Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: Seraphim » 9 stycznia 08, 20:21

Noszę się z zamiarem kupna do zbiornika Kiryśnika Czarnoplamego. Dużo czytałem o nim i było o pożeraniu małych ryb. Kłóci to się z moim planem, gdyż chciałem hodować zbrojniki niebieskie, a co za tym idzie rozmnożyć je i cieszyć oko małymi Zbrojnikami. Dwa pytania wobec tego:
1. Nie pożre ikry zanim przeniósłbym ikrę i samca do oddzielnego zbiornika? W sensie czy tata Zbrojnik obroni przed napadami Kiryśnika do czasu mojej ingerencji?
2. Jakiej wielkości powinny być maluchy, by Kiryśnik nie był dla nich zagrożeniem?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: Tomek83 » 9 stycznia 08, 20:25

Uwaga ogólna: ryba ta jest niezwykle łagodna.
Ad. 1 Jeżeli ikra będzie w kryjówce to nic nie powinno się jej stać. Wszystko też zależy od tego jaki duży kiryśnik względem zbrojnika no i oczywiście najedzony kiryśnik nie poszukuje ikry... ;-)
Ad. 2 Trudno powiedzieć, tak jak napisałem zależy od wielkości kiryśnika. Najlepiej kupić młodego osobnika, wychowywać go w akwarium z resztą ryb, do których będzie przyzwyczajony i nie karmić żywym pokarmem.
P.S. Do jakiego zbiornika chcesz tego kiryśnika?

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: Seraphim » 9 stycznia 08, 20:32

Zbiornik 128l (80x40x40)
Czytałem że łagodna, ale jak zobaczyłem go w zoologu jak ten czołg zasuwa po akwarium i "obwąchuje" inne ryby to wolałem upewnić się. ;-)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: Tomek83 » 9 stycznia 08, 20:33

Ja mam już drugiego w swojej karierze więc co nieco mogę o nich powiedzieć, na prawdę łagodne i długowieczne rybcie(ja mam do nich sentyment, choć mi nieco bałaganu wprowadzają w akwarium... ;-) ).

ANATOM
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 12 stycznia 06, 21:26
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: ANATOM » 9 stycznia 08, 20:35

kirysnik pod wzgledem ADHD to grzeczny osobnik w porownaniu do opaczkow heh
wiec nie ma co narzekac.
pozdr.

Awatar użytkownika
Seraphim
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1745
Rejestracja: 26 listopada 07, 15:45
Lokalizacja: W-wa Wesoła

Re: Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: Seraphim » 10 stycznia 08, 17:41

pawcio pisze:Ta rybka moze zjesc na snaidanie wszystkie ryby XDD !!!
pozdro :ok:


Jak piszesz taki post to zastanów się pierw, czy ma sens. Później, czy on coś wnosi do dyskusji na dany temat. Dopiero później pisz :?
Nothing runs like a Deere.

pyszczuś
Ryba
Ryba
Posty: 117
Rejestracja: 17 maja 07, 15:47

Re: Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: pyszczuś » 10 stycznia 08, 17:44

pawcio pisze:Ta rybka moze zjesc na snaidanie wszystkie ryby XDD !!!
pozdro :ok:

wielokrotnie miałam w akwa te rybcie i nie miałam takich problemów. Może tak sie dzieje w zbyt małym akwa ? To naprawdę łagodne i milutkie rybcie, niemniej jednak o narybek bym sie bała w towarzystwie kiryśników, bo to duże rybki i narybek może stać się przekąską. Nech zbrojniczki podrosną na 1,5-2 cm. Wtedy kiryśnik nie powinien byc juz dla nich zagrożeniem.

darkas
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 21:38

Re: Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: darkas » 10 stycznia 08, 21:01

Kiryśniki to chyba najbardziej spokojne ryby, jakie kiedykolwiek miałem. U mnie pływały dwa stare samce( ok. 18 cm) i przy nich odchowałem sporo narybku mieczyków. Ale tak naprawdę to nigdy nic nie wiadomo. W moim drugim akwa pływają obok siebie molinezje, mieczyki i opaczki (synodontis) i panuje tam istna sielanka( młode spokojnie dorastają), ale jak chciałem dopuścić tam kilka Danio to, gdy zgasło światło był lekki kocioł i po Danio zostało tylko wspomnienie. Tak, więc nigdy nie wiadomo jak dana ryba zachowa się w konkretnym akwarium.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Kiryśnik w stosunku do mniejszych ryb

Postautor: Tomek83 » 10 stycznia 08, 22:52

Opaczki są znacznie bardziej agresywne i chętne na "pokarm żywy"...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości