[310]Afryka Środkowa

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: boro100 » 25 grudnia 11, 18:24

Na biotopie afrykańskim nie znam się, ale po wykładzie Heiko Blehera, nauczyłem się jednego: jeżeli jest dużo ryb w jednym zbiorniku (nie mówię o zupie rybnej) to nic się nie dzieje. Ryby nie będą się atakować, bo mówią tym samym językiem.

PS. Najbardziej przegrane będzie mieć ten dyskowiec.

Pozdrawiam
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: Killifish » 25 grudnia 11, 19:08

Aha,bo mi umknelo. Ja mowilem o wolnej przestrzeni nad lustrem wody a nie pod! Takze nie wiesz nic o motylowcach skoro nie kapnales o co chodzi.

PS Wspominam pana Michala Suminskiego i jego poniedzialkowy "Zwierzyniec" polecam youtube. Szkoda,ze teraz mlodzi nie maja okazji tak poznawac swiata :(
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

kiler1984ww
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 547
Rejestracja: 19 stycznia 08, 18:01
Lokalizacja: Ostr wlkp

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: kiler1984ww » 25 grudnia 11, 19:49

witam

nie wiem na jakim etapie jesteśmy tego tematu

pragnę pogratulować wyglądu zbiornika, przyciąga uwagę tak obsadzone akwarium, co do ryb to myślę że im ich mniej tym lepiej.

ja mam małe akwaria i jestem na etapie pozbywania się ryb może i ty dasz się przekonać.

życzę powodzenia i czekam na dalszy rozwój
380L>>
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=340909#340909


260L >>Kiryski
100L >>Raki krewetki ślimaki
60L >>Raki

cerevelo
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 11, 11:56

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: cerevelo » 28 grudnia 11, 13:48

Czy któryś z was widział te akwa na żywo? czy na filmie widać natłok? widać, że mają obóz czy pływają swobodnie?

Gatunki zostały tak dobrane by mogły swobodnie ze sobą koegzystować, tak jak ma to miejsce w naturalnym ich środowisku. Proporczykowce pływają po całym akwarium, nie chowają się nigdzie po kątach, nie widać po nich by czuły się przez kogokolwiek zagrożone.
A wypisujecie takie bzdurne dyrdymały.

A co do tej nieszczęsnej szczurkowatej paletki, że drobnoustroje na sobie wozi, których niby to afrykańskie gatunki nigdy nie widziały, tylko trzciniaki to import, pozostałe to rodzime hodowle (w tym i giętkozęby). One tylko mają wspólnego z afryką co nic, od xxx pokoleń trzymane wśród gatunków ryb z całego świata i jakoś się nie powybijały chorobami. Równie dobrze może pleć bzdury, że korzeń zamieszkuje tyle rozkładających go bakterii, co już dawno powinny wszystkie ryby powybijać i jakoś tego też nie czyni.

Ten któryś z was co te pielęgnicowate małe trzyma w tym przymałym akwarium, zapewne skoro rybki importowałeś to i pokarm ci żywy od razy połapali, bo wg twojej teorii, mrożonek ze sklepu im nie wolno, bo takiego robactwa w naturze nie widzą, więc i nie potrafią i nie powinny bo im zaszkodzi, i razem z tymi żabienicami, co o podłożu dla nich zapomniałeś, przywieźli. Bo piasek też na pewno za SA sprowadzany.

Brawa dla tych co mają realne spojrzenie na akwarystykę.

Awatar użytkownika
ducze
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 15 stycznia 08, 19:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: ducze » 28 grudnia 11, 14:46

cerevelo pisze:Gatunki zostały tak dobrane by mogły swobodnie ze sobą koegzystować, tak jak ma to miejsce w naturalnym ich środowisku.

Nie wiem jak Ty możesz porównywać środowisko naturalne z baniakiem o powierzchni 125x50? Toż to całkiem nieprzystające klimaty. To że ryby żyją w jednym środowisku, to nie znaczy, że takie ich zagęszczenie w akwarium stwarza im dobre warunki do życia. Aczkolwiek filtracja spora, akwa zadbane więc pewnie jakichś większych widocznych problemów z nimi nie będzie... ot tylko porosną sporo mniejsze niż powinny i pożyją krócej.

Mam niestety wrażenie, że idąc w zaparte nijak nie zależy Ci na dobrze zwierzaków, tylko zawzięcie musisz obronić swój pomysł na ten zbiornik. No ale i tak powodzenia :)

Ruki
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 674
Rejestracja: 4 sierpnia 09, 10:21
Lokalizacja: Kraków

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: Ruki » 28 grudnia 11, 15:12

cerevelo, nim rozpoczniemy dyskusję zapoznaj się z podstawowymi zagadnieniami z fizjologii ryb. :mrgreen: Może wtedy zaczniesz coś rozumieć.
cerevelo pisze:A co do tej nieszczęsnej szczurkowatej paletki, że drobnoustroje na sobie wozi, których niby to afrykańskie gatunki nigdy nie widziały, tylko trzciniaki to import, pozostałe to rodzime hodowle (w tym i giętkozęby). One tylko mają wspólnego z afryką co nic, od xxx pokoleń trzymane wśród gatunków ryb z całego świata i jakoś się nie powybijały chorobami.

Bo takie teorie wskazują na zerowy poziom wiedzy na temat drobnoustrojów, które zamieszkują ciała ryb. I to raczej o paletkę bym się obawiał(wiciowce pochodzące z układu pokarmowego ryb typowo mięsożernych) niż o pozostałą obsadę.

cerevelo pisze:tak jak ma to miejsce w naturalnym ich środowisku.

Region na pewno, ale habitaty pomieszane. ;)

Jak widać w tym zacietrzewieniu i nadmuchaniu własnej osoby i akwarium zapominasz o dobru ryb. Jak dla mnie EOT.
pozdrawiam, Łukasz
Obrazek

cerevelo
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 11, 11:56

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: cerevelo » 28 stycznia 12, 09:25

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: boro100 » 28 stycznia 12, 10:43

Rewelacja!!! Masz może zdjęcie całości?
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

cerevelo
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 11, 11:56

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: cerevelo » 28 stycznia 12, 10:48

boro100 pisze:Rewelacja!!! Masz może zdjęcie całości?


zdjęcie całości akwarium jest na pierwszej stronie w pierwszym poście
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 26 Luty 12, 10:58 ]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 28 Luty 12, 20:22 ]
Motylowce http://www.youtube.com/watch?v=lMChDXyz ... e=youtu.be

cerevelo
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 25 grudnia 11, 11:56

Re: [310]Afryka Środkowa

Postautor: cerevelo » 9 lutego 14, 09:57

a tak wygląda kwiat Nymphea micrantha kwitnący obecnie w moim akwarium

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości