112l ----> Maraszenko

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 112l ----> Maraszenko

Postautor: Hunter » 6 marca 19, 15:22

Skoro nadal jest zielono to trzeba było zaciemniać dłużej.
Mogłeś też słabo zaciemnić. W akwarium muszą panować ciemności, w półmroku glony nadal się rozwijają. Jak mam potrzebę zacienienia akwarium, to małe akwarium przykrywam całe dużym kartonem a na to koc, natomiast większe zbiorki najpierw obkładam tekturami a potem koc ;)
Moze to wina wody z filtra RO akwarium mam od X czasu małe.. Srednie.. Duze... I nigdy nie mialem takich problemów jak wlewałem tylko odstaną wode z kranu.. Woda przez miesiac-dwa potrafiła nie byc podmieniona i bylo wszystko okej rosliny rosly.. Rybki zyly.. Teraz sie chcialem przylozyc kupilem specjalnie dwa filtry zewnetrzne, filtr ro, substrat na rosliny i wszystko ciach..

Woda RO nie ma tutaj żadnego znaczenia. Najwydajniejsze filtry i substarty wysokiej jakości nie pomogą na błędy w sztuce. Po prostu źle wystartowałeś baniak, popełniłeś kilka błędów które się skumulowały a efektem jest zielona woda. Uwierz, że restart tutaj nic nie pomoże ;)
Należy ustabilizować parametry i poczekać aż akwarium dojrzeje. Mam nadzieję, że NO3 i PO4 już podniosłeś?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości