu cesto wysoka 23 stopnie, a chciana w akwa to 25-26. czy FZN poradzi sobie w 112-120 litrach?
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: lukasz » 4 lipca 05, 09:26

BigFish ph w akwarium możesz obniżyć za pomocą torfu.Odczyn ph za około 7 dni powinien zakwasić wodę do rządanego ph.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: jonasz78 » 9 lipca 05, 14:52

Twoje akwarium mozesz troche ozywic wieksza iloscia roslinek korzeniami ...lupinami kokosow czym wolisz ...ale wypadaloby jeszcze troszke czasu i pracy w nie zainwestowac ;) ...jak juz wczesniej pisano ...wiecej wody :D to naprawde nie wyglada ladnie . Powodzenia
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: BigFish » 11 lipca 05, 18:26

Wreszcie naprawili mi neta. W podczas przerwy założyłem 112 z poprzednia obsada zdjecia zaraz wkleje
Obrazek

Obrazek
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: Izka:-) » 13 lipca 05, 14:14

Widać, że akwa, dopiro co założone. Koniecznie daj jakąś tapetkę z tyłu, bo ten kabel za akwa wygląda paskudnie, a zresztą kolor sciany nie pasuje troche do akwa. Musisz dać jeszcze duuuuużo roślinek. Posadź jakieś żabienice ( dobrze wypełniaja przestrzeń w akwa ), kabombe, moczarke ( te z kolei idealnie pasują na tył akwarium. I przełoż ten termometr z przedniej szyby! Wygląda to bardzo nienaturalnie. Akwa potrzebuje jeszcze dużo czasu na to żeby wpełni dojrzało. Ale zapowiada się fajnie :ok:

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: Akwarium BigFisha

Postautor: BigFish » 13 lipca 05, 14:50

tapete na pewno kupie podobnie jak roslinki, ale w opolu jest bardzo mały wybór. tylko nie wiem gdzie je posadzic. na pewno nie wezme kabomy ani moczarki bo mi juz 2 razy padły, a zabienice widziałem tylko ze maja 60 cm wysokosci :shock:
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości