[275L]oskardk do oceny

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [275L]oskardk do oceny

Postautor: oskardk » 8 maja 14, 13:40

Zamieszczam fotki mojego reaktora CO2. Dodam ze takiego pozytywnego efektu się niespodziewalem.
Obrazek
Obrazek
Wyglada to trochę jak pajeczyna jeśli chodi o kable i weze, ale nie moglem tego inaczej zrobić nie zalamujac wezy ;-)
Reaktor sprawdza się wyśmienicie.

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [275L]oskardk do oceny

Postautor: oskardk » 4 czerwca 14, 20:57

Dawno mnie nie było a w zbiorniku trochę się pozmienialo. Mysle ze krotki filmik najlepiej to odzwierciedli ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=X01JGJegQkw

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [275L]oskardk do oceny

Postautor: oskardk » 14 sierpnia 14, 18:41

Troche się pozmienialo od mojego ostatniego postu. Z baniaka zginely kosiarki a w ich miejsce pojawilo się 10 sztuk bystrzyka amandy. Krewetki sa już w niezliczonej ilości. Napewno ponad 200szt. Rozmnozyly mi się także Helenki. O roślinach nie będę się rozpisywal bo już sam nie wiem co było w międzyczasie. Teraz zbiornik zasila butla 6kg CO2, 1,5kg starczała na 2 miesiące. Zmieniona także filtracja na 2 kubly Eheima: jeden to 2226, który zasila również reaktor, a drugi to okazyjnie dokupiony 2080/2081 (650l/h + 1700l/h). Oswietlenie także uleglo zmianie. Były 4 swietlowki, zostały dwie plus 10 modulow LED 5630. Nie zauwazylem, żeby zmiana oświetlenia miała zly wplyw na zycie w akwarium, a jednak to 35W mniej. Czekam na efekty wzrostu lotosa czerwonego, który dostałem od znajomego w opłakanym stanie.
Brak glonów, kondycje i przyrost roślin zawdzięczam nawozom serii BluLine od Huntera ;-)
Dziekuje bardzo Hunterowi za pomoc w ustaleniu dawek nawozow. :smile:
Pod spodem zamieszczam kilka fotek.
Oceniajcie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [275L]oskardk do oceny

Postautor: KAMYK32 » 14 sierpnia 14, 19:37

No bańka SUPER się prezentuje ;-) Duży + :!: choć to nie Moje klimaty :razz: ,ale bardzo miło ogląda się takie zbiorniczki i widać tu zaangażowanie samego właściciela :dzieki: ,a sam efekt to potwierdza.

oskardk
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 13 marca 14, 16:39

Re: [275L]oskardk do oceny

Postautor: oskardk » 15 sierpnia 14, 08:12

Ma moze ktos z was takie doswiadczenie ze kosiarki podcinaja liscie ludwigi i troche malego henka? Mialem ciagle liscie ludwigi (zdrowe-nie zgnite) na powiezchni wody. Od wczoraj kosiarki plywaja w innym zbiorniku. Dodam ze nie gardzily rowniez krewetkami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości