Czy akwarium może wystawać?

filip2
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 13 grudnia 07, 15:51

Czy akwarium może wystawać?

Postautor: filip2 » 7 stycznia 08, 13:58

Chcialem się zapytac czy nieznaczna część akwarium może wystawać , około 3, 4 cm ? Czy akwarium może pęknąć? A jeżeli bym podłożył pod akwarium coś sztywnego np drewno o takich samych wymiarach jak akwarium ?

woochack
Narybek
Narybek
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 07, 18:45
Lokalizacja: W-wa

Re: Czy akwarium może wystawać?

Postautor: woochack » 9 stycznia 08, 17:55

Co tu precyzować?? Ja bym nie ryzykował... Kup sobie najlepiej blat kuchenny zarąbiście mocny i nie drogi-sprawdz jakiś market budowlany, podłóż jakąś mate i gitara!

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Czy akwarium może wystawać?

Postautor: Seraphim » 9 stycznia 08, 19:10

Są podstawki plastikowe pod akwaria, które można kupić w zoologu lub na allegro. U dołu są ciut węższe niż u góry, więc może udałoby się, by podstawka opierała się całkowitą powierzchnią, bez wystawania.

Awatar użytkownika
madzia_83
Ryba
Ryba
Posty: 375
Rejestracja: 27 grudnia 06, 20:59

Re: Czy akwarium może wystawać?

Postautor: madzia_83 » 9 stycznia 08, 20:39

Ja bym nie ryzykowała ustawiania akwarium na za małym meblu. Ale jeżeli podłożysz pod akwa drewniany blat o takiej samej powierzchni, jak dno zbiornika, to nie będzie najmniejszego problemu. Wszystko będzie ok.
Ostatnio zmieniony 9 stycznia 08, 21:07 przez madzia_83, łącznie zmieniany 1 raz.

ANATOM
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 12 stycznia 06, 21:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Czy akwarium może wystawać?

Postautor: ANATOM » 9 stycznia 08, 20:46

2-3 cm moze spokojnie wystawac bez problemow, wiecej juz bym nie ryzykowal i zastosowal ten maly blacik pod akwa z mata.
pozdr.

antusiak
Narybek
Narybek
Posty: 44
Rejestracja: 1 listopada 07, 18:34
Lokalizacja: Brodnica

Re: Czy akwarium może wystawać?

Postautor: antusiak » 9 stycznia 08, 20:48

Wszystko zależy od wielkości akwa. W 200l mogą wystąpić przeciążenia i będziesz miał w pokoju basenik, ale np. 60l to może spokojnie stać na takiej płycie, oczywiście grubość też jest ważna kawałek cieniutkiej deseczki to nie to samo co gruba sklejka

Awatar użytkownika
Belladonna
Ryba
Ryba
Posty: 292
Rejestracja: 9 lipca 07, 11:38
Lokalizacja: Stary Sącz

Re: Czy akwarium może wystawać?

Postautor: Belladonna » 9 stycznia 08, 20:55

Nie moze. Zadne akwarium nie moze wystawac. Choc prawdopodobienstwo pekniecia 60 litrowego akwarium jest male, to jednak istnieje. Na Twoim miejscu ja bym nie ryzykowala.
Rozmnożyłam Paletki, Kiryski, Neony Innesa i Skalary :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości