[54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

[54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: respire » 25 sierpnia 06, 14:35

Witam!
Baniak ma 54 litry. Zrobiłem go sam od podstaw. pokrywe także. jak narazie nie używam grzałki.
Filtracja: Niestety tylko Fan1
Oświetlenie: 24w zarówka energooszczedna.
Nawożenie: nawóz z allegro. Roślinex
Oczywiście jeszcze nie jest skończony, nie mam jeszcze krewetek które sa ciężko dostepne u mnie w miescie.... a poza tym kosztują majątek. planuje niskie rośliny na przód i oczywiście dosypać żwiru...
Rośliny:
Heteranthera zosterifolia, Hemianthus micranthemoides, Rotala indica, Wgłębka, Valisneria americana, Rotala sp.”green”, Bacopa australijska.
hmmm nie wiem czego nie napisałem :P KRYTYKA WSKAZANA... :) acha sorry za zdjęcia ale aparat naprawde marnej jakości...


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 września 06, 07:01 przez respire, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
MikA
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 16 sierpnia 06, 13:58
Lokalizacja: Leszno

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: MikA » 28 sierpnia 06, 08:22

No jeśli zrobiłeś to sam to wielkie słowa uznania :wink: a akwarium ocenię na 4- troszkę mało jak dla mnie roślinek, ale zapewne te się nie długo rozrosną więc może się zrobi ciekawe :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: Ren-Ai » 28 sierpnia 06, 15:09

Widzę piękne neonki, żwirek, korzeń, kokosy i roślinki. W tej kolejności :) Chcę zobaczyć to akwa za miesiąc, napewno będzie więcej gąszczu. No, no, samodzielna praca... bez zarzutu. :ok:
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
kakteo
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 25 sierpnia 05, 07:00
Lokalizacja: Lublin

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: kakteo » 28 sierpnia 06, 15:19

jakie gatunki krewetek chcesz tam hodować :?:
jeśli myślałeś o karłowatych to moim zdaniem masz w akwa troszkę za gruby żwirek, zdało by się dosypać trochę drobniejszego a nawet piasku... ja mam u siebie właśnie taką piaszczystą plażę, jest to miejsce gdzie podaję krewetką jeść, i nic się z jedzenia nie marnuje, nie wpada między kamyki... no i przydało by się troszkę więcej roślinek drobnolistnych...
czekam na rozwój sytuacji...
w prosektorium najweselej jest nad ranem...

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: sylwia14 » 29 sierpnia 06, 08:11

no, no całkiem fajnie użadzone tylko roslinki narazie troszku mizerne ale z czasem napewno bedą lepsze. Pęłne uznanie za wykonanie akwarium i pokrywy :ok: Pozdrawiam :)
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Awatar użytkownika
Ryba from NySa
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 22 sierpnia 06, 19:20
Lokalizacja: NySa

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: Ryba from NySa » 30 sierpnia 06, 11:29

Coś mi się w tym akwa nie podoba, tylko nie wiem co ;) . Chyba przeszkadza mi jakość fotki, bo akwarium jest dosyć fajnie urządzone.
W skali od 1 do 6 daję...hhhmmmm...-4. 8)
A! No i dokup roślinki, i postaraj się zrobic jakiś "trawniczek". :mrgreen:

Pozdrawiam! 8)
Pozdrawiam! 8)

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: respire » 31 sierpnia 06, 17:26

Witam.
Przepraszam za nieobecność.
A więc chce tam trzymac red-cherry. jak je dostane... myślę właśnie o dosypaniu żwiru. ale chyba nie dosypie drobniejszego bo przy odmulaniu wszystko wleci miedzy ten gruby :P. Jak narazie to od pyszczaków przeniosłem zbrojniki i po 3 dnich juz mam ikre. :) bede ojcem :P Jakie rośliny proponujecie na przód??? (i tak pewnie u mnie ich nie dostane) hehe aparat tez niebawem dostane bardzo dobry wiec napewno sie pochwale. ale jak skończe... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kakteo
Ryba
Ryba
Posty: 103
Rejestracja: 25 sierpnia 05, 07:00
Lokalizacja: Lublin

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: kakteo » 31 sierpnia 06, 19:34

jeśli chcesz mieć w tym zbiorniku redki to powinieneś mieć tam drobniejszy zwirek
proponuję Ci wybrać część starego zwirku z przodu zbiornika i dosypać w to miejsce nowego... a na trawnik polecam wgłębkę( bardzo łatwa w utrzymaniu ale ciężko ją przy dnie utrzymać, ja mam ją na siatce metalowej), pelię-troszke droższa, mini pelie, glossostigme i małego henia... ale te ostatnie to zależy już od tego jakie masz światło...
w prosektorium najweselej jest nad ranem...

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: respire » 4 września 06, 09:16

Witam.
Zrobiłem w akwarium kilka zmian. zgodnie z poradami. dorwałem tez nowy aparat. tym juz cos wychodzi ale dalej go nie opanowałem. a mozliwosci chyba ma. wiec musze sie pochwalic. zrobiłem mini plaże z przodu i kupiłem mech. a reszte ocencie sami. acha mam mały atak glonów....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: Saiqpat » 11 września 06, 23:55

Ladnie sie zapowiada jednak doradzalbym zmiane oswietlenia na swietlowki. IMO 2x18 W powinno byc w sam raz.

Natomiast co do roslin to jesli u Ciebie w miescie jest bida z tym to polecam zakupy na allegro :)
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: respire » 12 września 06, 09:19

Właśnie wszystkie co mam sa z allegro. jak narazie nie planuje zmiany oświetlenia bo musze powiedzieć ze jestem z tego zadowolony. rośliny rosną naprawde dobrze...

Awatar użytkownika
MarioCKR
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 11 września 06, 22:41
Lokalizacja: Kraków

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: MarioCKR » 12 września 06, 17:22

Pierwsze zdjęcia nie zapowadały tego co zobaczyłem na kolejnych, zdecydowanie rewelacja. Czy nie ma problemu z glonami przy zwykłej energoszczędnej żarówce, bo rośliny rzeczywiście wyglądają super.
[100l] Ramirez i ornatus http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=5473
Zapraszam do oglądania i komentowania:)

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: Izka:-) » 12 września 06, 17:25

No urządzac akwa to ty umiesz :):):) ehh... czemu jak tak nie potrafie tego zrobic... :D

respire
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 24 sierpnia 05, 11:12
Lokalizacja: Włodawa

Re: [54] docelowo Neony+krewetki- nowe zdjęcia, na koncu

Postautor: respire » 13 września 06, 09:30

no musze się przyznać ze problemy z glonami mam... ale to raczej przez nawóz który za wcześnie zacząłem podawać. to był błąd... teraz musze czekać az rośliny rozrosną sie i dopiero zacząć nawozić. wiąże też pewne nadzieje z krewetkami. moze one mi pomogą z glonami. jak je w końcu dostane.... DZIÊKI ZA OCENY :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości