[36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

geniusswdn
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 23 marca 14, 21:30
Lokalizacja: Polska

[36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: geniusswdn » 12 października 21, 16:58

Witam serdecznie i zapraszam do komentowania :)

Akwarium 27x27x50 cm 6mm 36,5 L brutto,
Podłoże manado ponad 5 Litrów,
Skały dragon stone 6 kg,
Oświetlenie AQUAEL LEDDY TUBE Day&Night 7W,
Grzałka AQUAEL ULTRA HEATER 25W,
Filtracja Tetra filter Jet 400 + filtr podzwirowy,

Pływać będzie w nim bojownik i prawdopodobnie kilka bystrzykow Amandy (ogólnie wolałbym np. Promieniaka/zwinnika filigera, ale rosną za duże? Może znacie podobne w miarę łatwo dostępne rybki?)

Rośliny: Ludwigia Mini sp. Super Red, Trawnik Eleocharis Parvula, żabienica Echinodorus Tenellus, nadwodka Hygrophila Polysperma 'Sunset', Hemianthus Micranthemoides, Limnophila Sessiliflora, Limnophila Aromatica.

W zestawie będę miał też małego heńka ale nie wiem czy zmieszczę wszystkie wymienione wyżej a co dopiero jeszcze jego, zobaczymy jutro.

Obrazek

Pierwszy problem to wzmocnienia (szyba nakrywowa) musiałem odkleić bo jaskinia się nie mieściła :D już są na swoim miejscu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze raz zapraszam do dyskusji :)

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: jurkin » 13 października 21, 07:01

Na kwarium też będziesz patrzył tylko z góry :? Daj jakąś fotkę z normalnym widokiem :D

geniusswdn
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 23 marca 14, 21:30
Lokalizacja: Polska

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: geniusswdn » 13 października 21, 14:44

Akwarium wystartowało :)

Wlałem 20 ml supreme bioguard
i azoo premium plant, oraz carbo w płynie (zalecana dawka)

I mam problem z filtrem, na początku nie chciał w ogóle zacząć pompować wody, dopiero jak obniżyłem go to załapał, jednak dosyć słabo dmucha ma nawet problem żeby zaciągnąć powietrze przez wężyk do napowietrzania.. filtr podzwirowy stawia aż taki opór wodzie? Czy to przez długą rurę filterek ma tak ciężko? Dodam że filtr strasznie głośno pracuje, Aquanova ncf-1000 to przynim nic :mrgreen:

jurkin pisze:Na kwarium też będziesz patrzył tylko z góry :? Daj jakąś fotkę z normalnym widokiem :D


Proszę bardzo :) wieczorem zrobię ładniejsze zdjęcia.

Obrazek

Edit: no i zdjęć nie będzie bo zrobiło się mleko.. czy możliwe że w ciągu kilku godzin zaatakowały pierwotniaki? Czy to po prostu filtr wyciągnął resztki pyłu z podłoża?

Edit²: to resztki pyłu z podłoża :) już się wszystko gdzieś osadziło i jest git. Pompkę będę musiał wymienić na mocniejszą, tylko że mocniejsze są większe :( znacie może jakiś filterek, który jest mały i ruszy podżwirówke?

geniusswdn
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 23 marca 14, 21:30
Lokalizacja: Polska

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: geniusswdn » 14 października 21, 20:02

Brzask

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzień

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

geniusswdn
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 23 marca 14, 21:30
Lokalizacja: Polska

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: geniusswdn » 18 października 21, 12:46

Akwarium dzień 5, rośliny ładnie już się zaczynają rozrastać lać nawozy normalnie zalecaną dawkę, czy do puki roślinki są młode ograniczyć nawożenie?

Słabym przepływem filtra jak ja razie przestałem się przejmować i zostawię tak jak jest, będę obserwował.

Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: Alina_33 » 20 października 21, 18:09

Bardzo ładne akwarium. A lokator jaki ładny! Więcej fotek lokatora poproszę :)

geniusswdn
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 23 marca 14, 21:30
Lokalizacja: Polska

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: geniusswdn » 21 października 21, 22:48

Jest bardzo podobny do tego z Twojego profilowego, jutro przystawię mu lusterko, bo sam jestem ciekawy :twisted:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji ludwigia się czerwieni, podczas gdy np. Limnophile wyraźnie zbladły.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: Alina_33 » 22 października 21, 12:04

Ludwigia ukradła sąsiatce żarcie. :D Ja zawsze kupowałam niebieskie bojowniki, one są prześliczne. Ten Twój kawaler bardzo ładny. Też takiego chcę. :) Ale ja dopiero startuję kostkę 19 L od Aquael'a.

Wadzkim
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 30 października 21, 10:05

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: Wadzkim » 30 października 21, 10:10

Wspaniałe te zdjęcia twojego akwarium, pozdrawiam!

Obrazek

geniusswdn
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 23 marca 14, 21:30
Lokalizacja: Polska

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: geniusswdn » 1 listopada 21, 00:31

Dzięki :)

Zrobiłbym jakąś aktualizację, ale brunatnice nie odpuszczają i nawet nie chce się patrzyć na te akwarium.. cierpliwie czekam :)

Aquaman87
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 11 września 20, 20:39
Lokalizacja: Białystok

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: Aquaman87 » 1 listopada 21, 13:01

super pomysł z tą jaskinią, pierwszy raz coś takiego widzę... Ciekawe tylko jak czyszczenie tego dolnego fragmentu szyby, dasz radę włożyć tam rękę ?

geniusswdn
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 23 marca 14, 21:30
Lokalizacja: Polska

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: geniusswdn » 5 listopada 21, 10:56

Brunatnice odpuściły, na nowych liściach nic nie widać, za to przyszedł jakiś glon nitkowaty, ale zahamowałem go alge away i nie rośnie.

Obrazek

Do akwarium doszło 6 krewetek amano 2 samiczki 4 samce. Betta próbuje, ale sprytnie uciekają :)

Ręki niestety tam nie włożę, ale czyścik na kijku już tak. Aktualnie szyby w jaskini są idealnie czyste, podczas gdy u góry przydałoby się czyszczenie.

Eva
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 29 grudnia 21, 08:53

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: Eva » 29 grudnia 21, 09:15

Przepiękny Bojownik i bardzo ciekawe akwarium. To jest jaskinia „pod ziemią”? Pierwszy raz coś takiego widzę :) Bojek tam wchodzi? Co do filtra to dla Bojka akurat dobrze, że słabo dmucha i nie powoduje zbyt dużego ruchu wody.

geniusswdn
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 23 marca 14, 21:30
Lokalizacja: Polska

Re: [36L] Pionowe akwarium z jaskinią dla bojownika 27x27x50cm

Postautor: geniusswdn » 22 maja 22, 12:57

Eva pisze:Przepiękny Bojownik i bardzo ciekawe akwarium. To jest jaskinia „pod ziemią”? Pierwszy raz coś takiego widzę :) Bojek tam wchodzi? Co do filtra to dla Bojka akurat dobrze, że słabo dmucha i nie powoduje zbyt dużego ruchu wody.


Oczywiście, bojownik często wchodzi do jaskini. Woda przepływa przez otwór ściągając tam jedzenie, fajnie wygląda jak bojownik goni karmę do jaskini :) krewetki też przeważnie tam urzędują.

Jednak przyszły problemy i jakby ktoś robił takie akwarium to radzę bardziej uszczelnić dookoła, podłoże stopniowo przedostawało się do jaskini zakopując ja częściowo i niestety czeka mnie restart tego zbiornika.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości