[350] litrów zupy

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

[350] litrów zupy

Postautor: Kubutek1990 » 19 listopada 15, 19:48

Witam serdecznie po dłuższj nieobecności! Poniżej prezentacja nowego szkła, które zastąpiło dotychczasową 112.


http://zapodaj.net/e86a39f6e61fd.jpg.html
http://zapodaj.net/1ee7c87a90d6d.jpg.html

Baniak narożny, 350l o bokach prostych ok. 86cm, wysokości 60cm, szyba przednia po linii koła.
Oświetlenie świetlówki 2x30W
Filtracja: kubełek Eheim 750l/h, dwa filtry wewnętrzne gąbkowe 750 i 400 l/h
CO2: 2x bimber, w sumie 2,5l zacieru
Woda: pH 6,8-7, GH 12, KH 7, NO2 niewykrywalne, NO3 </=25 (azotany niestety mierzone paskami), temp. 28st. C
Podłoże: 10kg substratu Aquart, piasek, żwir o gradacji 2-4mm
Dekoracje: liczne kamienie, korzenie, kokosy, dwie szuczne roślinki maskujące filtry z racji tego, że nie posiadam aktualnie nic wystarczająco dużego.

Fauna:
-20 hyphessobrycon bentosi,
-19 gymnocorymbus ternetzi,
-8 carnegiella strigata,
-5 microgeophagus altispinosus,
-5 corydoras sterbai,
-2 ancistrus sp. albino,
-10 caridina multidentata,
-2 atyopsis moluccensis.

Flora:
-żabienica amazońska,
-żabienica harbich red,
-ludwigia repens,
-altenanthera sp. red
-rogatek sztywny
-pistia rozetkowa,
-i jak na razie dość :) (będę dokładał sukcesywnie)

Jeśli o czymś zapomniałem proszę pisać. Czekam na rady i uwagi.
Pozdrawiam =)

thaz
Ryba
Ryba
Posty: 250
Rejestracja: 23 listopada 12, 21:34

Re: [350] litrów zupy

Postautor: thaz » 19 listopada 15, 20:00

Hey, no fajny oldschool Ci wyszedł - pytanie czy takie było założenie :-)
Dałbyś już spokój z naklejaną tapetą :P
Obrazek

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: [350] litrów zupy

Postautor: Kubutek1990 » 19 listopada 15, 20:11

thaz pisze:Hey, no fajny oldschool Ci wyszedł - pytanie czy takie było założenie

Ja powiedziałbym raczej sztampa jak ch... =) Nie jest w stylu wyblimowanego zapaleńca, to prawda, ale zwalę to na brak wystarczającej masy roślinnej i na... tapetę :D
thaz pisze:Dałbyś już spokój z naklejaną tapetą
Odziedziczona po poprzednim właścicielu. Pewnie się pozbędę jak będę miał czym grządki obsadzić. Póki co czekam na koniec aukcji, wtedy będę mógł w gatunkach przebierać ;)

thaz
Ryba
Ryba
Posty: 250
Rejestracja: 23 listopada 12, 21:34

Re: [350] litrów zupy

Postautor: thaz » 19 listopada 15, 21:13

To jak to, postawiłeś baniak, zalałeś i wpuściłeś ryby żeby teraz
to wszystko rozgrzebać, bo kompletujesz gadżety? To chyba nie ta kolejność? :zimno:
Obrazek

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: [350] litrów zupy

Postautor: Kubutek1990 » 19 listopada 15, 22:50

thaz pisze:To jak to, postawiłeś baniak, zalałeś i wpuściłeś ryby żeby teraz
to wszystko rozgrzebać, bo kompletujesz gadżety? To chyba nie ta kolejność?

Zależy kto patrzy :D
Roślinek nie nazwałbym gadżetami. Samego dna nie zamieżam już tykać. Korzeni również raczej nie, ale do swojego zamysłu potrzebuję dużo więcej masy roślinnej. W sklepach niestety nie ma wystarczającego wyboru,a ceny są czasem kosmiczne. Na giełdę niestety rzadko kiedy mam czas jechać. Nie sztuką byłoby "zasranie" wszystkiego żabienicami i kryptokoryną z zoologa, więc zmuszony jestem kombinować. Póki co przeniosłem starsze roślinki, dodałem rogatka i pistię pod azotany, a teraz muszę organizować resztę.
Secundo, nie patrze na to jak na rozgrzebywanie. Masa akwarystów cały czas coś dosadza, przesadza, wyjmuje i zamienia. Co za frajda raz coś grzebnąć, zalać i pilnować żeby się nie zepsuło? Ja lubię zmieniać, poprawiać, czasami tylko dlatego, że mi się opatrzy, czasami po prostu muszę. Wierzę, że żywiec z tego powodu nie cierpi i nie zdarzyło mi się jeszcze ani jedno śnięcie.
I jeszcze jedno: zmiana akwarium przyszła szybko, akcja zrobiona przez jeden weekend, całkowity SPONTAN. Wiem, że niecierpliwość to mało akwarystyczna cnota, ale będzie musiało mi to zostać wybaczone. :ok:

A generalnie będzie wszystko zmierzało pod Rio Guapore, którą Bleher określił mianem najbogatszej w roślinność rzeki świata.

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: [350] litrów zupy

Postautor: Kubutek1990 » 27 listopada 15, 19:31

Update

https://www.youtube.com/watch?v=FjHWixf ... Sn9A1FYQw-

Update update'u:
30 oczywiście procent litrażu ;)

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [350] litrów zupy

Postautor: Greek » 27 listopada 15, 20:03

No całkiem przyzwoicie to wygląda - widzę, że wywaliłeś tę kiepską tapetę :)
Całkiem fajna koncepcja akwarium, daje to niezłą głębię i ryby dobrze się w tym prezentują.
Powiem Ci że nawet sobie całe przesłuchałem - wczoraj Kolega barttsw mi zaproponował oglądnięcie jakiegoś filmiku i okazuje się, że mi się tego bardzo dobrze słucha w tle, działa uspokajająco :D
Tylko myślałem, że update to jakieś uaktualnienie, a filmik jest jeden :roll: :mrgreen:
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: [350] litrów zupy

Postautor: Kubutek1990 » 27 listopada 15, 20:08

Greek pisze:Tylko myślałem, że update to jakieś uaktualnienie, a filmik jest jeden

Uaktualnienie do tematu na forum. Nie jestem youtuberem i nie prowadzę żadnego kanału =)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości