[30l] bojek przez przypadek

Ibiz
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 11, 16:02
Lokalizacja: Wąbrzeźno

[30l] bojek przez przypadek

Postautor: Ibiz » 2 maja 16, 19:42

Witam.
Po 4 latach wracam w sumie dość przypadkowo do zabawy z akwarium.
Kilka lat temu miałem (chwaliłem się na forum) 112 litrowy baniak z brzankami. Z czasem byłem zmuszony go zlikwidować.
Minęło kilka lat i córka dostała na urodziny bojownika i zestaw aquaela - 10 litrową kostkę. Chciałem to od razu oddać do sklepu ale córeczka przekonała tatusia i wymieniłem wszystko na zestaw 30l. Z braku miejsca nie było mowy o niczym większym i musiała to być kostka.

Ale do rzeczy. Szkiełko za chwilę "kończy" 3 miesiące i choć nie jest może zbyt imponujące to postanowiłem sie pochwalić.

- akwarium 30 l ( 30x30x35)

- filtracja - filtr wewnętrzny Sera fil 60 z deszczownicą. Filtr posiada 3 moduły. W dwóch są gąbki o różnej granulacji a w trzecim ceramika.

- oświetlenie - dwie lampki ledowe o mocach 7W i 5W.

- ogrzewanie - grzałka z termostatem aquaela.

- flora - kryptokoryna, anubias, moczarki, mech na korzeniu, gałęzatki i jakiś niezidentyfikowany krzak ;)

- podłoże - JBL Aquabasis Plus + żwirek.

- obsada - ten ukochany bojek córeczki i.........no właśnie. I 6 danio różowych. Bidaki są u mnie miesiąc bo nie pytając o zdanie mamusia przywiozły z córeczką bo takie śliczne i pan w zoologicznym powiedział że śmiało można wpuścić do 30 l. Próbowałem oddać ale jak na razie bezskutecznie..... :/

Wrzucam kilka zdjęć poglądowych. Wszystko nieźle o dziwo się trzyma. Leję carbo i makro.
Proszę o opinie i sugestie co poprawić. Zdaję sobie sprawę że te nieszczęsne danio są nie na miejscu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2 maja 16, 20:23 przez Ibiz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [30l] bojek przez przypadek

Postautor: KAMYK32 » 2 maja 16, 20:07

Ja rozumiem ruch lewo strony,ale żeby fotki też w tą stronę musiały iść :razz: mowa o fc L .

Awatar użytkownika
Łukasz101291
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 30 sierpnia 15, 19:08
Lokalizacja: Grzybowo K. Kołobrzegu

Re: [30l] bojek przez przypadek

Postautor: Łukasz101291 » 3 maja 16, 20:06

Może wystaw je na OLX. Ja jak mam problem z nadmiarem ryb to wrzucam ogłoszenie i wcześniej czy później ktoś się zgłosi. Można je śmiało zastąpić krewetkami RC. Też są czerwone ;-)

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [30l] bojek przez przypadek

Postautor: locdog » 4 maja 16, 23:08

Łukasz101291 pisze:Może wystaw je na OLX. Ja jak mam problem z nadmiarem ryb to wrzucam ogłoszenie i wcześniej czy później ktoś się zgłosi. Można je śmiało zastąpić krewetkami RC. Też są czerwone ;-)


I będą świetnie nadawać się na pokarm dla bojownika.
Obrazek

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [30l] bojek przez przypadek

Postautor: mihow1979 » 6 maja 16, 20:19

Baaaardzo sympatyczna kosteczka :)
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [30l] bojek przez przypadek

Postautor: KAMYK32 » 6 maja 16, 20:37

mihow1979 pisze:Baaaardzo sympatyczna kosteczka :)

Mam nadzieję ,że tylko ona :mrgreen: bo reszta to "kibel" -dobrze ,że foto chociaż obrócone :ok: .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości