[112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

[112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: Dolphineq » 28 stycznia 06, 10:48

Witam.

Jako, że moje dwa "grubasy" ciągle rosną i stają się coraz to większe, postanowiłem je przenieść do znacznie większego akwarium. Zbiornik funkcjonuje już jakieś dwa tygodnie. Szczegółowe dane dotyczące owego zbiornika podaję niżej

Litraż : 112L
Oświetlenie : 4X18w ( 4x osram luminux )
Podłoże : Czarny żwir + MHK Floran
Filtracja : Tetra Tec 700 + Aquael Fan 1
Nawożenie : Planta gainer classic
Flora : Echinodorus rubin, Echinodorus Amazonicus, Blyxa Japonica
Obsada : 2 X welon + 3 X kirysek albinos
Ogrzewanie : Aquael 100w

Obrazek

Jestem otwarty na wszelkiego rodzaju komentarze.
Pozdrawiam. ;)
Ostatnio zmieniony 27 lutego 06, 13:28 przez Dolphineq, łącznie zmieniany 2 razy.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: Behemoth » 28 stycznia 06, 20:59

Bardzo ładne akwarium :) Wreszcie ktoś kto trzyma welonki w odpowiednich warunkach. Woda widzę, że troszke zmącona, ale to wkońcu welony. Roslinki widzę że pływają, ale to ... wkońcu welony :wink: Ogólnie oceniam na 5 :) Czy możesz pokazac zbliżenia welonów?

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: A-kara » 28 stycznia 06, 22:57

Hmmm jak by to ujac...dzungla? :wink: Akwa ma 112l,a wyglada na 48...przynajmniej dla mnie ,popracowalabym nad tym.Masz tylko 3 gatunki roslin i naprawde niezle oswietlenie ,czemu nie posadzisz innych roslin?Blyxa w calym akwa przeslania te echinodorusy :wink:
Na twoim miejscu pozbylabym sie chociaz polowy blyxy,posadzila althernathee,lub cokolwiek...calosc zmywa sie strasznie w jeden kolor :wink: Moze i duzo uwag ,ale na pocieszenie dodam ,ze gratuluje bardzo dobrej kondycji roslin. :)
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: Behemoth » 28 stycznia 06, 23:17

No może szanowna Akarko masz racje, ale weź pod uwagę, że to są jednak welony. Na Akwarystyka.com.pl czytałem że Dolphineq, skarży się, że niszczą mu Blyxe. Ja jeśli już to zamieniłbym te rośliny na Bolbitis,Microsorium,Anubiasy,Piste, Nurzańce :)

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: Dolphineq » 28 stycznia 06, 23:55

A-kara : Tak jak juz Behemoth powiedział. Skarżyłem się na www.akwarystyka.com.pl, że welony nie pozwalają mi utrzymać zbyt wielu roślin, tak wiec nie ma mowy o żadnej konkretnej aranżacji. Swoją drogą. całość zupełnie się ze sobą nie zlewa. Tak naprawdę kolory w akwarium są zupełnie inne, tylko niestety mój aparat cyfrowy nie sprawił się zbyt dobrze.

Behemoth : Microsorium będzie już niedługo, tylko boję się, że i ono zbyt długo nie wytrzyma w zbiorniku. Nie ma mocnych na welony. ;). Mysle ze w niedlugim czasie założę kolejny 112L zbiornik, tym razem w 100% roślinny i tam powędruje całość blyxy, a u welonów zostanie microsorium i pare echinodorusów. Wydaje mi sie, że tak bedzie najlepiej.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: jonasz78 » 28 stycznia 06, 23:55

Akwarium bardzo mi sie podoba ...az szkoda do niego wpuszczac takie brudasy jak welony ;) Jesli chodzi o aranzacje to pomijajac destrukcyjna dzialanosc welonow to nie uwazam aby tak niewielka roznorodnosc gatunkowa ujmowala cos z uroku tego zbiornika. Ma ono swoj styl i jest kompletne.
pozdrawiam
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: A-kara » 29 stycznia 06, 00:11

Wlasnie ,widze ,ze na zdjeciu odbija troche swiatla i wierzcie mi ,moje sfotografowane akwa rowniez w realu wyglada troche inaczej ,wszystko zalezy od kata ustawienia aparatu.Moze sie czepiam ,z tymi roslinami ,ale niestety mysle jak "Rosliniarz" i najchetniej kazdego chcialabym namowic na stworzenie 1,2,3 planu w akwa :oops: :wink:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: Dolphineq » 29 stycznia 06, 00:16

Dziekuje za wszelkie komentarze. Bądźcie pewni, że niedługo powrócę z nowym wspaniałym i w 100% Roslinnym akwarium, gdzie z całą pewnością nie będą pływały welony. ;)

Jeszcze raz dziękuję.
Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: kuba!!! » 29 stycznia 06, 09:13

A-kara pisze:ale niestety mysle jak "Rosliniarz" i najchetniej kazdego chcialabym namowic na stworzenie 1,2,3 planu w akwa


no nie do konca :) widzialas akwaria w stylu japonskim np. pana ammano? napewno tak
i tam jest jeden lub dwa punkty centralne np. kamien, korzen lub roslina i dno obrosniete glossostigma. widac ze dolphineq tez cos takiego staral sie zrobic, ale to tylko moje domysly.

ps behemoth widze ze lubisz tokio hotel hehehehehehehe :lol:

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: A-kara » 29 stycznia 06, 20:16

No tak masz racje kuba!!!, tylko ,że (przynajmniej wg. mnie) trzeba naprawde mocno znać sie na akwariach roslinnych by sworzyć taki zbiornik z wrażeniem głebi, taki ,ze patrzysz sie i masz wrazenie ,ze jestes w ogrodzie, a wiem ,ze mnie to nigdy nie wyjdzie heheheh :lol: no ale probowac nigdy nie zaszkodzi :)
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: Suonko » 29 stycznia 06, 21:09

Dolphineq, bardzo zazdroszczę tej Blyxy ... Szukam w trójmieście, ale raczej kiepsko ... Faktycznie do welonów jej szkoda :(
A samo akwa ... Mimo sympatii do pana Amano, też wolę takie akwaria z planem przednim i tylnym, także widziałabym jakieś roślinki albo inne dekoracje z tyłu. No chociaż coś, co zakryłoby filtr ... Może jakąś wyrośniętą żabienicę albo kryptokorynę. Może jakieś "patykowate" korzenie ...

Generalnie poczekam na rozwój wypadków :)
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: Dolphineq » 29 stycznia 06, 21:43

Suonko : Ja przeczesałem całe moje miasto w poszukiwaniu blyxy i nigdzie jej nie znalazłem. Padło na allegro. Roślinki przyszly całe i zdrowe, tak więc jeżeli naprawdę zależy tobie na tej roślince radzę poszukać czegoś na allegro.

Pozdrawiam. ;-)
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Suonko
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 509
Rejestracja: 4 lutego 05, 15:48
Lokalizacja: Gdynia

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: Suonko » 29 stycznia 06, 22:03

Dolphineq pisze:tak więc jeżeli naprawdę zależy tobie na tej roślince radzę poszukać czegoś na allegro


Ależ szukam :) Tylko teraz jakoś niebardzo jest, no i boję się trochę mrozów ...
Pozdrowienia - Suonko, Witek i Michalina oraz Zielone 112L

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: kuba!!! » 30 stycznia 06, 09:04

Suonko,
jak sie tak ladnie usmiechniesz jak na avatarze to ci podesle troche blyxsy po mrozach :)
A-kara,
wcale nie jest tak trudno urzadzic takie akwarium trzeba miec tylko troche kasy i czas aby sie nim opiekowac.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: [112l] Gold Fish Paradise - Nowe Zdjęcia str.2

Postautor: A-kara » 30 stycznia 06, 18:50

kuba!!! pisze:Suonko,
jak sie tak ladnie usmiechniesz jak na avatarze to ci podesle troche blyxsy po mrozach Smile


A ja ,a ja? :lol: Obiecales :twisted: !

kuba!!! pisze:A-kara,
wcale nie jest tak trudno urzadzic takie akwarium trzeba miec tylko troche kasy


No wlasnie nie kazdy ma kase :) Ja swojego 112l. nadal nie obsadzilam do konca ,a bez pomocy mamy i twojego ciaglego dogadywania pod tytulem "masz filtr dopiero ; kiedy ty to zalejesz; kiedy ty to uruchomisz" itp to chyba bym go jeszcze dotad nie zalozyla :mrgreen:
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości