[43]Nanokostek by Plewek01

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: polak.krk » 27 sierpnia 11, 00:41

Chyba zadzwonie do Hajnówki do fotografa ktoregos, zeby zrobil 5 fotek :twisted:
Prz tych skokach nic sie nie dzieje?
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Plewek01 » 27 sierpnia 11, 14:57

Wieczorem spróbuje pobawić się balansem bieli i coś podrzucić...przy skokach rzędu 2 stopni w ciągu doby raczej nic, grunt aby nie były gwałtowne...

[ Dodano: 27 Sierpień 11, 23:30 ]
Specjalnie dla polaka przeszedłem szybki kurs fotografowania :) a że samouk to nie jest jeszcze to co by dało radę osiągnąć, ale kolory już w miarę wiernie oddane...a zbiornik nie wygląda jak flaszka denaturatu :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: polak.krk » 27 sierpnia 11, 22:35

Mega Fotki i mega kolory !!! :mrgreen: :ok:
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Linda
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 752
Rejestracja: 19 maja 11, 18:18
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Hamburg

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Linda » 28 sierpnia 11, 14:17

Akwa jest świetne i wiem że na pewno będzie ładniejsze ;d
PS. Sory że pytam, ale ile kosztowała Cię ta kostka ?

Awatar użytkownika
Dawid
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1404
Rejestracja: 16 lutego 10, 18:05
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Dawid » 28 sierpnia 11, 17:10

Linda_Martin pisał na stronie wczesniej ile go to kosztowało ;-)

solniczka fajna :mrgreen: ...gdyby nie to że mój poziom wiedzy jest na minusie w tej sprawie to też bym kostkę założył zawsze to cos oryginalnego ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Plewek01 » 3 września 11, 23:15

Dziś dzień 22...
Z życia póki co jeszcze nic nie przybyło :) może coś po niedzieli się uda. Chociaż nie tak do końca, bo przybyła kolonia zielonych glonów. Korale ładnie się pompują i nie wygląda aby im czegoś brakowało. Od dziś zakraplam juvitc. Za tydzień planuję pierwszą 5-10% podmianę, sam nie wiem ile może jakieś porady??
W tym tygodniu będzie też przeprowadzka w miejsce właściwe (najprawdopodobniej w środę) więc nie wiem czy nie połączyć tego z podmianą tym bardziej, że i tak będę musiał wypompować część wody co by łatwiej było przenieść. Mam nadzieję, że wtedy uda mi się wszystko zgrabnie pochować i ułożyć już docelowo. Kilka fot na szybko...
Całość:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mieszkańcy, zauważam przyrosty co mnie bardzo cieszy :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i briareum coraz lepiej wygląda...może ktoś jest chętny wymienić się na szczepkę innych miękasków :)
No i zoaski. Niektórych odmian nie znam, może ktoś pomoże...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I na koniec piękny pióropusz :D
Obrazek
Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: polak.krk » 3 września 11, 23:40

Jak zrobiesz malo niebieskie foty to moze ktos to oceni i sie skusi. ;PPPPPPPPPPP
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Plewek01 » 4 września 11, 00:03

polak.krk pisze:ty to moze ktos to oceni i sie skusi.

Przecież napisane, że na szybko...nie chciało mi się balansu ustawiać, normalne wrzucę jak dojdą nowe zwierzaczki :D

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: polak.krk » 4 września 11, 00:41

Ale jestes uparty :P Ladne masz zoa... sam bym pewnie chcial odkupic szczepke gdybym mial solniczke. ;)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Plewek01 » 7 września 11, 23:22

Żeby nie być upartym polak.krk, :mrgreen: Dziś nie na szybko :P
Dziś przyszedł czas na przeprowadzkę zbiornika we właściwe miejsce (pozbyłem się zbiornika z tangą). Operacja trwała ok 1h i poszło nadzwyczaj sprawnie, jak nie u mnie :) Do pokrywy dorobiłem też osłony żeby światło nie raziło i wyglądało to jakoś estetyczniej, wyszło ok tylko jakoś zbiornik strasznie optycznie się pomniejszył, od kiedy stoi na miejscu 112 :) Zmieniła się też perspektywa głównego widoku (czego nie ująłem podczas układania skałki) no ale też nie jest źle, a poprzedni front jest teraz widziany od wejścia do pokoju także da się też napatrzyć. Kilka fot (te wychodzą mi coraz lepiej, mam nadzieję że tak pozostanie :P )
Tu stało kiedyś:
Obrazek
A tu teraz (widok z boku i z kanapy)
Obrazek
Obrazek
front
Obrazek
bok/dawny front
Obrazek
róg
Obrazek
Zielone szaleją
Obrazek
Ale na szczęście dziś w końcu dotarła ekipa pomocnicza w postaci 4szt. turbo i powiem że od razu zabrały się do dzieła...przynajmniej 3, bo jeden jakoś ani myśli się ruszać :zdegustowany:
Obrazek
I zoaski:
Obrazek
Obrazek
Doszedł też krabik elegans, ale na czas sesji tak się zakamuflował że nie dało się go uchwycić...może następnym razem :ok:

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: polak.krk » 7 września 11, 23:36

Troche zielono, ale chyba tak na starcie juz musi byc. :) Coraz lepsze fotki robisz. :mrgreen: :ok:
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Plewek01 » 8 września 11, 09:17

Zielono , bo dość sporo wody było świeżej a i za bardzo nie rwę tej zieleni, bo całkiem fajnie wygląda :P

Awatar użytkownika
Yogher
Narybek
Narybek
Posty: 70
Rejestracja: 13 stycznia 10, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Yogher » 8 września 11, 13:33

Plewek01 pisze:No i zoaski. Niektórych odmian nie znam, może ktoś pomoże...

supernova i eagle eye
nano rafa 135 l +sump 40l

piko krewetkarium 30l - Red Crystal gr. C + Red Cherry
piko krewetkarium 20l - Red Crystal gr. A

Awatar użytkownika
Plewek01
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1689
Rejestracja: 20 kwietnia 10, 20:01
Lokalizacja: Hajnówka

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: Plewek01 » 13 września 11, 22:16

Mija dziś miesiąc od zalania. Dziś wrzucam fotki eleganca, gdyż w końcu dał się sfocić(dodam że fotki bez żadnej obróbki z czego jestem bardzo dumny :smoke: ). Doszła też dziś Lysmata seticaudata ale zaraz po 5min zniknęła i tyle ją widziałem. Mam nadzieję, że niedługo się ukaże mym oczom i dam radę złapać ją aparatem. Podobno jest lepsza na apitasie niż wunderwaffe więc się okaże...tak się zastanawiam nad towarzyszem dla niej ale nie wiem czy nie będzie za ciężko dla zbiornika, zwłaszcza że chcę za dłuższy czas wprowadzić parkę błazenków. No i zastanawiam się nad podmianą zwłaszcza, że to już mija miesiąc od zalania...może jakieś porady?
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Tu się próbował dobrać do "turbo" choć nie wyglądało na eksmisję, a raczej chwilę zabawy (niestety ten turbo po chwili pełzania leży bez ruchu od jakichś 8h)
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
Obrazek
By plewek01 at 2011-09-13
A tu mały spacer po zoa...glony zielone schodzą z pomp...więc jak na rozpoznane bryobsis to raczej dziwne, a i w akwa się nie mnożą...ale żeby nie było za fajnie na skałce z zoa zauważyłem bordowe gluty... :zly: odessałem i zobaczę co dalej...

[ Dodano: 14 Wrzesień 11, 21:42 ]
Dziś zrobiłem pierwszą 3l podmianę...wkłady chciałem wypłukać w kaskadzie ale okazały się czyste :zdziwko: no i lysmata gdzieś się nie pojawia :niewiem: ...zaczynam wątpić czy żyje :czacha:
Co dziwne zauważyłem, że po podaniu kropli juvitc składa mi się niebieski grzybek, tak jakby miał zaraz zniknąć, z kolei brązowy - mam wrażenie że pęknie, ktoś ma jakieś pomysły :roll:

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: [43]Nanokostek by Plewek01

Postautor: polak.krk » 18 września 11, 22:42

Ja sie nie znam, ale podbijam temat. :) Cos gdzies zle robisz/zly pokarm dajesz? No idea szczerze. :)
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości