Co2 w akwarium kilka pytan

Adasko
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 13 grudnia 17, 23:50

Co2 w akwarium kilka pytan

Postautor: Adasko » 17 grudnia 17, 23:12

Jako że mam w bliskich planach założyć nowe akwarium i chęć kupna zestawu co2 mam kilka pytań.
1. Jaki jest koszt utrzymania zestawu przy akwarium 112l.
2. Co2 i filtr zewnętrzny czy jeżeli wylot z filtra będzie skierowany na taflle wody nie bedzie przeszkadzało co2?
3. Co2 24/7 działa czy w jakimś określonym czasie dziennie?
4.licznik bąbelki niezbędny czy zbędny?
5.co2 i napowietrzacz razem w akwarium?
6. Od kiedy co2 przy nowo uruchomionym zbiorniku? Od razu czy po jakimś czasie?

Akwarium stawiam na bazie ziemi ogrodowej z kulkami gliny i torfu, delikatna ilością węgla aktywnego zmieszanego z ziemią. Na to 4-5cm żwiru 4-5mm.
Nad roślinnością się jeszcze zastanawiam.
Czy warto kupić na allegro zestawy roślin? Czy wybierać pojedynczo?
I po 3 tygodniach zarobienie w zależności od wody.
Pozdrawiam

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Co2 w akwarium kilka pytan

Postautor: jurkin » 17 grudnia 17, 23:46

1. W zależności ile kosztuje nabicię, wymiana butli, ja place za butle 2kg 15zl. raz na 4-5 miesięcy, czasami co dwa tygodnie jak coś nie dokrece. :D
2. Nie
3. Dziala 24/7
4.Niezbędny
5. Absolutnie
6. Ja włączam odrazu.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Co2 w akwarium kilka pytan

Postautor: abiba » 18 grudnia 17, 17:52

ad.4 Licznik bombelków oczywiście niezbędny jest jeśli masz jakiś reaktor rozpuszzający gaz lecz w przypadku dyfuzora ceramicznego lub kostki lipowej sens stosowania tego jest ukryty .

ad.5 Raczej bez sensu - no może po za przypadkiem konieczności pozbycia sie CO2 z wody np w przypadku przedawkowania . Tak więc jedynie w stanie "czuwania"

Kupowanie tzw zestawów uważam za mało uzasadnione . Polecam kupowanie wsłasnego "zestawu" czyt wybranych rołślin .
Prawie sie nie zdarza aby taki zestaw dokładnie sie wpasował w naszą wizję akwarium i obsadzanie następuje na zasadzie upychania tego co mamy . Zresztą słowo upychanie jest też na wyrost bo zwykle te zestawy są bogaciej opisane niż wyposażone

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości