In the Rio Negro..

masta
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 6 lutego 05, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: In the Rio Negro..

Postautor: masta » 27 czerwca 07, 21:44

Akwarium przede wszystkim ma się podobać NAM SAMYM!!! Dlatego być może ja nie pokazuję swojego. Łukasz jest z niego zadowolony i to jest najważniejsze. On będzie na nie spoglądał całymi dniami, nie my! :)

Agatko, dążenie do doskonałości może być czasami zgubne :P



na tym zakończę, chociaż świerzbi mnie język tzn paluszki....... :twisted:


Taki mój malutki Offtopic :P

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: In the Rio Negro..

Postautor: A-kara » 27 czerwca 07, 23:36

Oj tam zgubne :D Chociaż z drugiej strony nie ma czegoś w 100% idealnego, bo każdy patrzy na to inaczej.

masta pisze:na tym zakończę, chociaż świerzbi mnie język tzn paluszki....... Twisted Evil


Nie wywołuj wilka z lasu :twisted:

Acha łukasz łap :)
http://akwarium.org/galerie.php?ID_GALE ... ZDJECIE=93
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

masta
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 6 lutego 05, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: In the Rio Negro..

Postautor: masta » 5 lipca 07, 21:06

tak przyglądam się temu akwa z linku i jakby to określić.......

BRZYDOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak dla mnie akwarium miało potencjał ale zostało zje**********

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: In the Rio Negro..

Postautor: Aigel » 5 lipca 07, 23:36

No właśnie o gustach sie nie dyskutuje, dla mnie zbiornik pierwsza klasa, super namorzyny :)

Pozdrawiam
Obrazek

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: In the Rio Negro..

Postautor: chomiczek » 6 lipca 07, 10:52

Mi się zbiornik lukasza podoba :D Ma taki fajny klimacik... :wink: Najpiękniejsze paletki jakie widziałam to chyba te lukasza :P .Są takie nauralne...ahhhhh....Ja bym mogła się tym zbiornikiem zachwycać i zachwycać :D .Bardzo mi się podoba oby tak dalej :D

Pozdro. :D :D :D

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: In the Rio Negro..

Postautor: lukasz » 16 lipca 07, 10:52

Efekty nowej sesji zdjęciowej

Ogólne spojrzenie
Obrazek

Oczko w mojej głowie :)
Obrazek

:)
Obrazek

(przepraszam moja głowa jest widoczna na zdjęciu)

Patrzcie jakie my duuuuuże!!
Obrazek

E.Bleheri
Obrazek

[ Dodano: 2007-07-16, 11:52 ]
Dalej..

W poszukiwaniu papu
Obrazek

Ufff niczym w Nowym Jorku w godzinach szczytu..
Obrazek

A my podbijemy świat !
Obrazek

Ściemnia się
Obrazek

[ Dodano: 2007-07-16, 11:53 ]
Ściemniania część druga
Obrazek

Ściemniania część trzecia
Obrazek

Idziemy na mecz :lol:
Obrazek

PS: Ze sprzętu doszła kaskada aqua clear 500,a odeszły wewnętrzniaki aqua ela

Miłego oglądania życzy wesoła gromadka :szok:
Ostatnio zmieniony 17 lipca 07, 06:42 przez lukasz, łącznie zmieniany 2 razy.
As águas de Ámérica do Sul s&atilde;o bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Maciek_S
Ryba
Ryba
Posty: 129
Rejestracja: 26 czerwca 07, 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: In the Rio Negro..

Postautor: Maciek_S » 16 lipca 07, 11:30

No więc mnie to akwarium również się nie podoba. Za każdym razem oglądając różne akwaria na tym forum i czytając komentarze, z którymi się nie zgadzam dochodziłem do wniosku, że pewnie się nie znam, bo jestem początkującym akwarystą. Oczywiście to bezsens, bo mówimy o estetyce i guście, a nie o sprawach obsady, techniki czy innych. A skoro to akwarium nie podoba się również doświadczonym akwarystkom, to tylko potwierdza, że gust nie zależy od wiedzy. A może nawet opinia osób startujących w temacie jest cenniejsza, bo jest "świeża" :)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: In the Rio Negro..

Postautor: Tomek83 » 16 lipca 07, 21:38

A mnie się podoba, uważam, że biotop jest bardzo fajnie odtworzony i rybcie pięknie się prezentują. :)
Pozdrawiam
P.S. lukasz mógłbyś zmniejszyć pierwsze zdjęcie, bo wszystko się rozłazi i nie fajnie ogląda...

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: In the Rio Negro..

Postautor: Rama » 17 lipca 07, 13:36

Moze chodzilo Ci o te fotki paletek...
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Jesli sie podoba samemu posiadaczowi to dobrze...

masta
Ryba
Ryba
Posty: 146
Rejestracja: 6 lutego 05, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: In the Rio Negro..

Postautor: masta » 17 lipca 07, 19:07

Poczekajcie aż palety podrosną............... :twisted:
Wtedy nie będziecie już zwracać uwagi na akwa. Łukasz, masz bardzo ładne podrostki -> nie zmarnuj tego :D .


Mam prośbę! Zrób fotkę paletom z przyłożoną płytą CD do szyby. Chce sobie mniej więcej określić ich wielkość
pozdro

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: In the Rio Negro..

Postautor: lukasz » 17 lipca 07, 20:07

Krzysiek za kilka dni zrobię fotkę paleci na tle CD,na przedsmaczek wielkość 10 cm.. zgadnijcie ile miesięcy mają :lol: :P
As águas de Ámérica do Sul s&atilde;o bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

raduciou
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 5 czerwca 07, 19:14

Re: In the Rio Negro..

Postautor: raduciou » 17 lipca 07, 23:07

chyba wolno mi wyrażać moją subiektywną opinię i porównywać je do czegokolwiek... nie było to ani obraźliwe ani wulgarne. a zwłaszcza irytuje mnie usuwanie postów zawierających niewygodną krytykę. Może pousuwaj też wszystkie posty z "och i ach" ograniczające się do jednego zdania nie zawierające nawet choćby jednego porównania więc ubogie w treść i formę.
a co do akwarium... nie jestem mistrzem ale się szkolę... borykam z problemami finansowymi ale staram sie powiększać wiedzę. Jednak oglądam wiele akwariów na forach internetowych, stronach i katalog więc mam do czego przyrównywać... i z przyrównania wyszło mi... wanna... tylko że szklana. widywałem już ładniejsze akwaria w sklepach nie będące wystawą a tylko "ladą" do sprzedaży ryb. Może i masz piękne palety ale wystawiłeś do oceny akwarium a nie same palety. a w akwarium nędza... skoro było cie stać na taki kawał szkła to uważam że powinieneś je jakoś pourządzać a nie porywać sie z motyką na księżyc próbując wsadzić kilka badyli i worek piasku do takiej ilości wody, bo to nie wygląda ładnie... mało ciekawa aranżacja...
teraz też mnie usuniesz bo mało wartościowy post napisałem?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: In the Rio Negro..

Postautor: Tomek83 » 17 lipca 07, 23:14

Musisz uważać, żeby kogoś nie obrażać a przez Twój nic nie wnoszący do tematu post tylko wywołałeś nieprzyjemną dyskusję, która zaśmieciła temat i miałem dodatkową robotę...więc uważaj jak coś krytykujesz, żeby jednocześnie nie obrażać niczyich uczuć, a porównanie do wanny było niestosowne i bezcelowe. I nie rób mi następnego OT bo nie mam siły na kolejne dyskusje i późniejsze czyszczenie tematu, żeby nadawał się do czytania.

Awatar użytkownika
karlos
Ryba
Ryba
Posty: 493
Rejestracja: 13 grudnia 06, 10:42

Re: In the Rio Negro..

Postautor: karlos » 18 lipca 07, 09:42

Akwarium łukasza ma odzwierciedlać kawałek rzeki..środowiska w jakim żyją palety w naturze..jego celem nie było stworzenie cukierkowego klimaciku....To miało być surowe i jak najbardziej naturalne akwarium..i takie właśnie jest.
Ocenianie takiego akwarium pod kątem "ładności" nie bardzo ma sens...bardziej chodzi o ocene wiedzy autora i wyczucia klimatu amazonii .
podobnie jest np z ocenianiem akwariow biotopowych Tanganiki albo typowej czarnej wody...ludzie nie mający większego pojęcia o tych środowiskach..powiedzą że w sumie nic fajnego i akwarium przypomina kawałek budowy..albo stary śmietnik...
350 litrow- miesozerna Tanganika
160 litrow- krolestwo calvusow
30 lat doswiadczen z akwarystyką

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: In the Rio Negro..

Postautor: Dave » 18 lipca 07, 10:41

A-kara, podawanie takich akwarii, jako wzór przy tworzeniu własnych zbiorników, nie ma sensu, zw na ograniczenia finanasowe. Dysponując budzetem autorów kompozycji z ADA stworzenie takich cudeniek nie jest wcale takie trudne. Nie raz rozmawialem z Łukaszem i wiem, ile trudu kosztowało go zbudowanie takiego zbiornika.

Z punktu widzenia artystycznego, nie jest to piękne akwarium, ale biorąc pod uwage, ze jego celem, nie było stworzenie kolorowego, cukierkowego świata, lecz wycinku twardej, surowej natury, to uważam, że Łukasz świetnie poradził sobie z spełnieniem swojego marzenia.

Po ile zaplaciłeś za palety?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości