[112]poczatek mojego baniaczka 112l

radamenes
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 12, 17:19

[112]poczatek mojego baniaczka 112l

Postautor: radamenes » 25 lutego 12, 17:44

akwa to 80x35x40 112l
obsada:
parka ramirezek chyba odmiany weloniastej
6 kiryskow pstrych
3 kosiarki
5 gupikow
2 malutkie zbrojniki niebieskie (jak podrosna to zostawie samca a drugiego oddam)

rosliny polowe roslin to nie znam nazw ale to co znam to kilka zwartek w tym jedna olbrzymia, moczarka, galezatka, no i nurzaniec olbrzymi

oswietlenie 2x18W filtr AQUAEL unifilter 500 no i jakas tam grzalka z termostatem temp trzymam na 24st

sory za kiepska jakosc zdjecia robilem telefonem http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... e016i.jpg/

niewiem co by tu jeszcze dodac bo pusto jakos
Ostatnio zmieniony 25 lutego 12, 19:23 przez radamenes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [112]poczatek mojego baniaczka 112l

Postautor: polak.krk » 25 lutego 12, 23:31

Kosiarki out.
Akwa jak na start calkiem spoko.
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: [112]poczatek mojego baniaczka 112l

Postautor: Killifish » 25 lutego 12, 23:46

Ale temp. juz nie. Dla mnie, monotematycznie juz to mowie, bigosik. Ale, jestem inny i wiem lepiej ;) a takie ladne akwa mozna zrobic w takim litrazu.
Powodzenia
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

radamenes
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 12, 17:19

Re: [112]poczatek mojego baniaczka 112l

Postautor: radamenes » 26 lutego 12, 20:40

a czemu niby kosiarki out?

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [112]poczatek mojego baniaczka 112l

Postautor: polak.krk » 27 lutego 12, 00:20

Niestety one dorastaja do 10-12cm spokojnie, widuje sie je czasem w duzych akwa np. z paletami, takimi 400l itp. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
zdzislaw
Ryba
Ryba
Posty: 130
Rejestracja: 19 grudnia 10, 09:44
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [112]poczatek mojego baniaczka 112l

Postautor: zdzislaw » 27 lutego 12, 08:13

radamenes pisze:a czemu niby kosiarki out?

Skorzystaj z rad doświadczonych akwarystów i odłów jak najprędzej. Jak podrosną i zobaczysz sam dlaczego trzeba wyprowadzić kosiarki, to ich wyławianie będzie wymagało likwidacji aranżacji. Sam kiedyś dałem się nabrać na "zasługi" kosiarki w ograniczaniu glonów, a one po pierwsze zjadły mi wszystkie mchy - glonów nie ruszyły nigdy. Odławianie ostatniej z trzech trwało 3 dni, przy pomocy czterech siatek i musiałem nad to wyjąć wszystkie 3 korzenie ... brrr.

miniaszka
Ryba
Ryba
Posty: 304
Rejestracja: 17 stycznia 09, 15:23

Re: [112]poczatek mojego baniaczka 112l

Postautor: miniaszka » 27 lutego 12, 08:49

zdzislaw pisze:
radamenes pisze:a czemu niby kosiarki out?

Skorzystaj z rad doświadczonych akwarystów i odłów jak najprędzej. Jak podrosną i zobaczysz sam dlaczego trzeba wyprowadzić kosiarki, to ich wyławianie będzie wymagało likwidacji aranżacji. Sam kiedyś dałem się nabrać na "zasługi" kosiarki w ograniczaniu glonów, a one po pierwsze zjadły mi wszystkie mchy - glonów nie ruszyły nigdy. Odławianie ostatniej z trzech trwało 3 dni, przy pomocy czterech siatek i musiałem nad to wyjąć wszystkie 3 korzenie ... brrr.


Miałam tak samo - pożyczyłam 2 kosiarki "na chwilkę" - łowiłam ponad tydzień, bo nie chciałam burzyć aranżacji :)

Aranżacja będzie fajna jak się rozrośnie :)
Tylko nie lubię zwartek - one wypuszczają dużo liści, które mało fajnie wyglądają w akwarium za to zajmują całą powierzchnie wody.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości