[Akwarium 30L] [Ogólne]

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

[Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 28 grudnia 06, 21:32

Akwarium 30L
Oświetlenie:Żarówka 15W
Nawożenie:Brak
Filtracja:Peen Plax 300
Ogrzewanie:Grzałka z termostatem Elite 50W

Fauna:
-2x Glonojady
-3x Kiryski Spiżowe
-4x Molinezje Black Molly
-2x Mieczyki Zielone
-2x Gupiki
Flora:
-5x Kabomba
-1x Skałka Porośnięta Mchem Javajskim
-1x Anubias
-1x Koszyczek Eleocharisu Acicalurus Niestety Część Została Zjedzona
-1x Duża Nadwódka Jak Widać
-2x Lilie [Nieznam Dokładnej Nazwy Tej Rośliny]
-1x Nurzaniec
-5x Moczarka Kanadyjska
-1x Rogatek Sztywny

Sorki za zdjecia ale apart mi sie coś popsuł i za ciemne zdjecia wyszły i są małe bo wieksze mi sie nie chciały na imageschacku załadować.Oceniajcie moje akwa np: twoje akwa oceniam na 10/10 i piszcie co brakuje z roślin i ryb a co mam dokupić.

[img=http://img113.imageshack.us/img113/453/axu4.th.jpg]

[img=http://img294.imageshack.us/img294/1121/flm3.th.jpg]

[img=http://img168.imageshack.us/img168/5702/zdj281cie13ui5.th.jpg]

Pablo89
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 18 listopada 06, 21:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: Pablo89 » 28 grudnia 06, 21:38

mi osobiscie te akwa sie nie podoba...mozliwe ze w rzeczywistosci jest lepiej ale na fotkach jest biednie...poza tym jak na 30l to masz za duzo ryb...poza tym glonojady mieczyki molinezje i kiryski wymagaja wiekszego litrazu...
Akwarystyka...Mój świat...Moje hobby...

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 28 grudnia 06, 21:47

pomuż mi zmienc te akwa na lepsze jakie rośliny mam sprzedać jakie dokupic jakie ryby sprzedać jakie ryby dokupić zeby te akwa było lepsze

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: Rama » 28 grudnia 06, 21:59

1. Najpierw naucz sie pisac....
2. Pozniej naucz sie czytac... Na tym forum znajdziesz wiele nurtujacych Cie informacji co i jak ze soba polaczyc...
3. Mnie takze ten zbiornik nie przypadl do gustu... ale moze jak dojrzeje bedzie lepiej.

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 28 grudnia 06, 22:11

Ale to chociaż napiszcie mi co mam kupić co sprzedać proszę

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: Rama » 28 grudnia 06, 22:15

MBanan pisze:Akwarium 30L
...

Fauna:
-2x Glonojady
-3x Kiryski Spiżowe
-4x Molinezje Black Molly
-2x Mieczyki Zielone
-2x Gupiki



- Glonojad - potrzebuje wiekszego akwarium
- Mozlinezja - potrzebuje wiekszego akwarium
- Mieczyk - potrzebuje wiekszego akwarium.

Proponuje zostawic sobie te dwie sztuki Gupikow (jako ze jestes poczatkujacy), a nawet dokupic ze 2 samce... Jak poszukasz w galerii to zobaczysz piekne akwarium 30l z gupikami... Postaraj sie zrobic cos podobnego. Napewno Ci sie spodoba.

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 28 grudnia 06, 22:18

ok a jeśli chodzi o roślinki to co proponujecie

Awatar użytkownika
headphones
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 30 lipca 06, 20:08
Lokalizacja: Brzeg

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: headphones » 28 grudnia 06, 22:24

Dolać wody, kupić jakąś pokrywe... Sprzedaj glonojady, mieczyki i molinezje. Kup 3 otoski, jakiś korzeń... Kabomba Ci się nie utrzyma, lepiej zainwestować jeszcze w jakieś anubiasy i moczarki na tył. Możesz kupić sobie stadko kardynałków(6-sztuk) lub dokupić z 3 samce gupika.
Para-moje, para-Twoje, onomatopeiczne, paranormalne, paranoje we dwoje.
Moje 60L i maleństwo.

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: Rama » 28 grudnia 06, 22:38

Pokrywe... Pierwsza rzecza jaka musisz zrobic to zakupic badz samemu zrobic pokrywe do akwarium z oswietleniem... Jesli chcesz trzymac rosliny z duzymi wymaganiami swietlnymi to proponuje zrobic pokrywe na dwie swietlowki po 15W kazda. Wtedy bedziesz mial 30W na 30l wody a to jest naprawde duzo. Jedyne co to szerokosc akwarium. Swietlowki 15W potrzebuja okolo 45cm dlugosci... Jesli nie masz tak duzego akwarium to zrob 3 x 8W...

Gdy juz bedziesz mial wykonana pokrywe mozemy dobrac rosliny.
Najlepsza strona (baza) ze spisem roslin to www.holenderski.pl . Tam znajdziesz wszystko.

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 28 grudnia 06, 22:57

na tej stronie jest jakis test pisemny

Awatar użytkownika
orzeszek
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 28 grudnia 06, 22:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: orzeszek » 28 grudnia 06, 22:58

hej...moim zdaniem akwarium jest słabe ale gdybys dodal jakis korzeń i wyzsze roslinki(żabienica belhera)to akwarium zmienilo by wygląd na lepsze i masz jak na 30l zbyt duzo rybek pozbąc sie molinezji mieczyków i glonojadów za to kup np. neonki i otoski :wink:

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 28 grudnia 06, 23:05

Ale ja już z tyłu niemam miejsca na roślinki mam środek i przód tylko a z tyłu mam wielką nadwódkea co do rybek to mają sie dobrze już 4 raz młode miałem molinezji a mieczyki 2 razy mi sie okociły a gupiki chyba z 6 8) czyli jak by miały by sie źle to by sie nie kociły molinezje i mieczyki no nie ??

maciej_ostrow
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 26 stycznia 06, 11:51
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: maciej_ostrow » 29 grudnia 06, 09:16

Ale zrozum, że jak całe forum ci pisze że masz wywalić mieczyki, molinezje i glonojady to znaczy że tak będzie dla nich lepiej. Za kilka miesięcy to one będą za duże na to akwa 30l, glonojady będą zawracać na dwa razy i napewno będzie im smutno, a rozmnożyć molinezje, mieczyka czy gupika to żadna sztuka, ale z racji tego że jesteś początkujący to ci tego gratuluje, sam cieszyłem się jak dziecko gdy mi się pierwszy raz okociły gupiki.
Z mojej strony radze cie pozbyć ci się wyżej wymienionych ryb i dać zamiast tego otoski, albo ślimaka ampularie jako ekipe sprzątającą.
Sam zakładam zbiornik trochę mniejszy (22L) i w nim zamierzam posiadać 8 neonków i ampularie.
Pokrywa to dla ciebie druga ważna sprawa, jak zrobić samemu taką pokrywe znajdziesz na forum. Poszperaj trochę, na forum było wiele akwariów o takim litrażu jak twój, sam się na nich wzoruje trochę.

PS. Ta strona o jakiej pisała RAMA z roślinami to http://www.holenderskie.pl/

MBanan
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 27 grudnia 06, 13:54

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: MBanan » 29 grudnia 06, 10:44

a ja te akwa mam 4 miesiące niejestem początkujący nawet założyłem 2 akwarium 25L mam tam krewecie :P

Awatar użytkownika
macios2
Narybek
Narybek
Posty: 72
Rejestracja: 21 października 06, 10:42

Re: [Akwarium 30L] [Ogólne]

Postautor: macios2 » 29 grudnia 06, 10:55

zamiast zakładać dwa załóż jedno ale porządne, ryb naprawdę masz za dużo zrozum! jest taka zasada 1cm ryby na 2 litry zobacz jakie maksymalne wymiary osiągają twoje ryby, będziesz miał o wiele za dużo! Zresztą według mnie zasada troszkę przesadzona bo według niej i ja mam za dużo (10 neonkow 5 bystrzykow 3 kiryski i 3 glonojady na 112l) a ty masz tylko troche mniej odemnie, ja też radziłbym ci zrobić kierując się http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=5787 gupikarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości