[42L] Kostka z pracy

Awatar użytkownika
Cramin
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 26 czerwca 18, 19:58
Lokalizacja: Myszków

[42L] Kostka z pracy

Postautor: Cramin » 28 czerwca 18, 20:27

Witam wszystkich, na imię mam Marcin a to jest mój pierwszy post na forum. Zacznę od prezentacji zbiornika jaki postawiłem sobie w pracy na biurku. Akwarystyką zarażony jestem od lat młodzieńczych, akwarium mam od przeszło 20 lat w różnych obsadach czy wielkościach. Kilka lat temu postawiłem sobie szkło 375l z pawiookimi, niestety awaria prądu przez weekend pod moją nieobecność doprowadziła do tragedii.
Obrazek
Nad akwarium myślałem już jakiś dłuższy czas, miałem już uszykowane akwarium 112l profilowane kupione jakiś czas wcześniej ale po przymiarkach na biurku okazało się, że miejsca na wygodną pracę już nie zostało. Szkło poszło na portal ogłoszeń a ja sam zacząłem szukać czegoś mniejszego. Bardzo podobały mi się małe kostki, krewetkaria albo małe roślinne zbiorniki z małymi rybkami.
Pewnego dnia znalazłem ogłoszenie na kostkę 35cm ze szkła OptiWhite za małe pieniądze. Do tego filtr i grzałka oraz lampa led 6w z Aquaela, korzeń, substrat i rośliny ze zbiornika sprzedającego. Wszystko aby wystartować akwarium. Jeden telefon i podróż przez województwo i mam szkło jakie mogę zmieścić na biurku.
09.05.2018r. Dzień założenia akwarium. Lampa Led 6W Aquael Plant, grzałka płaska Aquael oraz filtr Aquael FAN-mini plus do tego Gupiki od sprzedającego.
Obrazek
12.05.2018r. Wydawało mi się, że jest za mało światła i zrobiłem prowizoryczną belkę LED z dwiema żarówkami LED 4W 6500.
Obrazek
06.06.2018r. Przygarnąłem jednego Neonka ze sklepu akwarystycznego obok mojego miejsca pracy, był likwidowany i wyzbywali się żywego towaru. Do tego jednego zbrojnika niebieskiego. Korzeń pokrywa się mchem, nie dawałem większych szans bo śladowe jego ilości pozostały na korzeniu oczyszczonym przez poprzedniego właściciela.
Obrazek
22.06.2018r. Poczytałem, pooglądałem i w połowie miesiąca odpaliłem swoją małą bimbrownię CO2. 6W Aquaela + 8W z belki = niesamowity wzrost roślin ale również pokazanie się w kilku miejscach delikatnie glonów nitkowatych które sukcesywnie staram się usuwać z roślin czy korzenia. Doszło również czarne tło na tył, dodało to głębi zbiornikowi. Wypadła grzałka, bez niej woda utrzymuję temperaturę 25*C, podczas upałów 26-27*C co nie daje uzasadnienia trzymanie jej w zbiorniku. Oraz pojawienie się czerwonego dostojnika którego zawsze chciałem mieć w akwarium. Wielkość spokojnie powinna mu wystarczyć, ilość roślin również powinna dać miejsce na ukrycie się. W przyszłości może pojawią się koleżanki, nie będzie przecież starym kawalerem.
Obrazek
24.06.2018r. Akwarium się ustabilizowało, fajnie zarosło łącznie z korzeniem, jakieś punktowe pojawienie się krasnorostów na końcówkach liści i korzeniu.
Obrazek
Aktualnie zamiast FAN-mini pojawiła się kaskada FZN-2, myślałem nad kubełkiem ale obok czy pod biurkiem nie mam na niego miejsca natomiast podwiesić miałem, zasypana jadna komora ceramiką, w drugiej gąbka, skręcona na pół mocy inaczej mamy wirówkę we szkle.
Szyby delikatnie pokryły się plamkami glonów, jak wyczyszczę zrobię kilka zdjęć lustrem ze szkłem macro. Belka led na razie odstawiona, przyrost roślin był zbytnio duży.
Pozdrawiam Marcin

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości