Akwarium ogolne [200l] - Bazyliusza

Bazyliusz
Ryba
Ryba
Posty: 128
Rejestracja: 4 października 06, 10:29
Lokalizacja: Wolbrom

Akwarium ogolne [200l] - Bazyliusza

Postautor: Bazyliusz » 6 października 06, 12:56

Witam :)
wymiary akwa - 77/50/50 troche nietypowe, ale maxymalnie chcialem wykozystac miejsce :)

Filtracja to filtr kubelkowy AquaEl FZKN250 bez UV, + jeden wewnetrzny AquaEla, jakis sredni - niestety nie znam modelu :(
Grzalka 200W AquaEl z termostatem,
oswietlenie to 18W SunGlo + 18W FloraGlo + 2x20W zwykle swietlowki POLAM'u (troche malo)

mierzylem niestety tylko PH - waha sie w granicach 7,2 - 7,5

Dekoracja piaskowiec, łupek filitowy, wapien, korzenie
zwir rzeczny granulacja od3 - 5mm glownie troche zmieszany z 1cm

rosliny - cryptokoryny, anubiasy, microsorium, nurzaniec i jeszcze inne ktorych niestety nazw jeszcze nieznam ale szukam (prosze o pomoc :) )

Obsada: Skalary para, 6razbory klinowe, 1 neon (pozostalosc :( ) Gurami niebieskie parka, Barwniaki czerwonobrzuche - 2 pary+3samice, Para pielegnic zebr, zbrojniki tygrysie - para, zbrojniki niebieskie 2szt prawdopodobnie para, ostronos, kirysnik czarnoplamy 2 szt, kirysek pstry3szt, kirysek spizowy2szt

Czesc ryb znika za tydzien - przesadzilem w ilosci i to duzo.


a tutaj link do zdjec akwarium

pozdrawiam :) czekam na obiektywne oceny i zwlaszcza na sugestie co zmienic by bylo lepiej zwlaszcza rybciom!! :)
Ostatnio zmieniony 9 kwietnia 08, 22:09 przez Bazyliusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Ramirez
Ryba
Ryba
Posty: 111
Rejestracja: 30 sierpnia 06, 19:06
Lokalizacja: Kraków

Re: Akwarium ogolne [200l] - Bazyliusza

Postautor: Ramirez » 6 października 06, 14:11

Akwa ladni sie prezentuje!! I masz racje ze przesadziles!! Czy taki rak moze zjesc kiryska lub malego glonka?? Mozna go kupic na gieldzie akwarystycznej??

Bazyliusz
Ryba
Ryba
Posty: 128
Rejestracja: 4 października 06, 10:29
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Akwarium ogolne [200l] - Bazyliusza

Postautor: Bazyliusz » 6 października 06, 15:55

Ramirez,
rak jest u mnie od poczatku akwa. Obecnie ma lekko ponad 10cm bez wasow oczywiscie :) Ja kupilem go u Pana Louis'a w Krakowie - na allegro sprzedaje pod tym nickiem. Znajdzie u niego cos kazdy fanatyk malawi, tanganiki, Wiktorii, rakarze i krewetkarze :) Warto zagladnac jak ktos moze :) 19PLN kosztowal mnie taki malusi raczek mial moze z 1,5cm. kupilem dwa jeden padl - padl bo mial za zimno w transporcie :( Ten trzyma sie jak nic :) Wcina czasami rosliny, tzn. podgryza ale karmiony (pobiera tabletki dla glonkow z reki :D) olewa je zupelnie. Czasem salata, marchewka gotowana i jest ok :) Gdy podrosl raz tylko zjadl padlinke :)Ale mysle ze jesli rybcie sa male to nie pogardzi swiezutkim mieskiem :) Raczej nie atakuje ryb lecz broni swojej kryjowki. Na codzien go niewidac bo sie chowa w grotach. Zostawia za to sliczne wylinki - niestety mi sie pokruszyly i takim moge zrobic fotki. Wylinki bledna jednak po kilku tygodniach :( a szkoda bo kolorek maja miodzio :) błekitny :) Mam smaka na rakarium, ale nie wiem jak przekonac zone :D a raki sa naprawde piekne :)

Tak jak mowilem wyzej szukam domu dla czesci obsady - kilka osob sie juz znalazlo i czekam az przyjada po odbior.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości