Jakie podłoże polecacie? (Czarne)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Jakie podłoże polecacie? (Czarne)

Postautor: Alina_33 » 19 listopada 22, 13:23

Witam, planuję restart kostki 30L, na innym podłożu. Zależy mi na czarnym podłożu, lub po prostu bardzo ciemnym, ciemnobrązowym. No i żeby dobrze się rośliny sadziło. Żeby nie wypadały z podłoża przy byle ruchu wody. Myślałam o barwionym żwirku. Na flower fish jest żwir barwiony akrylowo, cokolwiek to znaczy.

https://www.flowerfish.pl/sklep/podloze ... nika-1-kg/

Podoba mi się, choć tani nie jest. Macie jakieś pomysły?
Nie chcę ziemii ogrodowej, ani ogólnie podwójnego dna. Baniak ma 31,5L, dno 30x30, chcę coś na kształt roślinniaka. Mam spoko światło i butlę z gazem. Co2, nie propan butan :P


Muszę zrobić restart, bo raz, że glony, a dwa, to postawiłam baniak na takiej macie. Myślałam, że to OK mata, a ona wpija wodę. Co grozi zniszczeniem szafki. Muszę załatwić normalną matę lub styropian, a tego G się pozbyć. No i jest okazja wymienić podłoże.

snuffkin78
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 7 sierpnia 19, 21:12

Re: Jakie podłoże polecacie? (Czarne)

Postautor: snuffkin78 » 27 czerwca 23, 14:27

Najtańszy jest bazalt, ale imo lepsza jest lawa (plus nawozenie, np kapsułkami), niedawno na alledrogo widziałem jakąś ciemnoszarą. Z punktu widzenia sadzenia roślin i ich późniejszego wypływania osobiście preferuję ziarno 1-3mm.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości