Akwa HAITAUERA

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 28 listopada 06, 16:14

AKWA:
pojemność: 112 l;
oświetlenie: 2x 18W;
filtracja: Fanfilter 1 plus, gąbkowy pod brzęczyk; (już wiem, że muszę zmienić na dużo większy)

OBSADA:
2x para pielęgniczka ramireza
1x para prętnik karłowaty
5x kirys pstry
3x glonojad
1x ampularia

Wiem, ze brakuje mi tutaj roślin, ale najpierw muszę wszystko ustabilizować, zwiększyć oświetlenie i dopiero wtedy będę obsadzał dalej. No i korzenie- przydałby się jeszcze jakiś :) Z tyłu- nie widać: rurka PCV obsadzona mchem jawajskim (dla glonojadów).

Obrazek

Wszyscy razem jemy tabletki :)
Obrazek

Obrazek

Pan prętnik
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pan pielęgniczek :)
Obrazek

Pielęgniczka i jej doborowe towarzystwo:
Obrazek

Małżeństwo jak się patrzy:
Obrazek

Pani glonojad:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 listopada 06, 17:58 przez Haitauer, łącznie zmieniany 1 raz.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Karola(Arakis)
Narybek
Narybek
Posty: 74
Rejestracja: 27 listopada 06, 17:28
Lokalizacja: Bielsko

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Karola(Arakis) » 28 listopada 06, 16:23

kamienie do wyjecia, i jestes na dobrej drodze
Ostatnio zmieniony 28 listopada 06, 19:35 przez Karola(Arakis), łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Aigel » 28 listopada 06, 16:38

Po zobaczeniu pierwszego zdjecia (nie czytajac obsady) pomyslalem ze masz muszlowce, ewemtualnie jaks inna mala tanga/malawi. Twoje ryby niliczac pretnika sa to ryby zyjace w wodach miekkich i lekko kwasnych a ten piaskowiec napewno nie daje takich parametrow. Proponowal bym zmiane wystroju, badz obsady.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: ..::Robin::.. » 28 listopada 06, 19:17

Te kamienie nie pasuja do twojej obsady,to zupelnie inny biotop,tak samo jak bys trzymal kilka pyszczakow w akwarium roslinnym proponuje abys wywalil te kamienie i zakupil wiecej roslin akwarium nie najlepiej mi sie podoba daje 3/10
Pozdro :wink:

Awatar użytkownika
Buger1991
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 listopada 06, 20:11
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Buger1991 » 28 listopada 06, 21:01

Ladne akwa ale czy te kamienie nie pasowaly by bardziej do malawi czy tanganiki
60l:::::::
kilka Molinezji
kilka Gupikow
3x zbrojnik niebieski (1 to albino)
3x kirys pstry
92% nastolatków słucha rapu. Jeżeli jesteś ośmioma procentami tych, którzy słuchają prawdziwej muzyki, wklej to do swojej sygnaturki.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Saiqpat » 28 listopada 06, 21:28

IMO pozbylbym sie kamieni, dal w ich miejsce np korzenie i znacznie zwiekszyl ilosc roslin. To wlasnie dzieki roslinom mozna szybciej wszystko ustabilizowac. Tak wiec Twoje twierdzenie jest calkowicie bledne.

Co do zwiekszania oswietlenia to z tym nie przesadzaj bo zobaczysz co znaczy brak stabilizacji:) Wiem cos na ten temat bo sam przegialem :)
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 28 listopada 06, 23:10

Saiqpat pisze:Co do zwiekszania oswietlenia to z tym nie przesadzaj bo zobaczysz co znaczy brak stabilizacji:) Wiem cos na ten temat bo sam przegialem :)


To ja chciałbym wiedzieć chociaż na ekranie monitora co to znaczy. Jak wpływa za duze oswietlenie na stabilizację warunków i jakie oświetlenie proponujesz?
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Saiqpat » 29 listopada 06, 19:42

Generalnie chodzi o to zebys nie przeszedl powyzej 0,6 W/L. Problem polega na tym zze im wiecej swiatla tym szybsza fotosynteza tym szybciej moga pojawic sie niedobory mikro i makroelementow. A niedobory moga doprowadzic do rozregulowania i w efekcie do glonow. Oczywiscie mozna opanowac nawet molocha majacego ponad 1W/L ale jest to trudne i wymaga niemalego doswiadczenia.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 29 listopada 06, 21:06

Oki- poszedłem za Waszą radą; usunąłem piaskowiec z akwa i wymieniłem filtr na mocniejszy. SENIOR Plus- 1000 l/h. Teraz moje bajorko wygląda tak :

Obrazek

Wiem, że pusto. W najbliższych kilku dniach chcę dokupić jakiś duży korzeń na środek, choć jest to wydatek kolejnych kilkudziesięciu złotych... Ale czego nie robi się dla hobby ;) No i rośliny- pracuję nad tym ;)

I korzystając z okazji wyjętego aparatu zrobiłem ejzcze kilka fotek rybom :) Pochwalę się, a co!

Pielęgniczki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba najlepsze jak dotąd ujęcie pielęgniczki:
Obrazek

Kirys (czy on przypadkiem nie jest w ciąży?)
Obrazek

Kirys pod mikrozorium przyczepionym do jedynego kawałka piaskowca w akwa ;)
Obrazek

Pięęęęęękny pręęęętnik ;)
Obrazek

Glonojad, którego wcześniej nie udało mi się sfocić:
Obrazek

Wszystich amatoróf fotografii przeprasam za te piekielne przepalenia na grysie. Wybaczcie, nei chciało mi się bawić w korygowanie ich w manualu ;)

A jeśli by ktoś pytał, to uzywam Kodaka Z700. Zwykle używam trybu auto bez lampy, lub makro. Czasem jak mam chęć bawię się w manual, wtedy czasem nawet włączę lampę :D

Pozdrawiam!
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Filip01 » 29 listopada 06, 21:26

Kirys nie może być w ciąży. Kiryski składają ikrę nie rodzą rozwiniętego anrybku jak mieczyk. A to jest widocznie samica z dużą ilością ikry w brzuchu. Mam podobną sytuację ze zwinnikami jarzeńcami, kilka z nich jest gruba jak beczka.

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 29 listopada 06, 21:53

No też to miałem na myśli. Przecież aż tak nieuświadomiony nie jestem i nie myślałem, że kirysy rodzą żywe młode. Miałem na myśli ikrę. Czyli potwierdzasz moje przypuszczenia o ciąży kirysa?

A jeśli nei ciąży, to jak się to nazywa? Zaikrzenie? :D
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: ..::Robin::.. » 29 listopada 06, 22:03

Napewno nie jest w ciazy w takich warunkach zadne kirysy sie nie rozmnoza

Awatar użytkownika
Haitauer
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 25 czerwca 06, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Haitauer » 30 listopada 06, 11:34

..::Robin::.. pisze:Napewno nie jest w ciazy w takich warunkach zadne kirysy sie nie rozmnoza


W takich, to znaczy jakich?? Poza tym mylisz się mój drogi kolego- już raz kirysy złozyły ikrtę, ale ta natychmiast została zjedzona przez bocje... Wiec Twoja teoria o nierozmnazaniu się kirysów w "takich" warunkach, cokolwiek niie miałbyś na myśli jest błędna.
www.krabownia.pl - Serwis poświęcony hodowli krabów, spora galeria i forum. Zapraszam gorąco!

www.hortusogrody.pl - usługi ogrodnicze Łódź.

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: ..::Robin::.. » 30 listopada 06, 11:53

Ta tylko ciekwe skad te bocje wziales,bo ja nie widze tam zadnych bocji :lol:
Ja sie kolego nie myle wiem co mowie,i jestem pewny ze ze w kupie kamieni (to co miales poprzednio) kirysy zadnej ikry ci nie zloza

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Akwa HAITAUERA

Postautor: Ren-Ai » 30 listopada 06, 12:08

Tak szczerze, to mnie trochę rozbwiliście, ale dzięki, ostatnio mam zły humor. Na razie w akwa 'pustki',ale wierzę, że będzie lepiej. Rybcie są pięękne, szczególnie prętnik...
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości