Moje 112l

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Moje 112l

Postautor: macios2 » 28 grudnia 06, 10:44

Sprzęt:
Filtr wewnętrzny SENIOR PLUS (N) 1000 - jedną komore wypełniłem wkładem ceramicznym
Grzałka z termostatem AquaEL-a - dosyć stara już
Termometr elektroniczny
Obudowa z czarnego ABS z oświetleniem 2x18W + dorobiony przeze mnie odbłyśnik - wiem że to troche mało, ale neonki nie lubią mocnego światła


Rośliny:
Bacopa monnieri
Hygrophila Salicifolia
Cabomba
Echinodorus amazonicus
Acorus gramineus
Spatyphylum willisi - wciśnięty mi w akwarystycznym pseudoakwariowy skrzydłokwiat, narazie nie gnije

Ryby:
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek pstry
1x kirysek spiżowy
5 x bystrzyk ozdobny
10x neon innesa

2x pielęgniczka ramireza + ikra :D

Warunki:
temp. - 26C
pH - 6-6.5


Zdjęcie z tego tygodnia:
Obrazek

Zdjęcia starsze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 stycznia 07, 21:01 przez macios2, łącznie zmieniany 1 raz.

maciej_ostrow
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 stycznia 06, 11:51
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: Moje 112l

Postautor: maciej_ostrow » 28 grudnia 06, 10:56

Akwarium bardzo ładne, tylko w nim rybek nie widać, ja bym dorzucił jeszcze z 6 neonków
:P i na twoim miejscu pozbyłbym się tych kolorowych kamyszków i trochę lepiej zakrył sprzęt.
bardzo ładny Kirysek Panda, sam mam jednego, ale mój nie ma takich płetw jak twój

Karola(Arakis)
Narybek
Narybek
Posty: 74
Rejestracja: 27 listopada 06, 17:28
Lokalizacja: Bielsko

Re: Moje 112l

Postautor: Karola(Arakis) » 28 grudnia 06, 11:01

Troche wiecej roslinek i zwirek jakby był jednokolorowy lepiej by to wygladało. Kirysek naprawde ładny :)

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Moje 112l

Postautor: Ren-Ai » 28 grudnia 06, 11:01

Wywaliłabym te kamienie i kupiła więcej roślin, a oprócz tego, nawet nawet
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: Moje 112l

Postautor: macios2 » 28 grudnia 06, 11:04

jaka panda? nie mam takiego lol :D
kamyczki powoli lądują do tyłu bo przykrywają roślinki by nie wypłynęły
sprzęt będzie zakryty jak się roślinki rozrosną narazie to akwa ma miesiąc a ostatnie dwa tygodnie to walczyłem z inwazją okrzemków nawet pisałem o tym na forum, naszczęście dzięki radom forumowiczów się udało
co do rybek nie chce żeby było za dużo, a neonków na zdjęciu nie widać bo się za bakopą schowały akurat

macioch
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 21 września 05, 20:05
Lokalizacja: Chmielowice k opola

Re: Moje 112l

Postautor: macioch » 28 grudnia 06, 13:15

mało roślin kolowy żwir i takie pierdułka nie ukrywam że mi sie nie podoba
zmień żwir na jeden kolor(czarny) więcej roślin i wyrzuć te pierdułka


po za tym:
żeby pstrego od pandy nie odróżnić to już trzeba mieć magiczny wzrok

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: Moje 112l

Postautor: karlos » 28 grudnia 06, 13:17

To nie jest panda,a normalny samiec kirysa pstrego :P
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: Moje 112l

Postautor: headphones » 28 grudnia 06, 13:40

Fajne tło aczkolwiek reszta prezentuje się średnio, bardzo razi ten żwir i sztuczne ozdoby, lepiej kupić porządne korzenie. Rośliny jeszcze dołożyć i posadzić w grupach większych jak po 3 sztuki. ;) Proponuje np nurzańca, zasłoni jakąś część filtra i pomniejszy wrażenie pustki.
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: Moje 112l

Postautor: macios2 » 28 grudnia 06, 15:03

taa naprawdę mój kirysek do pandy podobny lol. Zresztą pisałem że mam pstre i spiżowego. Co do żwiru to mi się mieszany podoba aczkolwiek zadużo jasnego jest i jeszcze dokupie troszkę ciemnego i podokładam w wodzie. Korzeń dokupiłem, jeszcze jedna kabomba też doszła, co do ozdóbek to mnie one nie rażą, bo one statków czy zamków nie przedstawiają (a wtedy to paskudztwo jest), ten ceramiczny kokos się bardzo rzucał w oczy, więc dałem go teraz za duży korzeń do tyłu bokiem pod żabienice, więc ona go trochę zakryje a bardzo polubił go mój glonojad :D poza tym to od rodziców :P. Zdjęcia po zmianie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2006-12-28, 15:10 ]
a co roślin to nie takie proste, jest po świętach a akwarystyczne w moim mieście to do najlepszych nie należą z roślinkami cienko, wczoraj np. byłem w trzech to z interesujących mnie roślin kabombe tylko znalazłem, dzisiaj byłem w kolejnym czwartym akwarystycznym to był tylko korzeń, a kupić dwie roślinki takie same to sztuka bo zazwyczaj jest po jednej z gatunku w akwarystycznych tylko, z dużych roślin już mi wystarczy bo one się przecież jeszcze rozrosną, potrzebne mi jakieś za to na pierwszy plan, co polecacie?

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Moje 112l

Postautor: Ren-Ai » 28 grudnia 06, 15:19

Na pierwszy plan mniejsze kryptokorny, np wilissi, a z tyłu hygrophille polysperma. Akwarium podoba mi się, ale jakby ten żwir zamienić na ciemniejszy... Uwierz, będzie o wiele piękniej
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: Moje 112l

Postautor: macios2 » 28 grudnia 06, 15:41

toteż dodam czarnego napisałem przecież
kupiłem ciekawy korzeń na allegro wręcz idealnych dla mnie rozmiarów, pójdzie na prawo gdzie teraz jest ta jasna ceramiczna grota, a ten środkowy korzeń trochę przesunę więc i kokos pójdzie w diabli :zly: , więc za waszą radą ozdóbek już nie będzie

Topek
Ryba
Ryba
Posty: 188
Rejestracja: 3 listopada 05, 21:57
Lokalizacja: Podlasie :)

Re: Moje 112l

Postautor: Topek » 28 grudnia 06, 16:26

Widzę że masz Acorus'a gramineus'a. Nie jest to roślina akwarowa, tylko bagienna. Zgnje tobie w akwarium (i chyba już zaczęła :D ). I mam pytanie: jak i z czego zrobiłeś odbłyśnik ?

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: Moje 112l

Postautor: macios2 » 28 grudnia 06, 16:59

acorus własnie rośnie o dziwo bo jak go kupiłem to był malusi, a bagienna to chyba większość akwariowych roślin tylko nie wszystkie z bagiennych nadają się by być akwariowymi i tak jest z tymże tatarakiem

odbłysnik to była prosta sprawa, otóż przestrzeń w którą zamontowane były świetlówki była graniastosłupem bez jednej podstawy
zrobiłem z dwóch warstw foli aluminiowej prostokąt, zagiołem go na bokach i włożyłem podświetlówkę, był takich rozmiarów i przykleiłem go w taki sposób (na dola cienką taśmą pośrodku a później dopiero boki) że wyszedł półokrąg i ot cała filozofia

Tak sobie rozmyślałem i sobie rozmyśliłem (słowotwórstwo lol) Ten korzeń com zamówił to podobnej barwy do tego malusiego korzenia więc:
Ten mój stary ciemny korzeń dam na prawo a z tego nowego i małego utworze kompozycje która zajmie środek i lewą stronę, of course korzenie nie będą dochodzić do szyb, będą się skupiać bardziej na środku, coś takiego:

|...................................................................................................................................|
|..................................................................................................ooooooooooo.............|
|.................................................................oooo......ooooooooooooooooooooo................|
|.........ooooooooooooooooooooooo..........oooooo....ooooooooooooooooo..........................|
|........oooooooooooooooooooo.................. ooooooo.oooooooooooooooooo......................|
|.........oooooooooooooooooooooooo..........ooo.....oo.....ooooo..........ooooooo...................|
|__________________________________________________________________________|

Wywale także te ceramiczne "ozdóbki"
I będe polował na kryptokoryny w akwarystycznym

[ Dodano: 2006-12-28, 17:53 ]
jeszcze jedno, namawiacie mnie ta rybki, ile neonków mogę jeszcze kupić by nie było ryb za dużo? tylko tak profesjonalnie zeby rybki sie dobrze czuły

[ Dodano: 2006-12-28, 18:09 ]
no bo według reguły 1cm na 2l to juz mam za dużo lol :D
bo:
mam 10Neonów one dorastają do 4cm, ale dajmy im te 3cm
5 bystrzyków, im damy 4cm
3 kiryski powiedzmy 6cm
3 zbrojniki im damy 10cm
w sumie wychodzi 98cm czyli potrzebowałbym na to 200l a mam 115l, a wy mowicie malo ryb no to sie pytam ile jeszcze moge?

Awatar użytkownika
Saiqpat
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 524
Rejestracja: 19 maja 04, 23:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje 112l

Postautor: Saiqpat » 28 grudnia 06, 18:12

A moze zamiast wywalac sprobowalbys pokryc te ceramiczne zabawki mchem lub galezatka?? nabralyby naturalnego wygladu.

Co do problemu z kupowanie roslin w zoologikach to polecam allegro. Sam tam sie zaopatruje:)

Daj wiecej jednolitego zwiru, wtedy rosliny przestana Ci wyplywac. W tylnej czesci warstwa ok 8 cm i 4-5 z przodu. Stworzysz dzieki temu efekt glebi w akwa. No i daj cos niskiego na pierwszy plan.

Co do acorusa to niestety ale Ci zgnije. To ze jeszcze nie gnije niczego nie znaczy. Skrzydlokwiaty gnija po pol roku w akwa. Chodzi o to ze rosliny bagienne moga jakis czas byc calkowicie pod woda (pora deszczowa) ale potrzebuja tez w procesie wegetacji okresu nad powierzchnia.
www.akwaria.pl/forum
Zapraszam na forum o krewetach

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: Moje 112l

Postautor: macios2 » 28 grudnia 06, 18:17

nikt nie mowi ze mi wyplywaja, ale zwiru dodam dla wygladu, wywalic ozdobki wywale bo zaduże są a korzeń ładniejszy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości