[Kreweciarnia] 63 litry

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

[Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: Behemoth » 16 lipca 05, 15:52

Hej :lol: A więc pare tygodni temu naszedł mnie pomysł na założenie kreweciarni :) Po przemyśleniu jednak tego zrezygnowałem z jej założenie, lecz jak to w życiu bywa oczywiście sprawa potoczyła sie inaczej :) Efekt widać poniżej. A teraz troszke teorii :
Sprzęt: Filtr Aqua~El Fan 2 , Grzałka Aqua~El 50W, Napowietrzanie: Elite 801
Flora: Hygrophilia difformis, Cardamine lyrata, Alternathera colorata, Vesicularia dubyana, Microsorium pteropus, Anubias nana, Ludwigia ovalifolia (?), Echinodorus tropica, Alternathera reineckii, Ceratopteris thalictroides, Hygrophilia corymbosa ,siamensis'.
pH 7,3 TwW 5 TwO 12 Temp. 26-27'C
Wystrój to korzeń ( ten mi sie nie podoba i zamienie go na inny) , kilka czarnych otoczaków , czarne łupki filitowe. Podłoże to mieszanka piasku i żwiru o granulacji 2-5mm.
Fauna: 5 krewetek z czego 4 to z pewnością red fire czy jak kto woli Red cherry, a tamta niezidentyfikowana jest przezroczysta ( Jest najmniejsza z nich wszystkich i mam nadzieje że sie jeszcze wybarwi). A i tło to fototapeta. Powiedzcie czy wam sie podoba i czy mam coś z nim zmienić :) Pozdrawiam a poniżej przedstawiam zapowiedziane już zdjęcia.

[img][img]http://img309.imageshack.us/img309/2350/kreweciarnia1gc.jpg[/img][/img]
Tak sie prezentuje z przodu :)

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: lukasz » 16 lipca 05, 15:55

Życzę ci dalszych sukcesów w chodowli krewetek :mrgreen: Tak dalej a napewno pojawią się młode
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: Izka:-) » 16 lipca 05, 16:00

Akwa cudo! Ja bym w nim nic nie zmieniała. Ty to umiesz ładnie urządzić akwa, respect :ok:
PS. Nie myślałeś może nad wpuszczeniem do akwa stadka neonków? Pięknie prezentowałyby się w twoim akwa.

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: tetra » 16 lipca 05, 16:48

akwa cudowne .... roslinki tez , a ten korzen to nie najgorszy :ok: , jeseli nie bedziesz chcial neonow (kwasna woda) to wposc tam moze charemik bojownika ?? :D

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: lukasz » 16 lipca 05, 17:09

tetra a może wiesz o tym, że krewetek nie należy trzymać w jednym akwarium z bojkami!Dlatego, że bojownik jest atakowany i szarpany za swoje długie płetwy i ogon właśnie przez krewetkę! :zly:
Według mnie do tych krewetek możesz wpuścić ze 2-3 otoski i zrobić holendra. :mrgreen: z kreweciami i otoskami.
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: Behemoth » 16 lipca 05, 18:18

Hej :) Dzięki bardzo za pozytywne komentarze. Szczerze mówiąc nie myślałem, że sie wam spodoba. Wpuszczenie ryb oczywiście nie wykluczam ale to dopiero wtedy kiedy krewetki sie poseksią i będą małe. Docelowo chce tak 45 sztuk. Wtedy żeby nie powstawało ich więcej i więcej kupie jakie rybki które skutecznie wyeliminowałyby kolejne pokolenia krewetek :) Jeszcze raz dzięki a teraz pora na pokazanie moich małych smyków :)

Na tym zdjęciu ulubione zajęcie :) Czyli rozmyślanie nad sensem życia podskubując kamyszki z glonów :lol:
[img][img]http://img342.imageshack.us/img342/6982/redcherry21ea.jpg[/img][/img]

A tu tak od przodu :) Dziś sie zlitowała bo z reguły to myk i już jej nie ma :?

[img][img]http://img342.imageshack.us/img342/9536/redfire10op.jpg[/img][/img]

Pozdrawiam :) :ok:

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: lukasz » 16 lipca 05, 19:18

Behemoth jak będą młode to zamawiam kilka sztuk :mrgreen:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
BigFish
Ryba
Ryba
Posty: 364
Rejestracja: 21 maja 04, 13:22
Lokalizacja: Opole

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: BigFish » 16 lipca 05, 20:32

jak tobie wychodza takie kompozycje :?: :?: :?: Mi zawsze wychodzi taki oltarzyk: na srodku kamienie po bokach roslinki. mogl bys napisac nazwy roslin po polsku :roll: . tez sie zastanawiam na krewetkarium czy to duzy koszt i czy trudna jest chodowla krewetek? czytalem gdzies ze krewetka wylazla komus z akwa czy to prawda
?
Prace nad malawi:
######### - 90%
Akwarium dojrzewa

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: Dave » 16 lipca 05, 20:58

Piekne akwa. Bardzo zadbane i ciekawe.
Czy ta kretwtka to na pewno red cherry? Ma bardzo podobne ubarwienie, jak moja zagnioniona filtrujaca.

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: tetra » 17 lipca 05, 10:59

lukasz skad ja moglam wiedziec ze bojki nie lubia krewetek ?! nigdzie to nie pisze :zly: ........ ale neony chyba tam moga byc tak z 10 sztuk ...... albo zrobic holendra z krewetkami :wink: , a teraz zmykam robic tlo do akwa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: Behemoth » 17 lipca 05, 14:05

Hej :) Bigfish- Za krewetki płaciłem 6zł/szt. Moim zdaniem nie jest to drogie. W sumie ,,drogo" to pojęcie względne, ale za roślinki, żwir, krewetki, korzeń nie wyszło nawet 90 złotych. Wcześniej, ale to już dosyć dawno miałem filtrujące. Chyba miały wewnętrzną chęć poznawiania świata i to je zgubiło bo pewnego pięknego dnia moi rodzice zastali je u siebie na łózku bo akurat akwarium stało w ich sypialni :lol:
Dave- To napewno sie sa filtrujące, widze po ich przednich kończynach bo takto miały by te wachlarzyki. Co prawda ich kolor mnie niezbyt zadowala, bo na tą chwilę jaskrawą czerwień to moge sobie wyobrazić :wink:. Mam nadzieję, że z czasem sie wybarwią.
Muszę poczytac jeszcze jak to jest z ich rozmnażaniem bo u jednej krewetki widze takie jakby malutkie, żółte jajeczka tylko nie pod udwłokiem ale kilka milimetrów za głową, przez co wygląda jakby miała takie siodełko. Nie wiem co to ma być :niewiem:
Pozdrawiam, jesli sie coś w akwarium zmieni to podeśle nowe fotki ;)

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: atusia » 18 lipca 05, 12:53

Bardzo fajna kreweciarnia :) Z przodu dałabym jakiś trawniczek (może dywanik z mchu jawajskiego), ale i bez trawniczka jest ok :ok: Słodziutkie te twoje krewecie :P
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
shell
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 4 lipca 05, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: shell » 18 lipca 05, 19:56

fajna :D
krewetki to jedno z moich marzen :D

Awatar użytkownika
akwakamas
Ryba
Ryba
Posty: 468
Rejestracja: 21 kwietnia 05, 20:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: akwakamas » 19 lipca 05, 10:54

Masz bardzo fajny baniaczek......krewecią są też super! Jeszcze lepiej by byo gdyby jakieśroślinki się znalazły na przodzie :wink:
Wodne Światy...
To co uwielbiam...
To co kocham...

Awatar użytkownika
jacus
Ryba
Ryba
Posty: 302
Rejestracja: 24 marca 05, 16:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Kreweciarnia] 63 litry

Postautor: jacus » 31 lipca 05, 21:40

Twoje krewetkarium jest bardzo ładne!!!!!
www.jacek.89.pl - Zapraszam!!!!



50l-gupiki,neonki,platki,otoski

25l- narybek gupika i platki,otoski

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości