Obce formy życia w akwarium

Guayaseal
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 13 stycznia 17, 12:40

Obce formy życia w akwarium

Postautor: Guayaseal » 26 czerwca 17, 13:26

Wczoraj robiłem dużą podmianę po około miesiącu (nie z mojej winy, miałem wypadek i byłem nieco niemobilny). Przedtem były ryby, rośliny i plaga ślimaków. Tym razem znalazłem dużo nowych, nieznanych mi form życia.

a) Do odmulaniu na dnie wiaderka miałem dużą liczbę małych, żwawych, biegających po dnie owadów(?) gabarytami przypominających pchły. Co to?

b) Dziś po włączeniu światła mignęła mi w przelocie hm... nie wiem co. Coś jasno-srebrzystego (może lekko przezroczystego), w budowie podobnego do węgorza (średnica ok. 1mm), rozciągające i kurczące się jak gumka, ok 2-5cm, co uciekło z toni w stronę żwirku i momentalnie się w niego wkręciło i po chwili zniknęło. Co to? Skąd to? Czemu to większe (na długość) od moich ryb? I czy to wybić (jakiś capisol dać, czy co?)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Obce formy życia w akwarium

Postautor: Dhuz » 26 czerwca 17, 13:41

Tak po opisie.... a) małżoraczki, b) wieloszczet. Ale co ja sie znam xD

Guayaseal
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 13 stycznia 17, 12:40

Re: Obce formy życia w akwarium

Postautor: Guayaseal » 26 czerwca 17, 13:53

Dhuz pisze:Tak po opisie.... a) małżoraczki, b) wieloszczet. Ale co ja sie znam xD


Nie wiem.
a) Czarne, bardzo ruchliwe. Takie szybko biegające pchełki.
b) Wieloszczety mają chyba łapki. To coś było śliskie, gładkie, srebrzysto-lśniące. A może nicienie? Niestety, nie było łaskawe zapozować do zdjęcia...

Wracam do pytania: dobrze, że są, czy źle? Czy mogą to być jakieś robaki? Czy prewencyjnie dać odrobaczacz, czy nie?

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Obce formy życia w akwarium

Postautor: kodzaj11 » 26 czerwca 17, 17:16

Ja pierdziele... skad sie cos takiego bierze???

Guayaseal
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 13 stycznia 17, 12:40

Re: Obce formy życia w akwarium

Postautor: Guayaseal » 26 czerwca 17, 22:04

kodzaj11 pisze:Ja pierdziele... skad sie cos takiego bierze???


Takie w sensie taki wątek czy w sensie: takie stworzonka? Jeśli to drugie: A skąd się biorą ślimaki? A skąd się biorą pasożyty? A skąd się biorą motocykliści? ;-)

aptawn

Re: Obce formy życia w akwarium

Postautor: aptawn » 28 czerwca 17, 11:44

Nic na tym świecie nie egzystuje bez powodu hehe :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości