[240] Aksolotl meksykański - start zbiornika

MiChow
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 18, 20:29

[240] Aksolotl meksykański - start zbiornika

Postautor: MiChow » 22 grudnia 18, 20:41

Witam, mam na imię Michał i zaczynam powoli przygodę z aksolotlami.

Trochę czasu minęło od pomysłu do zalania zbiornika wodną;

- stolarz zrobił szafkę
- szklarz ogarnął zbiornik na wymiar
- kupno dwóch filtrów (zewnętrzny EHEIM 4+ 2273 oraz wewnętrzny EHEIM Biopower 240)
- po wielu próbach znalezienie białego piasku (jak śnieg !)
- zakup kilku roślin oraz korzeni

Aktualnie zbiornik został wczoraj zalany wodą oraz podłączony filtr wewnętrzny.
W nocy przez przypadek filtr został odłączony i woda przez noc nabrała ciemnego koloru. Dzisiaj podłączyłem filtr zewnętrzny i dodałem do zbiornika bakterii nitryfikacyjnych. Zostało przymocowanie korzeni do podstawek od kwiatów i zasypanie ich, aby nie pływały na powierzchni wody (mam nadzieje, że plan się uda).
Po Nowym Roku do wyposażenia akwarium dołączy chłodziarka Teco TK500.
Pytanie mam co do dawki tlenu w filtrze wewnętrznym (czym się sugerować, aby móc ustawić odpowiedni przepływ), oraz czy deszczownica filtra zewnętrznego musi być nad poziomem wody, czy może być zanurzona ?
Miał ktoś do czynienia z filtrami zewnętrznymi EHEIM ? Słyszałem opinię, że jego praca jest w zasadzie nie słyszalna...mój filtr niestety po uruchomieniu i działaniu już kilka godzin cały czas hmm "buczy".

Niżej dołączam kilka zdjęć z dzisiaj.

Obrazek Obrazek Obrazek

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: [240] Aksolotl meksykański - start zbiornika

Postautor: bozek886 » 22 grudnia 18, 21:48

Masz tam jakieś oświetlenie?
Trochę mało tych roslin, ale bez światła i tak raczej będzie ciężko.
Deszczownia może być pod wodą. Do napowietrzania wystarczy ruch tafli wody... Nie potrzeba dodatkowego napowietrzania z filtra wewnętrznego.
Co do filtra... Nigdy nie mialem.
, Znasz parametry wody?

MiChow
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 18, 20:29

Re: [240] Aksolotl meksykański - start zbiornika

Postautor: MiChow » 22 grudnia 18, 22:08

Oświetlenie kupiłem, lampkę ledową (chihiros led)...ale okazało się że nie wchodzi na szybę grubości o 8mm więc została odesłana i szukam czegoś innego.
Aksolotle nie potrzebują ogólnie dodatkowego oświetlenia, lecz dla dekoracji chcę zainstalować coś co spowoduje w części akwarium delikatny półmrok. Jeżeli chodzi o rośliny, w kolejce czekają jeszcze anubiasy (aby posadzić na korzeniach), gałęzatki kuliste + planuje dokupić jeszcze kamienie (kryjówki dla płazów).
Parametrów wody nie znam, po świętach kupię test na amoniak/azotany (z tego co się orientuje jest to jeden z ważniejszych parametrów jeżeli chodzi o hodowle axów)

Ogólnie jest to mój pierwszy zbiornik "na poważnie", więc z chęcią posłucham rad, oraz przyjmę konstruktywną krytykę aby wyciągnąć wnioski :)

MiChow
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 22 grudnia 18, 20:29

Re: [240] Aksolotl meksykański - start zbiornika

Postautor: MiChow » 28 grudnia 18, 16:27

Deszczownice na dzień dzisiejszy delikatnie zanurzyłem i skierowałem ku górze aby był delikatny ruch tafli, a odkręciłem troszkę napowietrzacz w filtrze wewnętrznym.



Przyszedł dzisiaj kurier z skimmerem oraz delikatną lampką led. Pytanie odnośnie skimmera (proszę spojrzeć na zdjęcia niżej), w którym miejscu najlepiej go zamontować?



Otoczaki wylądowały w misce, a później w akwarium ! Poniżej efekt pracy.



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz101291
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 30 sierpnia 15, 19:08
Lokalizacja: Grzybowo K. Kołobrzegu

Re: [240] Aksolotl meksykański - start zbiornika

Postautor: Łukasz101291 » 10 marca 19, 22:55

Co tam słychać w z zbiorniku?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości