224L - Skalararium.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 224L - Skalararium.

Postautor: Wilkołak » 6 maja 18, 06:59

No już na dniach zaczynam się brać za restart i dodać ziemię pod piasek a to aktualne zdjęcie.
https://i.imgur.com/p6O6XW0.jpg
Trochę jest nie przejrzysta woda ale to przez to, że zdjęcie cyknąłem zaraz po podmianie, wiec jest trochę herbaciana.
jak bym nie ruszał akwa to Vallisneria Gigantea obrosła by dookoła akwa w poszukiwaniu podłoża, bo nic nie daję pod korzenie od Stycznia tylko leję do słupa wody nawozy, by piasek nie miał nieczystości w sobie. i tak się zastanawiam płukać ten piasek z akwa czy nie?

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 224L - Skalararium.

Postautor: Wilkołak » 13 maja 18, 06:07

Restart,restart i po restarcie.
Obecnie wygląda to tak.
https://i.imgur.com/c8hao46.jpg
Trochę jest takiego blasku na zdjęciu ale to przez to, że robiąc je miałem otwartą pokrywę.
Obecnie akwa jest na ziemi ogrodowej( z ogródka warzywnego) plus ziemia do juk, dracen i tego typu roślin, kulki gt i trochę torfu ogrodowego.
Ziemi dałem 1 cm dobrze ubitej. Na to 2cm piasku, potem siatka, potem znów 2 cm piasku i znów siatka i 5cm piasku, tak że podłoże mam grubości 9 cm.
Zrobiłem takie dość grube bo mam sporo Zbrojników Niebieskich a to koparki jak mało co.
Rybki do pływania mają jakieś 48cm.
Obsada się nie zmieniła 2x Sklarary, Neonki, Kiryski i Zbrojniki Niebieskie.
Rośliny są te same co były ale myślę o jakiś Anubiasach, żeby je gdzieś tam zamontować.
PH jest 7,6+/-

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: 224L - Skalararium.

Postautor: kodzaj11 » 15 maja 18, 23:57

Weź dodaj trochę żywszej roślinności bo jakoś nudne to Twoje akwarium, jakie masz tam oświetlenie? Pociągnie coś bardziej wymagającego ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 224L - Skalararium.

Postautor: barttsw » 16 maja 18, 06:03

skalary w ph 7,6 czlowieku zlituj sie zakwaszaj ta wode

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości