[Akwarium 30L] [Ogólne]

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 29 grudnia 06, 11:24

chyba mam o wiele mniej mam 3 razy mniejsze akwa a róznica jes 12 rybek no to oddam molinezje 2 a 2 se zostawie bede miec wtedy 2 gupiki 2 molinezje 2 mieczyki 3 kiryski i 2 glonojady

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: sylwia14 » 29 grudnia 06, 11:28

nio niewiele widać na tych fotkach, ale z tego co zobaczyłam to nieszczególnie podoba mi sie do akwa, nie liczac tego że nie lubie jasnago żwirku to te woje rośliny sa jakoś tak beznadziejnie ułozone... zrób coś z tym. Z tego co zauważyłam to to akwa ma 30l więc pozbądź się w najblizszym czasie zbrojnika niebieskiego, bo on rosnie troche duzy ;)
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 29 grudnia 06, 11:42

A dlaczego rośliny ci sie niepodobają mam fajne roślinki mam imchy mam żadki mech crepik

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: macios2 » 29 grudnia 06, 11:58

MBanan pisze:chyba mam o wiele mniej mam 3 razy mniejsze akwa a róznica jes 12 rybek


tak ale neonki dorastaja do 4cm a do ilu mieczyki, molinezje? to duzo wieksze ryby!

[ Dodano: 2006-12-29, 12:00 ]
MBanan pisze:A dlaczego rośliny ci sie niepodobają mam fajne roślinki mam imchy mam żadki mech crepik


bo masz beznadziejnie ułozone! jakies wyspy trawowe, oe powinny byc kolo siebie a nie tak, na srodku pelno tego a po bokach nic, jak sie robi akwa to wieksze rosliny ida na tyl, nizsze przed nimi itd. a z przodu nic roslin, ewentualnie dywanik jakis

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 29 grudnia 06, 12:39

No to powiedz mi jak mam je ułożyc te z tyłu dobre są ułożone ?? trawiczek połącze w jedno mech ten wielki gdzie mam dać i co z resztą z czego mam ten dywanik mam zrobić z wgłeki czy z eleocharisa ajak tak to z jakiego gatunku

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: macios2 » 29 grudnia 06, 12:41

duze roslinky przy tylniej szybie i dokp troche, jeszcze potem jakis korzen przed nimi dodaj i posac te mniejsze, a pod nimi trawnik z mchow

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 29 grudnia 06, 12:55

Tak ale jakorzenia niechce mieć w tym akwa tylko w drugim bo tam bede mie krewetkarium a jakie byś poradził roślinki na środek a trawnik chce zrobic z czego innego wiec porad mi z czego bo mech bedzie na tej skałce

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: Rama » 29 grudnia 06, 14:24

maciej ostrow pisze:PS. Ta strona o jakiej pisała RAMA z roślinami to http://www.holenderskie.pl/


Wcielo mi jedna literke <lol>

macios2 pisze:ja też radziłbym ci zrobić kierując się http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=5787 gupikarium.


Bardzo ladne akwarium. Widac reke profesionalizmu :)

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: macios2 » 29 grudnia 06, 14:33

ladne ladne, jakbym robil male tez bym sie tym kierował, roślinki jakie? bacope, hygrophile, zabienice kryptokoryny, o tych wiem ze sa latwe w uprawie, a o innych niech ci doradza bardziej doswiadczeni

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 29 grudnia 06, 14:38

to co moje rośliny są do kitu ?? Wcale tak o swoim akwa niemyśle w koncu kazdemu podoba sie co innego no nie??

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: macios2 » 29 grudnia 06, 15:23

nie mowie ze sa do kitu! Pytales sie jakie jeszcze dosadzic to ci mowie, swoje zostaw i dodaj jeszcze te, i koniecznie pomysl o obudwie z oswietleniem a mieczyki, glonojady i molinezje oddaj bo to mordęga dla nich, zostaw kiryski i gupiki, dokup jedną czy dwie samice gupikom, zebys mial po rowno samce i 2 samice

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: Rama » 29 grudnia 06, 16:11

Mnie takze sie podobaja rozne rosliny, ale niestety nie kazda roslina moze byc trzymana w kazdym zbiorniku. Jest to zalezne od wielu czynnikow, a w Twoim przypadku zaden czynnik nie jest spelniony.

Jeden z nich to wlasnie oswietlenie ktorego u Ciebie praktycznie brak... Oswietlenie to nie same swietlowki (zarowki) i W (Waty), ale takze inne czynniki takie jak np. barwa swiatla... Poszukaj na forum i poczytaj, bylo o tym sporo pisane, a wszystkiego na tacy nie dostaniesz bo teraz byly Swieta, ale nie Dzien Dziecka.

Kolejnym czynnikiem to podloze pod rosliny, nastepnie nawozy jakimi je karmisz... CO2 itd... itd. Zapomnialem jeszcze o temperaturze wody.

O rybkach chyba juz wiele osob napisalo co sadzi wiec nie bede sie powtarzal.

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 29 grudnia 06, 19:15

ja jakoś mam klape z żaróką tylko na tych zdjeciach tak wyszlo za 1 miesiąc bede mał cyfrówke to popykam pare zdjec a jeśli chodzi o nawożenie to chyba kupie sobie kulki pod podłoże som takie lub jakis płyn nawozujący.Z roślin jeszcze coś dokupie ale mi jak narazie akwa sie podoba i niechodzi czy komuś sie podoba tylko czy mi no nie?? :D

a moze są a nie som - Moderator

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: Rama » 29 grudnia 06, 22:16

MBanan pisze:ja jakoś mam klape z żaróką


Jeszcze masz klapki na oczach, bo nie czytasz tego co Ci wszyscy pisza...

PS. Proponuje nikomu sie juz nie wypowiadac co by w tym akwa zmienic bo i tak kolega nie ma ochoty nic w tym kierunku robic, a nasz czas na czytanie postow w tym watku to strata czasu...

michalek_wzr
Ryba
Ryba
Posty: 202
Rejestracja: 31 grudnia 06, 14:20

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: michalek_wzr » 3 stycznia 07, 22:56

ula la... za duzo rybek jak na zbiornik 30 litrowy... zdecydowanie. Glonojad, Molinezje i Mieczyki tu nie pasuja...
Akwarium[140L]Tilapie Akary

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości