moje 54l... mała zmiana obsady

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

moje 54l... mała zmiana obsady

Postautor: kamlot » 5 kwietnia 07, 20:23

Witam,

Zbiornik: 54l
Oświetlenie: 15W Philips SunGlo
Filtr: Aquael FAN 1
Ogrzewanie: ELITE 50W
Temperatura: 27 °C

Fauna:
2x molinezja balonowa
2x molinezja żaglopłetwa
2x mieczyk hallera
4x gupik
2x pielęgnica kakadu
1x zmienniak plamisty
7x neon innessa
2x bystrzyk czerwony
1x zbrojnik (dostałem - jak urośnie pójdzie do większego)

Flora:
nie wiem co to za roślinki, ale napewno wy wiecie :)


Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 maja 07, 18:44 przez kamlot, łącznie zmieniany 4 razy.
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: moje 54l... mała zmiana obsady

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 07, 20:26

Oby dużo większe, bo na razie to je męczysz. Skalary i plecostomus w 54 litrach! Zgroza...A mieczyki i molinezje to ryby stadne, za duże do Twojego akwarium, szybko zmieniaj na większe. Zmienniaki, gupiki, bystrzyki stadne a Ty masz po dwie sztuki. Masz fatalnie dobraną obsadę, zmień akwarium, dokup rybek, tak aby były stada.

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: moje 54l... mała zmiana obsady

Postautor: kamlot » 5 kwietnia 07, 20:34

Właśnie tak zamierzam zrobic :)
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: moje 54l... mała zmiana obsady

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 07, 20:36

To bardzo dobrze, powodzenia.

Wojtek_L_1983
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 15 listopada 06, 13:30
Lokalizacja: Świdnica

Re: moje 54l... mała zmiana obsady

Postautor: Wojtek_L_1983 » 27 kwietnia 07, 12:45

też mam takie akwarium (chwilowo puste) wymieniłem na większe 112 l ale apetyt rośnie w miarę jedzenia (hmm gdybym miał więcej miejsca) przy tych rybkach które posiadasz będzie ci potrzebne akwarium znacznie większe np 200-300 l i min 50 cm wysokie + podłoże czyli ok 60-65cm
o samym akwarium nic nie napisze bo razi mnie w oczy obsada i na nic innego nie zwracam uwagi
Pozdrawiam życze udanego zakupu Tobie i Twoim rybkom
112 l towarzyskie
25 l i 200 l jeszcze puste

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: moje 54l... mała zmiana obsady

Postautor: kamlot » 11 maja 07, 18:42

Witam,
Oto nowy wystrój mojego akwarium, nastąpiła mała zmiana obsady (opisane w pierwszym poście). Dojdzie jeszcze trochę roślin, bo pusto trochę.


Obrazek
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: moje 54l... mała zmiana obsady

Postautor: Tomek83 » 11 maja 07, 19:58

Powiem tak: akwarium nadal wymaga zmian. Po pierwsze w wyglądzie. Ta "kupka głazów" nie pasuje tu absolutnie, ani do wielkości akwarium ani do obsady, wygląda sztucznie i nieco pretensjonalnie. Ja bym ją jednak zastąpił drugim korzeniem. Po drugie, tak jak sam zauważyłeś, brakuje roślin, jest po prostu pusto. Wygląd a la malawi, tylko nie o to chodzi w tym akwarium. Jeżeli chodzi o obsadę to za dużo jest żyworódek na taki litraż: 4 molinezje, 2 mieczyki i jeszcze platka. Przede wszystkim te ryby są stadne, a ponieważ nie masz miejsca na stworzenie stad wszystkich gatunków to stwórz jedno. Ponieważ masz 4 molinezje to je zostaw, a mieczyki i zmienniaka oddaj. To samo tyczy się bystrzyków, też ryby stadne, a 2 sztuki to nie stado. Oddaj, dokup sobie za to jeszcze kilka neonów. Co do zbrojnika się nie wypowiadam, bo sam napisałeś, że zamierzasz go oddać. A pielęgniczki kakadu trzyma się w haremach, moim zdaniem na te ryby też akwarium przymałe. Jeżeli już jakieś pielęgniczki to Ramirezy(para). Brakuje czegoś na dno(stadko małych kirysków). To moje uwagi(oczywiście część z nich to kwestia gustu). Nie obraź się, bo nie o to mi chodziło by Cię urazić, lecz by pokazać pewne niekonsekwencje wystroju akwarium i nie do końca dobrze dobraną obsadę.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: moje 54l... mała zmiana obsady

Postautor: artur_89 » 11 maja 07, 20:01

kamlot, jeśli mogę CI doradzić, to akwarium zmierza w dobrym kierunku, tylko że tak: korzeń który zasłania filtr (rozumem chcesz mieć naturalne akwarium, bez widocznego sprzętu) powinien leżeć na podłożu, bo teraz to wygląda tak jakoś nie naturalnie, kup większą roślinkę i zasłoń nią filtr. Druga sprawa to ta budowla z kamieni, hmmm nie wiem czy ona jest sklejona silikonem, lepiej żeby była bo jest niebezpieczna, może się w każdej chwili zawalić na jakąś rybkę. A wogóle to te otoczaki tutaj nie pasują, lepiej kupić większy korzeń w miejsce tych kamieni. Masz ryby które potrzebują miękkej, kwaśnej wody, m.in neonki, więc korzeń byłby wskazany. Trzecia sprawa, to widzę, że Twoje Neonki nie mają takich barw jak trzeba, a wiesz dlaczego?? Źle się prezentują jeśli ma się jasne podłożę, a Ty masz białe-kremowe :roll: i najlepiej wyglądają na ciemnym tle ale mniejsza o to, no szkoda że kupiłeś ten jasny żwir. Czwarta sprawa, to Mieczyki są za duże na to akwarium, podobnie jak Molinezje, Bystrzyk czerwony musi być w stadzie. Neonek też masz mało. To tyle, bez obrazy tylko wyraźiłem swoje zdanie :wink: Powodzenia w dalszej hodowlii. pozdro

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości