[warszawa/wysyłka] JBL CristalProfi e1500 - filtr zewnętrzny + nowe części zamienne

Awatar użytkownika
kareena
Narybek
Narybek
Posty: 60
Rejestracja: 19 marca 07, 01:33

[warszawa/wysyłka] JBL CristalProfi e1500 - filtr zewnętrzny + nowe części zamienne

Postautor: kareena » 12 września 21, 15:28

Przeklejam treść mojego ogłoszenia z olx, ale zachecam też do odwiedzenia linka - tam jest galeria zdjęć - https://www.olx.pl/d/oferta/filtr-zewne ... Lr0zU.html

Na sprzedaż posiadam używany filtr zewnętrzny (tzw. kubełkowy) JBL CristalProfi e1500 – jeden z najlepszych i niezawodnych filtrów na rynku – świadczy o tym już sam fakt, że służył mi 15 lat i jeszcze może posłużyć. A sprzedaję, gdyż musiałam zlikwidować akwarium i przy tej okazji oferuję różne akcesoria akwarystyczne - zapraszam też na inne moje ogłoszenia.

### Przedmiot oferty:

1) Filtr JBL CristalProfi e1500 czyli: rurki wlotu + wylotu, kubeł, kompletna pokrywa (przyłącze węży, silnik, wirnik itp.), komplet koszyków i wkłady filtracyjne (gąbki + ceramika)

2) Części dodatkowe/zapasowe: wirnik (nowy), płytka pod pokrywę (nowa), element do zamykania wirnika (bez folii, ale nowy), przyłącze do węży (nowe), kilka różnej wielkości uszczelek (nowe), dodatkowe rurki od wlotu i wylotu (używane - raz wymieniałam i zostawiłam te poprzednie)

3) Poza tym dołączam instrukcję (po polsku) i smar Fluval do uszczelki (nowy). Opakowania oryginalnego już nie posiadam.

### Opis stanu filtra:


1) Filtr posiada normalne ślady użytkowania, w czasie gdy go użytkowałam raz były zmieniane węże i elementy wlotu/wylotu, dlatego oferuję je podwojone (można sobie oczyścić i używać) – węży nie ma w zestawie, gdyż stały się mniej elastyczne i zanieczyszczone - normalna rzecz po latach.

2) Wkłady filtracyjne i koszyki są w tak dobrym stanie, że spokojnie można je dalej używać, jeśli komuś nie przeszkadza fakt, że nie są nowe.

3) Silnik filtra działa bez zarzutu, jednak w okresie użytkowania zużyła się uszczelka przy przycisku zasysania (objawiało się to wyciekiem spod pokrywy) i przy pomocy miłego pana zastąpiłam taką uszczelką, jaką wtedy miał (niepochodząca od JBL) i od tego czasu przycisku zasysania nie da się wcisnąć - prawdopodobnie można to naprawić, ale uznajmy, że ten element jest uszkodzony aby nie było pretensji :) W działaniu filtra to nie przeszkadza, jedynie gdy go po raz pierwszy uruchamiamy trzeba nalać przedtem wodę do węży i w kuble musi się znajdować woda do pełna – a dokładniej: po napełnieniu kubła i założeniu pokrywy jeszcze troszkę dolewamy - tak aby woda była widoczna w wyjściach IN/OUT, wtedy zakładamy przyłącze do węży i filtr rusza bez zasysania. A później, przy rutynowym czyszczeniu już pomijamy tę część z wężami, bo samo odpinanie i przypinanie przyłącza nie opróżnia węży, więc po ponownym napełnieniu kubła i włączeniu filtr normalnie rusza.

4) Filtr u mnie działał przy akwarium 250L i sprawował się bardzo dobrze – w praktyce raz na rok / półtora robiłam czyszczenie wkładów + smarowanie uszczelki przy pokrywie. Polecam – JBL jest w czołówce jeśli chodzi o filtry akwariowe i osobiście jestem z niego bardzo zadowolona.

### Parametry techniczne JBL CristalProfi e1500:

Maksymalna wydajność pompy: 1500 litrów/godzina
Przeznaczony do akwarium: 200 - 600 L
Wymiary z założonym przyłączem węży (dł. x szer. x wys.): 200 x 235 x 460 mm
Obudowa filtra: 12 L
Koszyki filtracyjne: 3 x 1,9 L oraz 1 x 2,3 L
Złoża filtracyjne: 8 L
Wymiary węża: 16/22
Napięcie 230 V / 50 Hz
Moc: 35 W

Zapraszam po odbiór osobisty: Błonie k/Warszawy. Możliwa też wysyłka paczkomatem (płatność z góry).

Wróć do „Sprzedam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości