[64l] pierwsze akwarium_perwerka

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: andrzejkowac » 10 grudnia 18, 16:23

Bzdury z ta ziemia nieraz cos sie wydostalo i tragedii żadnej nie było co najwyżej zrobi sie dwie wieksze podmiany i pozbiera odmulaczem to co wyszło i po problemie
Młode ampularie oddam

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: Peter007 » 10 grudnia 18, 16:52

I po co tym mikrobiologom były te studia? Mogli przyjść tutaj :D
W drodze ku Tanganice

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: pimowo » 10 grudnia 18, 17:48

Peter007 pisze:Parametry oszaleją i zakwitnie nowe życie ;)

Możesz coś więcej, dokładniej powiedzieć?

Dopytuję ponieważ troszkę mnie zaniepokoiłeś. Niedawno założyłem pierwsze akwarium i odrazu na ziemi bo się naczytałem, że wszytko jest super ekstra.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: Peter007 » 10 grudnia 18, 18:11

Do słupa wody zostaną uwolnione metale, których nadmiar spowoduje wysyp glonów. Są też teorie, że przy wzruszeniu podłoża z ziemi zostaną uwolnione jony amonowe przy których glony to już pewnik ale rośliny powinny sobie z tym poradzić błyskawicznie wchłaniając je. Dlatego uważam, że na początek przygody z akwarystyką to dość ryzykowna droga. Wszystko można opanować ale trzeba wiedzieć jak reagować.
Aaron Talbott opisał w kilku krokach jak dobrze przygotować ziemię, żeby zminimalizować ryzyko.
W drodze ku Tanganice

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: andrzejkowac » 10 grudnia 18, 21:12

Peter ja zakladajac swoje akwaria na ziemi nie słyszałem o takich pierdolach i pewnie dlatego nie narzekam na efekty teraz po przeczytaniu tych mądrości to pewnie będę sie nawet bał wsadzić kulki gliniane w podłoże zeby sie jakies tam jony nie uwalnialy swoja droga widzialem juz wiele akwariów bez ziemi z specjalistycznymi podlozami i glony tez tam rosły wiec bez przesady
Młode ampularie oddam

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: barttsw » 10 grudnia 18, 21:21

Glony to nieodzowna czesc ekosystemu proponuje popatrzec na ostatni konkursowy zbiornik kamila hazy

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: Mattija2 » 10 grudnia 18, 23:28

Peter, trochę to z palca wyssane. Praktykuję ziemię pod piachem od początków mojej przygody z akwarystyką i co bym nie robił za bajzlu w akwariach nigdy nie miałem problemów z ziemią.
Czy ją mineralizowałem, czy nie. Czy rośliny przesadzałem, czy odmulałem, cokolwiek nie robiłem. Zawsze jest ok.
Metale ciężkie? Jakie i z jakim wpływem na ekosystem?
Glony to nie pewniak. Glony to zaniedbanie akwarysty (lub wręcz przeciwnie, ja w Tandze sobie je "uprawiałem" w celach dekoracyjnych). Nawet bez testów można spokojnie ogarnąć baniak przy glonie równym zero (jak napisał Bartek, mała ilość to NATURALNE w każdym ekosystemie).

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: osama » 11 grudnia 18, 08:19

Opiszę krótko swoje doświadczenia z ziemią. Ziemia jest na całym dnie, problematyczne w przesadzaniu są rośliny z dużym systemem korzeniowym, gruba warstwa drobnego żwirku ułatwia przesadzanie, nigdy nie miałem zakwitów wody itp.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: [64l] pierwsze akwarium_perwerka

Postautor: jurkin » 11 grudnia 18, 08:33

Ja między ziemią a piaskiem mam drobną siatkę, ostatnio wyrwałem wiadro kreptokoryn i lotosa, nic nie pszedostalo się do wody, nic nie zakwitlo, zresztą jak nie było siatki i ziemia wychodziła razem z korzeniami to też nie było problemów. Osobiście wręcz polecam ziemię na początek przygody z akwarystyką. Zauważyłem że z ziemią mają problem ci co jej nigdy nie mieli.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości