Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Michał77777777 » 19 marca 12, 16:05

Na terrarium są skóry kozy : ) Chodzi o to, żeby światło z terrarium nie świeciło przesadnie na cały pokój, a akurat takie coś w garażu znalazłem.

Co do oświetlenia: wiem, że to nie jest idealne, ale nie chcę bawić się w kolejne przeróbki a tak mi w miarę pasuje.

Co do większego korzenia - jest spory kamień, duży korzeń był, ale zbierał się pod nim syf, na wystającej części zaczęła rosnąć pleśń i zajmował dużo miejsca, które jest też ważne ze względu na molinezje.

A co do roślinności w wodzie - było rośliny, wytrzymały pół roku, jak będę miął nadmiar w słodkowodnym to może jeszcze raz spróbuję. I może mangrowce mi się uda załatwić...

Awatar użytkownika
polak.krk
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 4974
Rejestracja: 19 marca 09, 00:15
Lokalizacja: Krakow/Sliema

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: polak.krk » 19 marca 12, 16:11

Z czym probowales i co nie przezylo? Jakie masz zasolenie?
Za brak uzywania jezyka polskiego na poziomie elementarnym (duza litera, kropka) czeka Cie paseczek (ostrzezenie) !

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Michał77777777 » 19 marca 12, 16:18

polak.krk pisze:Z czym probowales i co nie przezylo? Jakie masz zasolenie?


Zasolenie zmienne, ale najczęściej około 1,006. Wcześniej bywało trochę więcej.

Był nurzaniec, microsorium, anubias i sagittaria subulata. Najpierw padł nurzaniec, anubiasy i mikrozorium żyły długo, ale nie było przyrostów, po pół roku były już niezbyt ładne więc je wywaliłem. sagittaria stopniowo marniała, chociaż kilka malutkich listków rosło jeszcze niedawno (ostatnio przysypał je piasek). Z tym że rośliny nie były stopniowo przyzwyczajane do takiej wody, następnym razem spróbuję powoli je zaaklimatyzować i zobaczymy co się stanie. Ale to po przycince, jeszcze muszą trochę w słodkim podrosnąć.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: deXter » 19 marca 12, 18:27

Przywiozę Ci te mangorwce,tzn jednego całego i jednego ułamanego może u Ciebie odbije :) Jednego sobie pozwolę zostawić :D
Tylko musimy się umówić.
rośliny musisz aklimatyzować podnosić im zasolenie i czekać na przyrosty.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Michał77777777 » 22 grudnia 12, 19:25

Wow, nie pisałem aż od marca, ale ten czas szybko zleciał :)


Ostatnio baniak był trochę zaniedbany, ale dzisiaj wszystko podczyściłem i na powrót wygląda normalnie. W ciągu tych miesięcy musiałem pożegnać się z samicami molinezji, poturbowały je trochę poskoczki i przy okazji jakaś choroba się przyplątała, niefajnie się to skończyło. Samca właśnie aklimatyzuje do w pełni słodkiej wody i przenoszę do 240l. Poskoczki maja się chyba dobrze, niestety, podczas walki jeden z nich trochę oberwał i ma nieładną ranę na pyszczku, mam nadzieję że nie będzie infekcji. Poza tym bluszcze postanowiły uschnąć, zastąpiłem je długo oczekiwanymi mangrowcami. Jest trochę bardziej pusto, ale za to bardziej naturalnie. Cały czas zastanawiam się co jeszcze zmienić.

kilka fotek na szybko, wiem że nie wygląda to tak okazale jak przy ostatniej aktualizacji, mam nadzieję, że wpadnę na pomysł jak nadrobić braki spowodowane brakiem bluszczu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: deXter » 22 grudnia 12, 19:27

A ten mangrowiec ode mnie się przyjął czy usechł?
Tnij czubek wzrostu w mangrowcach aby nie rosły Ci tak do góry.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Michał77777777 » 22 grudnia 12, 19:35

Twoje niestety postanowiły uschnąć, te które mam załatwiłem od Ducze.

post numer 666 :zly1:

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Michał77777777 » 3 stycznia 13, 19:56

No to pojawiły się pierwsze poważniejsze problemy ze zbiornikiem...

Jeden z poskoczków solidnie oberwał podczas walki, jest ranny w pysk, rana zamiast goić, ciągle się powiększa. Mam nadzieję, że uda się mu przeżyć, chociaż wygląda to bardzo źle.

Poza tym muszę popracować nad filtracją, obecnie pompa często zasysa piasek, hałasuje przez to straszliwie, będę w najgłębszej części zbiornika zamieniał piasek na grubszy żwir, wymienię pompę. Chciałbym też, żeby baniak stał się znowu bardziej zielony - planuje powrót do roślin lądowych.

Trzymajcie kciuki, mam nadzieję, że nie będzie trzeba żegnać się ze zwierzakiem...

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Fatty » 3 stycznia 13, 22:23

Oj, czym to kurujesz?
Are you sure, you want to exist?


Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Michał77777777 » 3 stycznia 13, 23:27

Na razie próbuje robić po prostu więcej podmianek itp. żeby nie było zakażenia od syfu w wodzie. Na kąpiele w jakiś lekarstwach na razie wolę się nie decydować, próba odłowienia go skończyła by się dla niego raczej tylko większym poobijaniem. Rana na razie wygląda na świeżą, nie ma żadnych oznak grzybów itp, dam mu jeszcze chwilę, jak się będzie dłużej pogarszać to trzeba będzie zacząć kombinować...

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Fatty » 4 stycznia 13, 09:38

Znam przypadek iż ryba dostała w pysk od samca, rana się nie goiła, zaczęła poszerzać, ryba straciła "policzek" mimo kuracji lekami nie było happy endu- jak sie zacznie paskudzić reaguj błyskawicznie.
Are you sure, you want to exist?


Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Michał77777777 » 27 marca 13, 22:36

Wieści z frontu:

"Uszkodzony" poskoczek nadal jest uszkodzony. Może najpierw przedstawię całą sytuację. Otóż najpierw zwierzak solidnie dostał "po pysku" od innych. Dostawał chyba dalej, bo rana się powiększała. Najpierw chciałem poczekać, miałem nadzieję że wszystko się zagoi bez mojej interwencji, nie chciałem tez zwierzaka stresować. Niestety źle myślałem. Skombinowałem puste akwarium, przerzuciłem tam poskoczka. Rana była juz niestety duża, naprawdę źle to wyglądało - tu popełniłem spory błąd, bo powinienem był przenieść go do osobnego baniaka dużo wcześniej. Ale co się stało to się nie odstanie, teraz kolejne zadanie - uratować poskoczka. Najpierw kąpiel w MFC. Nic. Zacząłem podmieniać wodę na "zwykłą", więc od tego czasu zwierzak siedzi po prostu w normalnej, czystej wodzie. i siedzi już dość długo... Po nie dającej efektów kuracji z MFC juz zacząłem się godzić z utrata ryby. Ale minęło sporo czasu, a ten żyje, chociaż według mnie już nie powinien. Rana zaczęła się chyba powoli zmniejszać, więc jestem dobrej myśli. Chyba że macie pomysł, co tam mu wlać do wody, żeby przyspieszyć gojenie. Rana nie wygląda na zakażoną, tylko świeżą. Boje się tylko, że jak się nawet zagoi i ryba przeżyje to po powrocie do akwaterrarium znowu będzie wojna. Najwyżej będzie mnie czekało robienie kolejnego terrarium dla tego jednego :) Jeśli się wszystko uda, bo nadal nieprzyjemnie to wygląda. Trzymajcie kciuki.

W terrarium z pozostałymi poskoczkami raczej bez zmian - za to dzisiaj nakręciłem trochę filmu z pod powierzchni wody, podczas karmienia, wyszło coś całkiem fajnego, jeszcze trochę posiedzę z kamerą przy zbiorniku i postaram się jakiś film tu wrzucić.

Pozdrawiam i mam nadzieję że następna aktualizacja będzie z fotkami szczęśliwego wykurowanego poskoczka

Michał
Ostatnio zmieniony 28 marca 13, 08:09 przez Michał77777777, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: przemekkmmz » 27 marca 13, 23:06

Nie znam się na poskoczkach, ale uważam, że przy leczeniu witaminki by się przydały. Sera fishtamin czy jakoś tak.
Powodzenia.

Michał77777777
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 685
Rejestracja: 7 października 08, 18:57
Lokalizacja: Pabianice

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: Michał77777777 » 29 marca 13, 20:53

Fishtamin zakupiony i zapodany.

i obiecane nagranie z podwodnego życia stworków:

http://www.youtube.com/watch?v=Oi3S3J_DN7U

Awatar użytkownika
przemekkmmz
Fish Master
Fish Master
Posty: 1356
Rejestracja: 2 kwietnia 08, 22:20
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Słonawe akwaterrarium dla poskoczków

Postautor: przemekkmmz » 29 marca 13, 21:33

Małoooo syfuuuu :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości