[21] Maleństwo - Krewetkarium :)

Awatar użytkownika
karolina198666
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 14, 10:49

[21] Maleństwo - Krewetkarium :)

Postautor: karolina198666 » 20 stycznia 15, 00:20

Cześć, chciałam Wam przedstawić moje maleństwo :)
Baniaczek zalany kilka dni przed 14 grudnia …
Akwarium OW o pojemność 21l 36x22x26cm
Filtr HBL 501
Belka oświetleniowa BeamsWork Power Led 200 (tutaj pozwolę sobie napisać opinię na temat tego oświetlenia, gdyż kupując ją wiele ryzykowałam, na polskich stronach jest o niej cicho… Ja jestem z niej zadowolona, rośliny, które posiadam ładnie rosną, wypuszczają nowe pędy. Trzeba przyzwyczaić się do barwy, gdyż jest to zimny odcień bieli, w związku z tym zieleń ma inny kolor niż przy zwykłej świetlówce, ładnie wybija kolor biały krewetek, czerwony z resztą też. Daję tej belce 5/5 gwiazdek).
Podłoże BENIBACHI Black Soil Fulvic
Korzeń Red Moor Wood
Liść Ketapangu, kora Ketapangu, kora Cynamonu, kora Kaktusa, szyszki Olchy
Flora:
1. Mini Pelia – trawniczek
2. Mech Erect
3. Mech Singapore
4. Mech Christmass
5. Limnophila sessiliflora
6. Echinodorus vesuvius
7. Ludwiga sp Mini Red
8. Alternanthera Reineckii mini
9. Anubias Barteri var. Nana Mini
Fauna:
20sztuk krewetek Crystal Red wpuszczone 17,01,2015r
Chemia krewetkowa (mam nadzieję, że nie będę zbesztana za taki nagłówek).
1. Mosura Shizhen Powder
2. Benibachi Mironecton Powder
3. Benibachi Bee Max
4. Mosura Rich Water
5. Shrimp Nature Mikro
6. Salty Shrimp
Parametry wody:
1. pH 5,5
2. kH 1
3. gH 6
Na zdjęciach będzie mała foto relacja, pierwsze zdjęcia są z 14 grudnia, akwarium ma już kilka dni :) rośliny się adoptują, a na korzeniu pojawiła się nieestetyczna pleśń ;( Na szczęście już to przechodziłam w akwarium ogólnym, więc nie przejęłam się tym za bardzo…
Kolejne zdjęcie będzie z 17 stycznia przed wprowadzeniem krewetek, widać, że roślinność ładnie się zaadaptowała i zaczyna kwitnąć, ku mojemu zadowoleniu.
No i zdjęcia z krewetkami w dzień wprowadzenia i zdjęcia z dzisiaj tj. 19 stycznia, krewetki radzą sobie z pleśnią z super prędkością, korzeń zaczyna wyglądać przyzwoicie ;p
Miałam także skałkę mineralną, ale ją wyrzuciłam (mam nadzieję, że forma sproszkowana wystarczy), wkurzało mnie, że brudziła korzenie i wszystko wokół zarówno przy wsadzaniu do wody jak i przy podmianach, podczas dolewania wody…
Karmione będą serią Shrimp Nature, mam nadzieję, że łatwo się przestawią, bo były karmione produktami Benibachi, Mosura.
Dziękuję za pomoc ToryBci.
Trzymajcie kciuki za Robale :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 15, 19:47 przez karolina198666, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: [21] Maleństwo - Krewetkarium :)

Postautor: Brajanero » 20 stycznia 15, 16:05

Baniaczek przyjemny dla oka ,zapowiada się ciekawie :)

Jak sprawuję się Filtr HBL 501 ,bo szukam taniej alternatywy do mojej 25?

BeamsWork Power Led 200

Belka fajna ,tylko wprowadza w błąd swoją nazwą ,bo to nie są power ledy ,może robią to celowo .:D
Będziesz przy niej próbowała z jakimś trawniczkiem ?
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Awatar użytkownika
inskript
Ryba
Ryba
Posty: 177
Rejestracja: 25 lutego 10, 15:31
Lokalizacja: Toruń

Re: [21] Maleństwo - Krewetkarium :)

Postautor: inskript » 20 stycznia 15, 19:01

Brajanero pisze:ak sprawuję się Filtr HBL 501 ,bo szukam taniej alternatywy


Sam posiadam dwie kaskady tej firmy: HBL 701 i HBL 301. 701 funkcjonuje teraz wypełniony keramzytem i ceramiką w mojej kostce 27l. Sprawuje się świetnie. Nie jest jakoś nadmiernie hałaśliwy.

Do akwarium 25l poleciłbym ci taką samą opcję co ja: HBL701 + keramzyt. I będzie super.




Jeżeli chodzi o akwarium Karoliny to moim zdaniem jest ok. Przydałby się może jeszcze jakiś trawniczek?
112l Roslinne

27l mcharium

Awatar użytkownika
karolina198666
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 14, 10:49

Re: [21] Maleństwo - Krewetkarium :)

Postautor: karolina198666 » 21 stycznia 15, 00:29

Filtr jak na razie sprawuje się bardzo dobrze, woda jest przejrzysta :) Na początek miałam sposobność testowania Multikani 800 - ten filtr był naprawdę cichy, HBL 501 jest słyszalny, ale spokojnie pozwala się wyspać (akwarium znajduje się w sypialni). Plastiki są ok, jak za tą cenę, nic nie przecieka. Wyrzuciłam węgiel aktywny, zostawiłam oryginalną gąbkę i dodałam ceramikę.
Przy uruchomieniu był przez jakąś chwilę głośniejszy, no i trzeba dokładnie nasadzić wlot filtra na pudełko filtracyjne, bo ja tego nie zrobiłam, przez co filtr najzwyczajniej hałasował, po dobrym dopasowaniu jest wszystko ok :)

Jeśli chodzi o lampę, to podałam nazwę podaną przez producenta.
Trawnikiem ma być mini pelia, myślę że się uda, zaczyna wychodzić poza plastikowe kratki (a miałam jej kilka gałązek). Wiadomo, muszę się uzbroić w cierpliwość, czytałam, że to może potrwać nawet pół roku zwłaszcza, że niczym nie nawożę, no chyba, że będę liczyć SM Mikro...

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: [21] Maleństwo - Krewetkarium :)

Postautor: Brajanero » 21 stycznia 15, 10:36

Jeśli chodzi o lampę, to podałam nazwę podaną przez producenta.

O tym mówię ,że producent leci trochę w kulki .

No z takiej ilości mini peli to poczekasz na zwarty trawniczek :P
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Awatar użytkownika
karolina198666
Narybek
Narybek
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 14, 10:49

Re: [21] Maleństwo - Krewetkarium :)

Postautor: karolina198666 » 21 stycznia 15, 22:10

Będę aktualizować wątek więc zobaczymy jak długoooo mi to zajmie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości