[112]Muszelkowo.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Patryk1009 » 5 lutego 16, 22:34

piasek wapienny jest najlepszym piaskiem do tangi ;-)
Jest trochę drogi ale warto...
Kamyk wiesz ,że ten piasek nie da się wypłukać i będzie zawsze pylił, oczywiście z z czasem się ułoży i będzie ok. Wynika to z faktu iż drobinki cały czas się ścierają :roll:
Rozumiem ,że Alto to shele? Co planujesz do tego dołożyć? Miałem tange w 112L i można już coś fajnego zrobić.U ciebie nie podoba mi się kryptokoryna zamiast niej wolał bym jeżeli już krypto to zwartka albo nurzaniec lub któryś większych anubiasów.
Myślę ,że przy twoim doświadczeniu możesz pokusić się o dołożenie jakiejś zadziornej parki może nie ocellatus ale ornatipinnis hmm lub brevis?
Kamyk czy Vittatusy kopią?

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: KAMYK32 » 5 lutego 16, 22:47

Ostatnie pyt. :ok:
RYJĄ :razz:
Jutro foto :roll:
Co do reszty to ????

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Patryk1009 » 5 lutego 16, 22:51

Są to jedne z niewielu muszlowców których nigdy nie miałem i w dodatku nieckarze.
Czyli pięknie wymodelują ci dno i oto chodzi hehe ;-)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Dhuz » 5 lutego 16, 22:55

Patryk1009 pisze:U ciebie nie podoba mi się kryptokoryna zamiast niej wolał bym jeżeli już krypto to zwartka albo nurzaniec lub któryś większych anubiasów.


Ej, ja czegoś nie rozumiem.
"jeżeli juz krypto to zwartka"
Tzn, że nazwa rodzajowa 'kryptokoryna' nie jest uniwersalnie stosowana zamiennie ze 'zwartka'? O.o

Akurat do Kamykowego zwartki pasują, a nurzaniec by tu pasował jak pięść do nosa. Nie mówię biotopowo - wizualnie. :)

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: KAMYK32 » 5 lutego 16, 22:57

Patryk1009 pisze:Myślę ,że przy twoim doświadczeniu możesz pokusić się o dołożenie jakiejś zadziornej parki może nie ocellatus ale ornatipinnis hmm lub brevis?

Żartujesz? podałeś te mało chodzące :ok:

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Patryk1009 » 5 lutego 16, 23:00

Dhuz pisze:
Patryk1009 pisze:U ciebie nie podoba mi się kryptokoryna zamiast niej wolał bym jeżeli już krypto to zwartka albo nurzaniec lub któryś większych anubiasów.


Ej, ja czegoś nie rozumiem.
"jeżeli juz krypto to zwartka"
Tzn, że nazwa rodzajowa 'kryptokoryna' nie jest uniwersalnie stosowana zamiennie ze 'zwartka'? O.o

Akurat do Kamykowego zwartki pasują, a nurzaniec by tu pasował jak pięść do nosa. Nie mówię biotopowo - wizualnie. :)

Gatunek Cryptocoryna ma wiele różnych form.Popularna zwartka jest jedną z nich a to co Kamyk ma u siebie to Cryptocoryna zwana popularnie karbowaną to zupełnie inna roślina. Rośnie bardzo wysoko.
Dhuz czego nie rozumiesz? ;-)

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Patryk1009 » 5 lutego 16, 23:01

KAMYK32 pisze:
Patryk1009 pisze:Myślę ,że przy twoim doświadczeniu możesz pokusić się o dołożenie jakiejś zadziornej parki może nie ocellatus ale ornatipinnis hmm lub brevis?

Żartujesz? podałeś te mało chodzące :ok:

Tak celowo podałem stacjonarne raczej ;-)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Dhuz » 5 lutego 16, 23:04

Patryk1009 pisze:Gatunek Cryptocoryna ma wiele różnych form.Popularna zwartka jest jedną z nich a to co Kamyk ma u siebie to Cryptocoryna zwana popularnie karbowaną to zupełnie inna roślina. Rośnie bardzo wysoko.
Dhuz czego nie rozumiesz? ;-)
Dokładnie tego - dlaczego jedne zwartki nazywasz zwartkami, a inne nie-zwartkami. Jak latami mam te rośliny w akwariach, zawsze było Cryptocoryne = zwartka lub spolszczone kryptokoryna. Czym się różni kryptokoryna od zwartki zatem?

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Patryk1009 » 5 lutego 16, 23:08

Dhuz pisze:
Patryk1009 pisze:Gatunek Cryptocoryna ma wiele różnych form.Popularna zwartka jest jedną z nich a to co Kamyk ma u siebie to Cryptocoryna zwana popularnie karbowaną to zupełnie inna roślina. Rośnie bardzo wysoko.
Dhuz czego nie rozumiesz? ;-)
Dokładnie tego - dlaczego jedne zwartki nazywasz zwartkami, a inne nie-zwartkami. Jak latami mam te rośliny w akwariach, zawsze było Cryptocoryne = zwartka lub spolszczone kryptokoryna. Czym się różni kryptokoryna od zwartki zatem?

Hmm. Ogólnie nasze nieporozumienie może wynikać z nazewnictwa polskiego niesklasyfikowanego Kryptokoryna karbowana to nie Kryptokoryna zwartka to są dwie inne rośliny choć obie z rodzaju Cryptocoryne.
Wpisz sobie w google Kryptokoryna karbowana a później kryptokoryna zwartka i będziesz już wiedział jaka jest różnica :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Dhuz » 5 lutego 16, 23:14

Ja dalej nie czaję, bo wyskakuje mi zwartka karbowana. Zwartka to nazwa rodzajowa przecież jest :P Zwartki mogą być Wendta, Balansa, Becketta etc

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: KAMYK32 » 5 lutego 16, 23:18

Dhuz pisze:Ja dalej nie czaję, bo wyskakuje mi zwartka karbowana. Zwartka to nazwa rodzajowa przecież jest :P Zwartki mogą być Wendta, Balansa, Becketta etc

:ok: KOLEGA CZEPI SIĘ BO POTRAFIŁEM OCENIĆ CAŁOŚĆ "KM"

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Patryk1009 » 5 lutego 16, 23:20

Ale o co ci w ogóle chodzi? Ja nie podaje nazw łacińskich tylko potoczne.Wpisz w google potoczne nazwy weź opcje zdjęcia i i zobaczysz różnice. Z mojej strony na tym koniec bez urazy.

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Patryk1009 » 5 lutego 16, 23:24

KAMYK32 pisze:
Dhuz pisze:Ja dalej nie czaję, bo wyskakuje mi zwartka karbowana. Zwartka to nazwa rodzajowa przecież jest :P Zwartki mogą być Wendta, Balansa, Becketta etc

:ok: KOLEGA CZEPI SIĘ BO POTRAFIŁEM OCENIĆ CAŁOŚĆ "KM"

Wcale ,że nie prawda źle mnie oceniasz ;-)
Nie czepie się tylko nie znoszę karbowanych w tandze mam chyba prawo wyrazić opinie a już wcześniej ci podobnie pisałem o tym w malawi twoim.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: KAMYK32 » 5 lutego 16, 23:26

Patryk1009 pisze:Ale o co ci w ogóle chodzi? Ja nie podaje nazw łacińskich tylko potoczne.Wpisz w google potoczne nazwy weź opcje zdjęcia i i zobaczysz różnice. Z mojej strony na tym koniec bez urazy.

Patryku spójrz na 3 miejsce KM

Patryk1009
Ryba
Ryba
Posty: 175
Rejestracja: 23 lipca 15, 22:23

Re: [112]Muszelkowo.

Postautor: Patryk1009 » 5 lutego 16, 23:29

Wiem Kamyczku znam te zdjęcia i to forum mało się tam udzielam przeczytaj moje posty tylko w technicznych sprawach a to biopolimerów a to purolitu a to świerzego zbiornika.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości